Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | July 23, 2018

Scroll to top

Top

Od upírov po žraloky (Televízne tipy)

Od upírov po žraloky (Televízne tipy)

| On 14, Máj 2011

Program od soboty 14. 05. 2011 do piatka 20. 05. 2011, v ktorom sa dozvieme niečo o majstrovi Kung-fu Bruce Leem, pozrieme sa na upírsky zúbok, zaspievame si v Eurokine, nazrieme na Mozartovu smrť, detailne nahliadneme na zvodné zbrane femme fatale, zistíme ako sa žralok môže dostať do Benátok a odhalíme, kto bol spovedníkom doktora Jekylla a pána Hydea. Príjemné sledovanie.

Dračí život Brucea Leeho (14. 05. 2011, 20.00, JOJ Plus)

Dračí život Brucea LeehoBruce Lee je ikonou nielen vo filmovom priemysle, ale aj ako priekopník vyučovania čínskeho bojového umenia okolitému svetu. Tento film sa priveľmi nedrží historických skutočností a necháva sa s nimi len pozvoľna inšpirovať, no ako film sa radí k tým záživnejším a podarenejším spracovaniam jeho krátkeho života, a to aj keď sa jedná o americké spracovanie.

USA, 1993, 107 min., réžia: Rob Cohen, hrajú: Jason Scott Lee, Lauren Holly, Robert Wagner, Nancy Kwan, Sven-Ole Thorsen a ďalší.

Tip týždňa

Noc dlhá 30 dní (15. 05. 2011, 22.50, Markíza)

Tip týždňa - Noc dlhá 30 dníMarkíza v nedeľu ponúka akoby upírsky maratón. Cez deň repríza teenage upírskej ságy Súmrak a v noci hneď dva filmy s touto tematikou za sebou. Noc dlhá 30 dní vychádza z rovnomenného komiksu od dvojice Niles – Templesmith. Mestečko Barrow ležiace za polárnym kruhom sa pripravuje na noc dlhú 30 dní. Obyvatelia tohto malebného chladného raja, však nie sú jediní, kto sa pripravuje na túto noc dlhšiu, než je obvyklé. Banda hladných upírov sa totiž už teší na obrovskú a dlhú hostinu.

USA, 2007, 113 min., réžia: David Slade, hrajú: Josh Hartnett, Melissa George, Danny Huston, Ben Foster, Mark Rendall a ďalší.

Once (16. 05. 2011, 22.15, Dvojka)

OnceV pravidelnom cykle Eurokino, nám DVOJKA ponúkne írsky film Once. Tento kúsok sa môže pýšiť Oscarom za najlepšiu skladbu, mnohými inými oceneniami a českou herečkou Markétou Irglovou v hlavnej úlohe. Romantický príbeh podfarbený všadeprítomnou hudbou sa stal „prekvapením“ roku 2006 a navyše zavial svieži vietor do tvorby nezávislých filmov s nehercami v Európe.

Írsko, 2006, 83 min., réžia: John Carney, hrajú: Glen Hansard, Markéta Irglová, Geoff Minogue a ďalší.

Zabudnite na Mozarta (17.05.2011, 20.10, Dvojka)

Zabudnite na MozartaMozart, známy to umelec. V tomto pôvodnom televíznom filme sledujeme zlomové okamihy zo života nesmrteľného umelca, ktorého tvorba nezostane nikdy zabudnutá. Spracovanie s kriminálnymi prvkami robí z tohto spracovania niečo nové a neopozerané. Známe rozprávačské postupy domácej kinematografie len umocňujú pre našinca zážitok diela. Počin bol ocenený na MFF V Chicagu Zlatou plaketou za scenár.

Československo/Západné Nemecko, 1985, 94 min., réžia: Miloslav Luther, hrajú: Armin Mueller-Stahl, Andrej Hryc, Ladislav Chudík, Katja Flint, Uwe Ochsenknecht a ďalší.

Femme Fatale (18. 05. 2011, 23.20, Markíza)

Femme FataleBrian De Palma si vypožičal postavu femme fatale z film-noirového žánru do svojho vskutku zaujímavého thrilleru. Laura je zlodejka, ktorá svojím šarmom a telom docieli všetko, čo si zaumieni. Pri poslednej lúpeži podvedie svojich spoločníkov a odchádza z Francúzska do Ameriky. Keď sa po čase vráti do Európy, vzbudí pozornosť všade kam príde. Bývalá partia na ňu nezabudla a ide jej samozrejme po krku. Na ceste do bezpečia jej pomáha miestny fotograf, ktorý sa dozvedá, že nie všetko na tejto femme fatale je v poriadku.

Francúzsko, 2002, 114 min., réžia: Brian De Palma, hrajú: Rebecca Romijn, Antonio Banderas, Peter Coyote, Edouard Montoute, Jo Prestia a ďalší.

Žralok v Benátkach (19. 05. 2011, 23.10, Markíza)

Žralok v Benátkach Raz som čítal, že keď chce človek naplno oceniť kvalitu a krásu niečoho dobrého, musí poznať aj to zlé. Ak sa v živote radíte týmto alebo podobným heslom, určite si nenechajte ujsť toto ultimátne béčko až céčko, ktoré sa hrdo hlási k tomu najhoršiemu, čo kedy vzniklo. Pod Benátkami leží poklad, ku ktorému je skutočne sa ťažko dostať. Stráži ho totiž obrovský žralok. Toho sem doviezol istý mafián, ktorý má zálusk na bohatstvo. Ak sa radíte k milovníkom všetkého zlého, tak vám za pokus stojí tento horor, ktorý sa radí k subžánru Eco-Terror.

USA, 2008, 85 min., réžia: Danny Lerner, hrajú: Stephen Baldwin, Vanessa Johansson, Hilda van der Meulen, Giacomo Gonnella, Bashar Rahal a ďalší.

Mary Reillyová (20. 05. 2011, 22.30, Doma)

Mary Reillyová Príbeh o doktorovi Jekyllovi a jeho „spoločníkovi“ pánovi Hydeovi je dnes už nesmrteľnou klasikou, ktorú pozná snáď každý. V roku 1996 však Stephen Frears priviedol k životu tento známy príbeh s netradičným spracovaním. Ústrednou postavou príbehu nie je ani jeden už zo spomínaných, ale skromná slúžka Mary, ktorá slúži u doktora Jekylla. S ním má zvláštny vzťah, v ktorom si odhaľujú takmer všetky svoje tajomstvá. Časom Mary spozná tajomného a agresívneho pána Hydea, ku ktorému začne prechovávať city.

USA, 1996, 108 min., réžia: Stephen Frears, hrajú: Julia Roberts, John Malkovich, Glenn Close, Michael Sheen, Michael Gambon a ďalší.