Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | October 15, 2018

Scroll to top

Top

Inšpirácia u susedov – WWW majú nový klip (Nové hudobné videoklipy)

Inšpirácia u susedov – WWW majú nový klip (Nové hudobné videoklipy)

| On 28, Apr 2011

Nových videoklipov sa v našich končinách veľa nenakrúca z niekoľkých dôvodov – financie, nemáme hudobnú TV s dostatočnou sledovanosťou, poslucháčom stačí hudba… Z času načas sa však podarí stvoriť niečo nezvyčajné ako v prípade českej formácie WWW. Okrem nich ponúkame zabudnutý klip svojskej tUnE-yArDs, The Decemberists, niekoľko rapperských videí, Ponytail a v závere nové vizuálne spracovanie k starej piesni od Kate Bush.

tUnE-yArDs – Bizness (24. 3. 2011)

Za projektom tUnE-yArDs stojí Američanka Merrill Garbus. Debut nahrala doma na diktafón a vydala na recyklovanej kazete. Zaujala zvukom a odlišnosťou. Potom dostala možnosť nahrať svoje piesne v štúdiu a vznikol album w h o k i l l, z ktorého pochádza pieseň Bizness s veľmi podareným videom.

WWW – Velký třesk (14. 4. 2011)

Pred časom sa podarilo slovenskej formácii Longital spraviť video v spolupráci s mladou animátorkou. Výsledok bol originálny a hodil sa k hudbe. Česká skupina WWW tiež v spolupráci so študentom (bola to jeho bakalárska práca) nám teraz prináša “neodkukané” obrazové asociácie na vlastné texty. Treba uznať, že efektný dojem zostáva ešte dlho po dopozeraní (a nemyslím len hudbu).

The Decemberists – This Is Why We Fight (14. 4. 2011)

The Decemberists nahrali tento rok skvelý album, s ktorým im pomáhal aj gitarista R.E.M. Pozrite si, kvôli čomu bojujú Američania z Portlandu piesňou This Is Why We Fight.

Wiley – Numbers in Action (14. 4. 2011)

Veľmi pekný klip sa podaril anglickému raperovi Wileymu (tipujem, že jeho obľúbeným predmetom v škole bola matematika). Cez leto by mu mala vyjsť už siedma platňa, z ktorej pochádza singel Numbers in Action.

Ponytail – Honey Touches (15. 4. 2011)

Americká štvorica z Baltimoru má na konte dva úspešné albumy a nedávno predstavila tretí. Ponytail označujú za art-rockerov, ale majú blízko aj k noise-popu, čo je poznať z piesne Honey Touches.

Big Boi feat. Janelle Monáe – Be Still (23. 4. 2011)

Akoby sa rapperi dohodli, že v priebehu týždňa zverejnia všetci naraz svoje klipy. V takom prípade sa hľadí na spracovanie, v ktorom jednoznačne vyniká Big Boi s Janelle Monáe a skladbou Be Still. Ostatní sa vybrali skôr cestou drahých áut, sporo odetých žien a záberov zo štúdia (niektorým klišé sa nevyhol ani Big Boi). Najhoršie dopadol Lil Wayne so svojím nezaujímavým videom, lepšie je na tom Raekwon a o niečo pred ním stojí Pusha T. Avšak o originalite z filmového hľadiska sa hovoriť nedá.

Kate Bush – Deeper Understanding (25. 4. 2011)

Naposledy potešila poslucháčov dvojalbumom Aerial z roku 2005. O novom počine sa zatiaľ len pošepkáva, no zatiaľ chystá Kate Bush prepracované vydanie starších piesní. Napríklad Deeper Understanding (1989) sa dočkalo aj nového vizuálneho spracovania.