Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Star Wars: The Complete Saga vyjde na Blu-ray

| On 04, Jún 2011

Kompletná sága premiérovo vychádza na Blu-ray 16. 9. 2011.

 

Obsahuje nikdy neuvedené špeciálne bonusy,

deväť-disková kolekcia prináša jedinečný pohľad

na “galaxiu ďaleko, ďaleko odtiaľto”.

 

Prineste si domov dobrodružstvo a užite si Star Wars™ s celou vašou rodinou – až STAR WARS: THE COMPLETE SAGA od spoločností Lucasfilm Ltd. a Twentieth Century Fox Home Entertainment vyjde na Blu-ray diskoch! Dňom vydania je 16. september 2011. Deväť-disková kolekcia prináša kúzlo celej ságy priamo do vášho domova, kde si znova môžete pripomenúť vaše obľúbené okamihy z Hviezdnych vojen. To všetko vo výnimočnom obraze HD a s dokonalým zvukom 6.1 DTS Surround. Ponorte sa hlbšie do vesmíru v doteraz nikdy nevidených 40 hodinách bonusov , obohatených o dosiaľ nezverejnený materiál z archívu spoločnosti Lucasfilm. Všetky diely ságy budú opatrené českým dabingom.

Rozsiahla  kolekcia tiež obsahuje množstvo vymazaných, predĺžených a alternatívnych scén, nové dokumenty a prierez nespočetnými scénkami na motívy Star Wars, ktoré sa objavili vo svete popkultúry za posledných tridsať rokov. Okrem toho, že je to naozaj po prvý raz, čo je celá sága k dispozícii v jednej kolekcii, STAR WARS: THE COMPLETE SAGA na BLU-RAY obsahuje žiadaný pohľad do zákulisia plný vybraných dokumentov, audio komentárov, záberov z nakrúcania, rozhovorov, návrhov kostýmov a reklamných materiálov, retrospektív a ďalších.

Epizódy I-III a IV-VI budú k dispozícii tiež ako oddelené trilógie.

 

STAR WARS

25. mája 1977 debutovali v kinách Star Wars – iba na 32 plátnach v Amerike – a boli predurčené navždy zmeniť tvár kinematografie. V okamihu sa z nich stala klasika s najväčším úspechom v box office, táto vzletná “vesmírna opera” bola rovnakým dielom rozprávkou, westernom, seriálom z tridsiatych rokov a extravaganzou špeciálnych efektov s koreňmi v mytológii kultúr celého sveta. Z pera a myšlienok vizionára, scenáristu/režiséra Georgea Lucasa priniesla táto epická vesmírná fantasy do svetového kultúrneho slovníka mystickú Silu (Force), ikonické postavy ako napríklad zlého Dartha Vadera, idealistického Lukea Skywalkera, prudkú princeznú Leiu, obľúbeného darebáka Hana Sola a múdreho Obi-Wana Kenobiho. Od svojho debutu v roku 1977 Star Wars kontinuálne stúpali, ich bohatý príbeh sa rozrástol zo skromných začiatkov na epickú šesťdielnu ságu mapujúcu pád a vykúpenie Vyvoleného, Anakina Skywalkera.

TWENTIETH CENTURY FOX HOME ENTERTANMENT

Twentieth Century Fox Home Entertainment, LLC (TCFHE) je významným lídrom filmového priemyslu a dcérska spoločnosť Twentieth Century Fox Film Corporation. TCFHE je celosvetová marketingová, predajná a distribučná spoločnosť pre filmovú produkciu, televíznu tvorbu, akvizície a pôvodnú produkciu vo formátoch DVD, Blu-ray Disc Digital Copy, Video On Demand a Digital Download. TCFH reprezentuje 75 rokov modernej a bohato oceňovanej filmovej práce z Twentieth Century Fox. Spoločnosť vyrába všetky produkty spoločnosti MGM Home Entertainment. TCFHE predstaví každý rok stovky nových produktov, ktoré sú predávané ako vo veľkých obchodoch, tak v špecializovaných predajniach a internetových obchodoch po celom svete.

Lucasfilm, STAR WARS™ a súvisiace vlastníctva sú v USA a ďalších krajinách obchodnými značkami a copyrighty spoločnosti Lucasfilm Ltd. a/alebo jeho pobočiek. TM & © Lucasfilm Ltd.  Všetky práva vyhradené.  Všetky ďalšie obchodné značky a mená sú majetkom príslušných osôb.