Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Multižánrovo pestrofarebná Morava – Colours of Ostrava (Festivalový sprievodca)

Multižánrovo pestrofarebná Morava – Colours of Ostrava (Festivalový sprievodca)

| On 19, Máj 2011

O kvalitách akcie svedčí mnohokrát aj rýchlosť, s akou sa na ňu predávajú lístky. Festivalový gigant Glastonbury sa vypredáva v posledných rokoch v priebehu niekoľkých hodín. Nie dní, týždňov či mesiacov. Hodín. Prvý festival v našich končinách, ktorému sa to podarilo, sa už niekoľko rokov koná pravidelne v centre Ostravy. A mesto na pár dní zaplavia po kultúrnom vyžití pachtiaci diváci a davy z blízkeho i ďalekého okolia. Predstavujeme multižánrový festival Colours of Ostrava.

Názov: Colours of Ostrava.

Dátum konania: 14. – 17. 7. 2011.

Miesto: centrum mesta Ostrava – Slezskoostravský hrad.

Vzdialenosť od Bratislavy: 300 km (3 hodiny autom).

Lístky: 4-dňový 1.890 Kč (cca 78 Euro).

Krátko z histórie: Prvý ročník sa uskutočnil v roku 2002 v Ostrave a odvtedy sa miesto jeho konania nemenilo. Zúčastnilo sa ho okolo osemtisíc divákov. Návštevnosť rastie s pribúdajúcimi rokmi a naposledy zaznamenal festival tridsaťtisíc návštevníkov. Aj keď sa prezentuje ako multižánrový, stredobodom pozornosti sú hudobné vystúpenia. Od svojich začiatkov sa snažia organizátori prinášať rozmanitú zmes kapiel. Medzi hlavnými hviezdami nájdeme každý rok nejakú formáciu hrajúcu world music. Na šestnástich pódiách dostáva možnosť zahrať si aj veľa domácich skupín, nechýbajú divadelné predstavenia, workshopy, premietania filmov či diskusie.

V minulosti vystúpili: Bob Geldof, Robert Plant, Gogol Bordello, The Frames, Gipsy Kings, CocoRosie, Sinéad O’ Connor, Goldfrapp, Ahn Trio, Morcheeba, Jan Garbarek, Jamie Cullum, The Cranberries, A Hawk and a Hacksaw, Iggy Pop & Stooges.

Odporúčame vidieť v 2011: Grinderman, Yann Tiersen, Swans, The Herbaliser, Andreya Triana, Roy Ayers, Luísa Maita, Květy, The Plastic People of the Universe, Dva.

Jednou vetou: Festival, ktorý hýri všetkými farbami hudby od jazzu cez pop až po world music.

Oficiálny web