Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 21, 2019

Scroll to top

Top

Koncertný víkend v Klube 77 v Banskej Bystrici

| On 25, Máj 2011

Milí priatelia Klubu77,

Chceli by sme Vás upozorniť na akcie, ktoré organizujeme tento týždeň v našom Klube:

Vo štvrtok 26. 5. 2011 o 20.00 vystúpia u nás v Klube 77 kapely KVETY NIKOTÍNU a KOLOWRAT.

Kolowrat nie je nič menej ako The Strokes z Košíc – skupina okolo spekáva Rasťa je jedným z najvýraznejších slovenských klubových zjavov. Na spoločné turné vyrazili so skupinou Kvety nikotínu z Komárna, známa hlavne svojimi pomalými pesničkami inšpirovanými Nickom Caveom. Kvety Nikotínu sú slovenská alernatívna/indie rocková skupina z Komárna. Ich texty sú plné symbolizmu, nostalgie a melanchólie. Kompozícia skladieb je založená na minimalizme s dôrazom na expresionistický prajav. Väčšinu textov tvorí Ondrej Bagin, ktorý je zároveň vedúci, spevák a gitarista skupiny. Na bicie nástroje hrá Gabriel Szalai, ktorý vďaka inšpirácii v elektronickej hudbe, dáva kapele minimalistický zvuk. Dominantným nástrojom a poznávacím znakom kapely sú najmä klávesy, na ktoré hrá Peter Soós. Kvety Nikotínu sú známe tiež ako jedna z prvých kapiel, ktoré začali s voľným zdieľaním svojich albumov na oficiálnych stránkach.

V piatok 27. 5. 2011 o 20.00 to u nás na mega party roztočia kultoví bystrickí elektronici EAR DRUM KRU. Budú sa aj točit “live” zábery na nový videoklip EDK.

V sobotu 28. 5. 2011 o 19.00 to budú rockové a metalové kapely ENDLESS MAIN (Banská Bystrica) +SLICE OF BREAD (Rimavská Sobota) + FALLAWAY (Rimavská Sobota)