Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Čítanie je stále in

| On 06, Jún 2011

Humenné, Vkhe. – Vo Vihorlatskej knižnici v Humennom sa v stredu 31. mája žiaci humenských základných škôl zapojili do najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu, aby pomohli prekonať minuloročný rekord v čítaní.

O deviatej hodine ráno maratón slávnostne odštartovala Mgr. Nataša Mocáková, vedúca oddelenia školstva, kultúry, športu a CR na Mestskom úrade v Humennom. Prečítala stať z knihy Gabriely Futovej. V čítaní ďalej pokračovali žiaci, ktorí na chvíľu zabudli na mobil, počítač i televíziu a zapojili pri čítanom príbehu svoju predstavivosť a detskú fantáziu. Každé dieťa sa zaregistrovalo do prezenčnej listiny a podpísalo na veľký plagát.

Čítacie miesta boli vytvorené aj na dvoch základných školách. Paralelne sa tak čítalo na Základnej škole Jána Švermu a Základnej škole Dargovských hrdinov. Na oboch školách odštartovali čitateľský maratón riaditelia škôl. Do čítania sa v Humennom zapojilo celkovo 833 žiakov.

Štvrtý ročník projektu „Čítajme si…“ pripravila Linka Detskej istoty pri SV pre UNICEF. Cieľom bolo zapojiť čo najväčší počet detí do čítania. Krstnou mamou projektu bola pani Oľga Feldeková. Vlani sa do maratónu zapojilo 21 234 detí. Tento rok čítalo 30 480 žiakov z celého Slovenska, čím bol rekord z minulého roku prekonaný.

 

Pôvodný text: Vkhe