Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | September 22, 2018

Scroll to top

Top

Art Film Fest bude aj plný koncertov

| On 04, Jún 2011

Hoci je Art Film Fest oslavou filmového umenia, každoročne poteší aj fanúšikov dobrej muziky. Ani na jeho 19. ročníku, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, nebudú chýbať koncerty pod holým nebom i vo Festivalovej kaviarni. Všetky budú opäť zadarmo.

V nedeľu 19. júna privíta trenčianske námestie legendárneho českého hudobníka Michala Davida, ktorý má na konte už vyše tri desaťročia titul „Kráľ diskoték“. Na Art Film Fest zavíta s veľkou kapelou a fanúšikom ponúkne program, aký znel vypredanou pražskou O2 arénou pri príležitosti jeho vlaňajšej 50-ky. Tento koncert získal prívlastok „mejdan roka“ a trenčianske publikum prevedie hudobnou kariérou Michala Davida, jeho sólovej i muzikálovej tvorby. Koncert Michala Davida prináša na Art Film Fest Pilsner Urquell.

Hudba bude znieť Art Film Festom každý večer v trenčiansko-teplickej Festivalovej kaviarni. Úvodný sobotný večer bude patriť slovenskej skupine The Cellmates, ktorá nadviazala na tradíciu kvalitného rokenrolu 50. rokov minulého storočia, keď bolo z rokenrolu cítiť aj blues, gospel i country.

Od nedele bude mať muziku na Art Film Feste v réžii všestranný hudobník Oskar Rózsa. Osobne bude uvádzať každý koncert.

Nedeľný záver festivalového dňa spríjemnia stáli zberači hudobných ocenení Radio_Head Awards, hudobníci z kapely Billy Barman, ktorí návšteníkom ponúknu hravú zmes indie a rokenrolu.

Začiatok týždňa sa ponesie pod taktovkou džezmena Oskara Rózsu, ktorý vystúpi na Art Film Fest so svojim kvartetom. Predstavia sa v ňom známy hráč na bicie a perkusie Martin Valihora, na gitaru zahrá Andrej Karlík a na klavír Arpád Farkaš. A poslucháči sa môžu tešiť na lahodne namiešanú zmes džezových pochúťok a improvizácií.

V utorok rozospieva Art Film Fest špičková hudobnícka osobnosť českej scény, Ivan Hlas a jeho trio. Ivan Hlas napísal napríklad hudbu k filmom Šakalí léta, Jak si zasloužit princeznu a Báječná léta pod psa. Na konte má ocenenia za najlepšieho speváka roka i Českého leva za najlepšiu filmovú hudbu.

Stredajší večer bude patriť slovenskej hudobnej stálici, skupine Hex, ktorá už dve desaťročia zabáva príjemnou i vtipnou muzikou. Štvorica Ďuďo, Fefe, Yxo a Tybyke iste zahrajú fanúškom aj hity ako Chvíľu áno, chvíľu nie, Nikdy nebolo lepšie či V piatok podvečer.

Štvrtok očaria festivalové publikum domáci zvukoví cestovatelia, ktorí prerazili aj za hranicami – Longital. Vďaka Shininmu podmanivému hlasu, virtuóznej hre slákom na gitare Daniela Salontaya a použitím nevídaného elektronického nástroja je Longital jedným z najoriginálnejších zjavov slovenskej hudobnej scény.

Po Longitale sa po prvý raz na Art Film Fest predstavia Silné reči – vychýrená stand-up comedy šou pod vedením Jána Gorduliča a jeho hostí. Silné reči prináša 1. slovenská internetová televízia Huste.tv.

V piatok zakončí sériu festivalových koncertov vystúpenie skupiny Home Made Mutant, ktorú založil Maroš Hečko po rozpade známej kapely Free Faces. Akusticko-elektronický projekt zaujme svojou originalitou. Koncert Home Made Mutant & DJ Lixx prináša Rádio FM.

Koncerty vo Festivalovej kaviarni sa začnú každý deň o 21.00 h. Po hudobníkoch prevezmú pódium dídžeji.

 

Sprievodný program 19. ročníku Art Film Festu:

Sobota, 18.6. – The Cellmates a DJ Steve – otvorenie Festivalovej kaviarne v Trenčianskych Tepliciach

Nedeľa, 19.6. – Michal David so skupinou – veľký koncert na námestí v Trenčíne

Každý večer naživo s Oskarom Rózsom

(Festivalová kaviareň, TT – Artfilmfest 2011)

Nedeľa, 19.6. – Billy Barman

Pondelok, 20.6. – Oskar Rózsa Kvartet

Utorok, 21.6. – Ivan Hlas Trio

Streda, 22.6. –  Hex

Štvrtok, 23.6. – Longital a Silné reči

Piatok, 24.6. – Home Made Mutant a DJ Lixx – večer Rádia FM

 

Art Film Fest 2011 – 19. Medzinárodný filmový festival Trenčianske Teplice/Trenčín je realizovaný s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

Organizátori: ART FILM, n.o., FORZA, a.s.