Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Billy Barman s Hafnerom lietajú orbitom (Nové hudobné videoklipy)

Billy Barman s Hafnerom lietajú orbitom (Nové hudobné videoklipy)

| On 09, Jún 2011

Už druhýkrát po sebe môžeme predstaviť slovenský videoklip. Postarali sa oň hudobníci z Billy Barman a statočne im sekunduje Hafner (spevácky aj herecky). Producent DJ Shadow prichádza s novou piesňou a predznamenaním novej platne. Nový album onedlho vydajú Francúzi z Justice a americké duo Ford & Lopatin. Ďalej nové klipy od The Dodos a Panda Bear, a hip-hopové spestrenie v podaní Tyler, the Creator.

DJ Shadow – I Gotta Rokk (17. 5. 2011)

DJ Shadow (vlastným menom Joshua Davis) je známy producent inštrumentálnej hip-hopovej a trip-hopovej hudby, ktorú stavia na rôznych samploch z iných skladieb. I Gotta Rokk je prvým singlom z pripravovaného albumu.

The Dodos – Companions (23. 5. 2011)

Začiatkom marca tohto roku vydala dvojica The Dodos štvrtú platňu s názvom No Color. Americkí indie-rockeri nesklamali ani tentokrát. Ako ochutnávka nech poslúži najnovší videoklip k piesni Companions.

Billy Barman feat Hafner – Orbit (25. 5. 2011)

Na sklonku minulého roka vydala skupina Billy Barman debutový album Noční Jazdci so 14 piesňami. Vtedy ich už poslucháči pomerne dobre poznali a mali za sebou aj úspech na Radio_Head Awards. V predfestivalovom čase prichádzajú s novým klipom k piesni Orbit.

Justice – Civilization (26. 5. 2011)

Francúzske elektronické duo Justice sa preslávilo najmä využívaním rockových postupov vo svojej tvorbe. Od vydania úspešného debutu uplynuli štyri roky a práve Civilization je prvým singlom z ďalšieho pripravovaného pokračovania.

Ford & Lopatin – World of Regret (1. 6. 2011)

http://www.youtube.com/watch?v=JM6qHiiBLao

Ford & Lopatin je americké elektronické duo, ktoré v týchto dňoch vydáva svoj debut Channel Pressure. Ich tvorba je ovplyvnená osemdesiatymi rokmi a často využívajú analógové syntetizátory či midi zvuky. Ako to vo výsledku znie si môžete vypočuť v novom klipe.

Tyler The Creator – She (feat. Frank Ocean) (3. 6. 2011)

Tyler, the Creator je rapper a producent, ktorý stojí na čele americkej alternatívnej hip-hopovej skupiny Odd Future, ktorá v súčasnosti získava pomerne veľa pozornosti hudobných médií. Tyler vydal druhú sólovú platňu pred mesiacom. Pieseň She nájdete na nej.

Panda Bear – Slow Motion (7. 6. 2011)

Pod pseudonymom Panda Bear vystupuje jeden zo zakladateľov formácie Animal Collective Noah Lennox. Aktuálne mu vyšiel album Tomboy, z ktorého pochádza skladba Slow Motion. Vo videu uvidíte zábery z festivalového vystúpenia a na konci rozhovor s interpretom.