Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | October 15, 2018

Scroll to top

Top

Ako Donnie Darko prežil svoj život (DVD novinky)

Ako Donnie Darko prežil svoj život (DVD novinky)

| On 23, Máj 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich sa k nám po dlhej dobe prehliadania dostane kultový sci-fi film, zabavíme sa na novej romantickej komédií, pozrieme sa na austrálsky vojnový film, zistíme, čo vydrží náš žalúdok a nahliadneme na nový počin českého režiséra Jana Švankmajera. Príjemné sledovanie.

Donnie Darko (23. 05. 2011)

Donnie DarkoJeden z najdiskutovanejších sci-fi filmov posledného desaťročia, sa konečne dostáva i na naše DVD nosiče. Film, ktorý si musíte pozrieť minimálne dvakrát, aby ste mali aspoň aký-taký pocit, že mu rozumiete, vznikol pod režisérskou taktovkou Richarda Kellyho, ktorého tento počin vystrelil medzi hviezdnu elitu. Donnie Darko je na prvý pohľad obyčajný študent, no nie je to tak. Neustále sa mu zjavuje obrovský králik, čo ho núti vykonávať činy, ktoré by inak nespáchal. Popritom musí riešiť milostné problémy, vzťahy so svojimi rodičmi, filozofické existenčné otázky, cestovanie časom a konečne zistiť, kto alebo čo je ten králik, a čo chce vlastne od Donnieho, ktorý je stále uzavretejší a čudnejší. Pre milovníkov ťažkých filmov, ktoré sa oblúkom vyhýbajú filmovým klišé je tento počin povinnou jazdou.

USA, 2001, réžia: Richard Kelly, hrajú: Jake Gyllenhaal, Drew Barrymore, Maggie Gyllenhaal, Daveigh Chase, Patrick Swayze.

 

Ako vieš? (25. 05. 2011)

Ako vieš?Režisér a scenárista James L. Brooks, jeden z tvorcov úspešného seriálu Simpsonovci, prichádza s novou romantickou komédiou. Hviezdami nabitý film hovorí o úspešnej športovkyni Lise. Tá si musí vybrať medzi dvoma mužmi, ktorí sa usilujú o jej srdce. Jeden je excentrický športovec a druhý je zakríknutý obchodník obvinený z podvodu, ktorý nespáchal. Milovníčkam romantických filmov pri niekedy originálnych a niekedy neoriginálnych romantických vyznaniach, možno kvapne aj slzička. Zaujímavosťou je, že o hudbu sa postaral skvelý Hans Zimmer.

USA, 2010, réžia: James L. Brooks, hrajú: Reese Witherspoon, Paul Rudd, Owen Wilson, Jack Nicholson, Kathryn Hahn.

Bitka o Hill 60 (25. 05. 2011)

Bitka o Hill 60 Film podľa skutočného príbehu opisuje hrôzy 1. svetovej vojny. Pojednáva o skutočnom austrálskom hrdinovi, kapitánovi Oliverovi Woodwardovi. Ten je jedným z najlepších austrálskych tunelárov. Keď dostane povolávací rozkaz, veľmi rýchlo sa vypracuje k hodnosti kapitána a je prevelený do Francúzska, kde ho už čaká jeho jednotka tunelárov. Po prekonaní vzájomnej nedôvery je s jednotkou nasadený na veľmi ťažkú vojenskú operáciu. Svojimi schopnosťami musia dobyť kopec s označením 60. Bitka o Hill 60 je skvelý film z vojenského prostredia, pri ktorom sa nemusíte báť prehnaného amerického heroizmu a patriotizmu.

Austrália, 2010, réžia: Jeremy Sims, hrajú: Brendan Cowell, Steve Le Marquand, Bella Heathcote, Harrison Gilbertson, Gyton Grantley.

Jackass 3 (25. 05. 2011)

Jackass 3 Milovaní i nenávidení chlapci z Jackass sú opäť tu, aby vám už po tretíkrát pošteklili bránicu i žalúdok. Johny Knoxville sľubuje tú najdrsnejšiu dávku skečov, akú ste kedy mohli vidieť, čomu na DVD dopomôžu vynechané scény. Tento film opäť rozdeľuje divákov na dva tábory, a ak si ulietavate na podobných veciach ako partička z Jackass, tak je to určite vaša šálka kávy. Ak však nepatríte do tejto skupiny, vyhnite sa tomuto uchýlnemu kúsku oblúkom.

USA, 2010, réžia: Jeff Tremaine, hrajú: Johny Knoxville, Steve – O, Barn Margera, Ryan Dunn, Chris Pontius.

http://www.youtube.com/watch?v=oGh4s4gan5k

Prežiť svoj život (25. 05. 2011)

Prežiť svoj životPo piatich rokoch prichádza Jan Švankmajer so svojím novým filmom, v ktorom nájdete vizualizáciu jemu vlastnú. Tento počin je surrealistickou jazdou, ktorá je plná snových odkazov, doslovných citácií a zámerným používaním Freudových a Jungových myšlienok. Evžen je mužom, ktorý dokáže žiť v skutočnom alebo snovom svete. Čím ďalej, tým viac prepadáva tomu snovému. Stále sa však môže rozhodnúť, kde bude chcieť nakoniec prežiť svoj život. Film je na mieru ušitý Švankmajerovým verným a znalcom základov psychoanalýzy.

Česko/Slovensko, 2010, réžia: Jan Švankmajer, hrajú: Václav Helšus, Klára Issová, Zuzana Kronerová, Emília Došeková, Daniela Bakerová

http://www.youtube.com/watch?v=N7_cKlQFEr4