Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Medveď, kráľ a čarodejnica (DVD novinky)

Medveď, kráľ a čarodejnica (DVD novinky)

| On 07, Jún 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich sa k nám dostane anime od majstra žánru, najnovší oskarový film, zaspomíname si na detstvo s veselým medveďom, ponaháňame čarodejnice a zistíme čo bude ľudstvo stáť mimozemská invázia. Príjemné sledovanie.

Ponjo z útesu nad morom (07. 06. 2011)

Ponjo z útesu nad moromUž tu bolo mnoho rozprávok o kúzelnom priateľstve medzi dieťaťom a nejakým zvieratkom. Niektoré pôsobia ako neuveriteľne otrepané klišé, druhé zase oslovujú svojou originalitou a nádherou narácie. Do druhej kategórie budeme rátať aj posledný počin, u nás najznámejšieho tvorcu anime, Hayaoa Miyazakiho. Ponyo je malá rybka – dievča, ktoré si žije spokojným životom. Keď sa rozhodne vidieť okolitý svet, dostane sa do ohrozenia života. Malý chlapec menom Sōsuke ju zachráni, a medzi ním a malou rybkou začne kvitnúť neobyčajný vzťah. Film je určený predovšetkým malým divákom, no aj vďaka tomu, že sa tejto látky zhostil Miyazaki, si v jeho osobitej a magickej interpretácii nájdu niečo i dospelí.

Japonsko, 2008, réžia: Hayao Miyazaki.

http://www.youtube.com/watch?v=Z1TGiwupwFk

Kráľová reč (08. 06. 2011)

Kráľová reč Až teraz si uvedomujem, že k filmu, ktorý na poslednom udeľovaní Oscarov získal dvanásť nominácií, z ktorých premenil štyri (najlepší film, najlepšia réžia, najlepší herec v hlavnej úlohe a za pôvodný scenár), sa na našich stránkach vyjadrujeme po prvýkrát. Príbeh je skutočným príbehom o anglickom kráľovi Jurajovi VI., ktorý trpí rečovou vadou. V dobe, kedy začína II. svetová vojna, potrebuje krajina silného vodcu a nie nejakého koktavého pajáca. Jeho žena, kráľovná Alžbeta, mu dohodne stretnutie s logopédom Lionelom Logueom, ktorý zastáva neortodoxné metódy liečenia. Silný ľudský príbeh ovenčený niekoľkými Oscarmi, ktoré hovoria o jeho kvalite, by si nemal ujsť žiaden milovník filmového umenia.

Veľká Británia/Austrália/USA, 2010, réžia: Tom Hooper, hrajú: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce, Michael Gambon a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=otE_0R4Nni4

Medveď Yogi (08. 06. 2011)

Medveď Yogi Nepolepšiteľný zlodej piknikových košíkov sa vracia vo svojom prvom celovečernom hranom dobrodružstve. Neodmysliteľne ho budú sprevádzať jeho verný spoločník Boo Boo a nekompromisný správca Yellowstoneského parku, Smith. Ako to už pri týchto filmoch býva, pôjde o najväčšie Yogiho dobrodružstvo. Keď hrozí zavretie parku pre verejnosť, čo pre Yogiho znamená stratu jeho najobľúbenejšej potravy, musí vymyslieť, ako park zachrániť. Rozhodne sa spojiť svoje sily práve so správcom Smithom, aby zachránil nielen svoj žalúdok, ale aj ľudskú radosť z návštevy v prírode. Oživenie detskej kultovej nostalgie môže pôsobiť ako dvojsečná zbraň. Zatiaľ čo jedni sa budú skvelo baviť, ostatní budú len neveriacky krútiť hlavou. V ktorej skupine budete vy, môžte zhodnotiť po pozretí si tohto filmu, ktorý spája počítačovú animáciu so živými hercami.

USA, 2010, réžia: Eric Brevig, hrajú: Dan Aykroyd (hlas), Justin Timberlake (hlas), Anna Faris, Tom Cavanagh, T.J. Miller a ďalší.

Hon na čarodejnice (13. 06. 2011)

Hon na čarodejniceStredoveká atmosféra, križiaci a temnota v rukách režiséra, ktorý má vo svojej filmografii v podstate len béčkové „guilty-pleasure“ filmy. Keď sa z križiackej výpravy po desiatich rokoch vrátia rytier Behman so svojím spoločníkom Felsonom späť do svojej vlasti, nájdu ju zdevastovanú morom. Obvinené je mladé pekné dievča, o ktorej si všetci myslia, že je čarodejnica. Na nich dvoch je, aby ju doviedli pred svätý súd. Počas cesty sa nastoľujú čoraz častejšie otázky, či je dievča naozaj čarodejnicou. Všetci, čo majú radi prácu Dominica Senu (60 sekúnd, Biela Smrť) si film rozhodne vychutnajú, pre tých ostatných je to už len naozaj vecou dobrého (alebo zlého) vkusu.

USA, 2011, réžia: Dominic Sena, hrajú: Nicolas Cage, Ron Perlman, Stephen Graham, Ulrich Thomsen, Christopher Lee a ďalší.

Svetová invázia (15. 06. 2011)

Svetová inváziaMegalomanský, špeciálnymi efektami nabitý vojnový film, v ktorom sa proti sebe stretnú americké vojnové sily a „sajrajt“ z vesmíru. Aj keď to miestami pripomína Deň nezávislosti, tento film je spravený trochu inak. Zatiaľ čo v Dni vojna trvala zopár minút, tu trvá prakticky celý film. S prihlúplymi dialógmi, dejovými a logickými chybami sa dostávame od jednej nadupanej akcii k druhej. Od tohto počinu nečakajte žiadne zázraky, len čistokrvnú akciu v rýchlom a zbesilom tempe. Ak vám filmy s takouto obsahovou náplňou nevyhovujú, tak dajte od toho rýchlo ruky preč, my ostatní si to užijeme od prvej po poslednú minútu.

USA, 2011, réžia: Jonathan Liebesman, hrajú: Aaron Eckhart, Michelle Rodriguez, Ne-Yo, Bridget Moynahan, Michael Peña a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=FgLZ4k25Q6g