Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Multi-kulti alebo Sázavafest (Festivalový sprievodca)

Multi-kulti alebo Sázavafest (Festivalový sprievodca)

| On 02, Jún 2011

SázavafestLeto je o oddychu, dovolenkách, dobrodružstvách a poriadnej dávke zábavy. Pri rozhodovaní medzi účasťou a neúčasťou na nejakej akcii býva hlavným dôvodom skôr partia kamarátov a miesto konania, než samotný program. Pri letnom festivale, ktorý poskytuje nielen hudobné vyžitie, ale tiež divadlo, film, autorské čítačky, výstavy, workshopy a mnoho príležitostí na šport, záleží na účinkujúcich snáď ešte menej. Pozitívnym prídavkom však zostáva skutočnosť, keď si človek vie vybrať z množstva rozličných kapiel. Predstavujeme Sázavafest.

Názov: Sázavafest.

Dátum konania: 4. – 7. 8. 2011.

Miesto: Benešov (Česká republika).

Vzdialenosť od Bratislavy: 300 km (3 hodiny autom).

Lístky: 3-dňový 37 eur.

Krátko z histórie: Všetko niekde začína a rovnako aj Sázavafest nezačal ako dvadsaťtisícové podujatie. Bolo desaťkrát menej ľudí a všetci sa sústredili pod jedným pódiom. Samozrejme, festival konajúci sa tak blízko hlavného mesta našich susedov sa rýchlo spopularizoval. Už nestačilo len jedno pódium. Ruka v ruke pribúdalo aj návštevníkov, až sa počet vyšplhal nad spomínaných dvadsaťtisíc. Od roku 2005 sa festival rozrástol a nepredstavuje len jednu letnú akciu. Počas roka môžete zažiť jarnú časť, Battle, letnú časť a jesenné dozvuky.

V minulosti vystúpili: Monkey Business, Dan Bárta, -123min., Polemic, Khoiba, Karel Plíhal, Psí Vojáci, Boban i Marko Markovič Orkestar, Meky Žbirka, Lenka Dusilová, Skye, The Young Gods, Bratři Ebenové, Transglobal Underground, Moby, Chumbawamba.

Odporúčame vidieť v 2011: The Subways, Nouvelle Vague, Belleruche, Jazzanova, Dan Bárta & Dara Rolins, Jana Kirschner, Lavagance, Věra Bílá.

Jednou vetou: Ani mainstream, ani alternatíva, jednoducho Sázavafest.