Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Festival Dolce Vitaj 2011 prináša PIEMONTE INDUSTRIA aj do Bratislavy

| On 08, Jún 2011

Bratislava, design factory. – Výstava PIEMONTE INDUSTRIA sa do Bratislavy dostáva v rámci štvrtého ročníka talianskeho festivalu na Slovensku Dolce Vitaj, ktorý organizuje Taliansko – Slovenská obchodná komora v spolupráci s významnými predstaviteľmi ekonomickej spolupráce medzi Talianskom a Slovenskom ako sú: generálny partner festivalu Slovenské elektrárne, a.s. a partneri Kosit a.s., FIAT SR, spol. s r.o. a Air Dolomiti S.p.A.

Cieľom festivalu Dolce Vitaj nie je len stať sa pravidelnou kultúrnou udalosťou na Slovensku a priblížiť Taliansku kultúru a lifestyle, ale aj otvoriť dialóg medzi dvomi kultúrami a podporiť vzájomnú spoluprácu zo strednodobého a z dlhodobého hľadiska. Záštitu nad festivalom Dolce Vitaj prevzal primátor Hlavného mesta SR Bratislavy, Milan Ftáčnik.

V Bratislave sa výstava PIEMONTE INDUSTRIA, 100 rokov talianskeho priemyslu vo fotografii koná od 21. 6. 2011 do 10. 7. 2011 v priestoroch design factory na Bottovej ul. č. 2.

Taliansko – Slovenská obchodná komora

Taliansko – Slovenská obchodná komora pôsobí v historickom centre Bratislavy už 14 rokov. V súčasnosti združuje viac ako 200 členov. Okrem veľkých spoločností sa TSOK intenzívne venuje podpore malých a stredných podnikov, ktoré tvoria základ talianskeho hospodárstva a aj členskej základne Komory.

Taliansko – Slovenská obchodná komora je podľa slov bývalého talianskeho ministra hospodárskeho rozvoja Claudia Scajolu „jedna z najvýkonnejších zo 75 zahraničných talianskych obchodných komôr na svete“. Ako člen prezídia Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení Slovenskej republiky sa TSOK aktívne podieľa tvorbe politík súvisiacich s podnikateľským prostredím na Slovensku, s prítomnosťou zahraničného kapitálu a investícií.

Pôvodný text: Východoslovenská galéria