Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 21, 2019

Scroll to top

Top

Pivo, dobrá hudba, zábava – Žákovic Open (Festivalový sprievodca)

Pivo, dobrá hudba, zábava – Žákovic Open (Festivalový sprievodca)

| On 27, Máj 2011

Pivo, dobrá hudba, zábava - Žákovic OpenV dnešnej dobe, keď sa hovorí o plánoch na leto, väčšinou sa uvažuje aj nad letným festivalom. Kedysi (nazvime to menej slobodné časy) sa premýšľalo, či ísť na jahodovú alebo inú brigádu. Ale pri súčasnom počte akcií sa naskytá skôr otázka, ktorý festival si vybrať, prípadne ktorý vypustiť. Za posledné roky sa jeden vyprofiloval na takmer regionálny a veľkú časť vystupujúcich tvoria najmä domáce skupiny. Má to svoje výhody aj nevýhody, ale pre ľudí poskytuje príležitosť dobehnúť zmeškané koncerty počas roka. Predstavujeme festival Žákovic Open.

Názov: Kozel Žákovic Open.

Dátum konania: 22. – 23. 7. 2011.

Miesto: Trenčianske Bohuslavice.

Vzdialenosť od Bratislavy: 115 km (1 hodina autom).

Lístky: 2-dňový 19 eur.

Krátko z histórie: Vznik festivalu možno priradiť k tým udalostiam, ktoré sa náhodou, no prirodzene udiali. V pozadí celého stojí kapela Hex. Štyria hudobníci jazdili pravidelne do okolia Trenčianskych Bohuslavíc, s cieľom dokončiť materiál na album. Až raz dostali výzvu zahrať koncert, z ktorého sa postupne stala každoročná tradícia. Prvý oficiálny ročník v roku 2001 trval jeden deň. O štyri roky neskôr sa zvýšil počet dní na dva a je tomu tak dodnes. Program tvoria vystúpenia domácich a českých formácií, ale za posledné roky sa vždy podarilo dotiahnuť aj zahraničného hosťa.

V minulosti vystúpili: Polemic, Le Payaco, Vidiek, Mňága a Žďorp, Mango Molas, Para, Čechomor, Tata Bojs, Jana Kirschner, Boban Markovič, Monkey Business.

Odporúčame vidieť v 2011: Arrested Development, Sounds Like This, Mig 21, PPE, Longital, Andrej Šeban, Rara Avis, Diego, YouCoco.

Jednou vetou: Síce menší, no nechýba pivo, dobrá hudba, zábava a rodinná atmosféra.