Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Bruno Benetton Free Band predstavil ďalší klip (Nové hudobné videoklipy)

Bruno Benetton Free Band predstavil ďalší klip (Nové hudobné videoklipy)

| On 26, Máj 2011

Zdá sa, že s príchodom leta, koncertov a letných festivalov chcú na seba upozorniť aj slovenské kapely. Napríklad aj cestou vydareného klipu, ako v prípade skupiny Bruno Benetton Free Band. V zahraničí obvykle nespia a z množstva videí, ktoré vyšli v poslednom čase, sme vybrali niekoľko ukážok. Thurston Moore chystá novú platňu a vypustil nové video, tiež úspešná EMA, záhadný projekt The Weekend, britský miláčik James Blake a na záver Patrick Wolf.

Bruno Benetton Free Band feat. Nathan Lively – Stars are memory (22. 5. 2011)

Bratislavská formácia prezentuje novým klipom ďalšiu pieseň z minuloročného debutu The Phenomenons of Pop. Na skladbe Stars are memory si zahosťoval, rovnako ako na albume, americký spevák Nathan Lively a režíroval ho tiež jeho krajan producent Mark Winslett.

Thurston Moore – Benediction (9. 5. 2011)

Spevák, pesničkár a gitarista Thurston Moore je známy najmä vďaka svojmu účinkovaniu v kapele Sonic Youth, avšak popritom rozvíja aj vlastnú sólovú kariéru. Pieseň Benediction pochádza z pripravovaného albumu Demolished Thoughts, ktorý vyjde koncom mája. Časopis Rolling Stone ho v rebríčku najlepších gitaristov sveta zaradil na tridsiatu tretiu priečku. Vypočujte si jeho pomalú folkovú baladu.

EMA – Milkman (10. 5. 2011)

Americká interpretka EMA, celým menom Erika M. Anderson, debutovala pred rokom singlom The Grey Ship a postupne si ju začali všímať poslucháči aj hudobná kritika. Prednedávnom vydala debutový album The Past Life Of Martyred Saints, ktorý dostal veľmi pozitívne hodnotenia. Z neho pochádza aj ďalšia pieseň Milkman.

The Weeknd – What You Need (11. 5. 2011)

http://www.youtube.com/watch?v=XFiiq40lL34

Za mysterióznym projektom The Weeknd stojí kanadský R&B spevák Abel Tesfaye. Debut House of Balloons má byť prvým z pripravovanej trilógie a odtiaľ pochádza aj pieseň What You Need.

James Blake – Lindisfarne (18. 5. 2011)

Mladý talentovaný spevák a hudobník James Blake začiatkom roka vydal strhujúci eponymový debut. Teraz prichádza s ďalším klipom, tentokrát ku skladbe Lindisfarne.

Patrick Wolf – House (18. 5. 2011)

Britský interpret Patrick Wolf patrí na svoj vek (28) k jedným z najproduktívnejších mladých spevákov s počtom piatich albumov na svojom konte. Pričom ten piaty má vyjsť začiatkom leta. Okrem aktuálneho singlu House z neho už stihol predstaviť Time of My Life a The City.