Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | October 15, 2018

Scroll to top

Top

Organizátor festivalu Kozel Žákovic Open zverejnil ďalšie kapely. Medzi inými aj Sounds Like This, The Uniques a Diego

| On 19, Máj 2011

Program festivalu Kozel Žákovic Open sa rozširuje o nových interpretov. V Trenčianskych Bohuslaviciach zahrajú v čase od 22. do 23. júla okrem iných aj Sounds Like This, The Uniques a Diego. O nové mená sa obohatil najmä Radio_FM stage, ktorý na svojom pódiu privíta skupiny ako Sunflower Caravan, You Coco, či Talkshow.

Piatkovú festivalovú zábavu načne na Radio_FM stagei príjemná elektronická formácia Nourish My Fame. Ďalším novým menom na liste interpretov festivalu je slovensko-česká skupina Rara Avis, ktorá sa žánrovo radí medzi indie/rock a vyznačuje sa temnou atmosférou piesní. V piatok vystúpi na Radio_Fm stagei aj rockové zoskupenie From Our Hands, či pražské trio Sunflower Caravan. Trio je špecifické čisto inštrumentálnou hudbou, ktorá je dostatočne farebná a intenzívna aj bez prísad akéhokoľvek spevu.

Skupinu Le Payaco sa organizátorovi Yxovi Dohňanskému na festival Kozel Žákovic Open nepodarilo dostať, a to kvôli záväzkom voči festivalu Pohoda. Ako sa však vyjadril Yxo, „sme radi, že všetkých členov kapely privítame v roli aktívnych muzikantov. Juraj Vitéz zahrá so svojou skupinou Datasystem, Tomáš Sloboda odohrá koncert so Sounds Like This a Martin Stempel zavíta na Žákovic Open so skupinou Diego.“ Skupina Diego zahrá na Radio_FM stagei v piatok, Datasystem v sobotu a Sounds Like This sa predstavia v piatok na hlavnom pódiu.

Sobotňajší sled koncertov na Radio_FM stagei začne hudobník s hravým menom Toni Granko. Muzikant zastupuje tú časť performerov, ktorý v speve nepotrebujú text. Emóciu si tak poslucháči budú hľadať len v jeho hudbe. Indie rock zažijú festivaloví nadšenci v rámci vystúpenia bratislavskej formácie Talkshow. Radio_FM stage v sobotu neobíde ani slovenské ženské duo You Coco, ktoré zahrá piesne z albumu Big Now!.

Na hlavnom pódiu sa v sobotu večer vystriedajú kapely ako The Uniques, Tormentor, či bratislavská kapela Mariša, ktorá len nedávno vydala svoj druhý oficiálny klip k piesni Adventureland. O rock and roll a swing sa pritom v ten istý deň na hlavnom pódiu opäť postará skupina Cpt. Slice na čele s Mariánom Kaščákom.

Headlinerom festivalu Kozel Žákovic Open je držiteľ dvoch hudobných cien Grammy, hip-hopová formácia Arrested Development. Fanúšikovia dobrej hudby sa môžu tešiť aj na skupiny ako United Flavour, Billy Barman, AMO, Zóna A, Mig 21, Longital, Puding Pani Elvisovej, Vrbovskí víťazi, The Lovely Pimps, Got Blue Balls a Hex. Medzi špeciálnych hudobných hostí festivalu budú patriť aj Andrej Šeban a David Koller.

Viac informácie sa dozviete na: http://zakovicopen.sk/

alebo na: www.facebook.com/zakovicopen