Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | July 23, 2018

Scroll to top

Top

Ben Stiller, Johnny Depp a k tomu Jessica Alba (DVD novinky)

Ben Stiller, Johnny Depp a k tomu Jessica Alba (DVD novinky)

| On 28, Apr 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich sa k nám dostane tretie pokračovanie “fotro-lotrovskej” trilógie, pozrieme sa na prvý legálny nevestinec, zistíme, ako veľmi to iskrí medzi Angelinou Jolie a Johnny Deppom, pozrieme sa, aký je život a vychutnáme si nový film-noirový počin. Príjemné sledovanie…

Fotri sú lotri (27.04.2011)

Fotri sú lotri Už tretíkrát prichádza Gaylor „Greg“ Jebal so svojím protivným svokrom, aby ukázali, čo všetko môže zažiť zať so svokrom. V manželstve Jebalových to nie ružové ako kedysi. Pam je neustále doma s deťmi a Greg pracuje od svitu až do mrku. Skrátka, nemajú na seba toľko času, koľko by si priali. Do týchto problémov prichádza Jack „svokor“ Byrnes, ktorý si uvedomuje svoju pominuteľnosť na tomto svete. Poverí Grega, aby viedol rodinný klan do budúcich dní, no otázkou ostáva, či je tou správnou voľbou. Aj vďaka prílišnej snaživosti mladého Jebala sa dostávame z jednej komickej situácie do druhej. Fanúšikovia Stillerovej tvorby a predchádzajúcich dielov sa budú skvelo baviť. Recenziu tejto komédie môžete nájsť i na našich stránkach.

USA, 2010, réžia: Paul Weitz, hrajú: Ben Stiller, Robert De Niro, Jessica Alba, Teri Polo, Dustin Hoffman.

Hniezdo neresti (27.04.2011)

Hniezdo nerestiFilm inšpirovaný skutočnými udalosťami nám ukazuje, ako sa vodilo prvému legálnemu nevestincu v USA. V polovici 70. rokov minulého storočia v Nevade, kdesi blízko Rena, otvorila Grace Bontempová s manželom pre niekoho hniezdo lásky, pre iného hniezdo neresti s názvom Love Ranch. Nielenže sa musia potýkať s vlnou kritiky od okolitého sveta, ale aj s krízou vo vlastnom manželstve. Grace sa dozvie, že má rakovinu v pokročilom štádiu a ešte si začne milostný románik s mladým boxerom, čo jej manžela úplne ničí. Tento veľmi nenápadný a hlavne nezávislý počin má na svedomí režisér Taylor Hackford, u nás známy ako režisér filmov Diablov advokát alebo na Oscara nominovaného počinu Ray. Milovníci nezávislých kúskov a komornejších drám si pri Hniezde neresti prídu na svoje.

USA, 2010, réžia: Taylor Hackford, hrajú: Joe Pesci, Helen Mirren, Ling Bai, Scout Taylor-Compton, Gine Gershon.

Turista (04.05.2011)

TuristaKto by to bol povedal? Na pulty sa k nám dostáva ďalší remake. Našťastie je tento vydarenejší než ostatné kúsky, a to nielen vďaka sviežej réžií Floriana von “Veľmi dlhé meno” (má na svedomí Životy tých druhých), ale i kvôli ústrednej dvojici Depp-Jolie. Elise Clifton-Wardová je momentálne najsledovanejšou ženou na svete. Je pod drobnohľadom polície i mafie. Nejde ani tak o to, čo urobila ona, ale čo urobil jej priateľ, Alexander Pearce. Ten ukradol nemalú čiastku peňazí obávanému bossovi. Nikto nemá tušenie, ako Alexander teraz vyzerá, čo je pre zlodeja výhodou. Elise sa začne na verejnosti ukazovať s nič netušiacim turistom, Frankom Tupelom, ktorý sa do nej okamžite zahľadí. Pre tých, ktorým sa zastavuje dych a zrýchľuje tep pri pohľade na Angelinu alebo Johnnyho, je tento akčný film so špionážnym prvkami povinnou jazdou. Recenziu tohto akčného remakeu (francúzsky originál Anthony Zimmer je taktiež dostupný na DVD ) sme priniesli nedávno.

USA/Francúzsko, 2010, réžia: Florian Henckel von Donnersmarck, hrajú: Johnny Depp, Angelina Jolie, Paul Bettany, Rufus Sewell, Bruno Wolkowitch.

Život je taký (04.05.2011)

Život je takýHolly a Eric majú za sebou zatiaľ len dve veci. Spoločné krstniatko – maličkú Sophie a skutočne katastrofálne rande, po ktorom sa nechcú ani vidieť. Jedna vec ich však oboch spojí dokopy. Rodičia malej Sophie umrú pri nehode a tá sa dostáva práve do opatery Holly s Ericom. Spoločne musia prekonať vzájomnú nevraživosť, aby sa vedeli postarať o Sophie. Proste začnú žiť ako jedna rodina. Táto akoby klasická romantická komédia sa môže pýšiť istou dávkou vážnosti, ktorá dodáva filmu nový rozmer, než na aký sme zvyknutí. Ak vám lezú na nervy romantické komédie, ktoré idú presne podľa danej šablóny, tak tento film stojí za pokus. Avšak ani fanúšikovia klišoidných zápletiek nemusia byť sklamaní.

USA, 2010, réžia: Greg Berlanti, hrajú: Katherine Heigl, Josh Duhamel, Josh Lucas, Christina Hendricks, Majandra Delfino.


Vrah vo mne (06.05.2011)

Vrah vo mneOsobne ma vždy poteší, keď v súčasnosti vznikne film, ktorý sa nejakým spôsobom vracia k žánru film-noir. Tento tam rozhodne patrí. Vrah vo mne je adaptáciou knihy uznávaného spisovateľa pulpových kúskov – Jima Thompsona. Dej sa odohráva v 50. rokoch minulého storočia a opisuje život šerifovho zástupcu Lou Forda, ktorý žije dvojitým životom. Na jednej strane poctivý strážca zákona, na strane druhej obrovský násilník nenávidiaci ženy. So svojím obsahom brutálny počin zobrazujúci najskrytejšie násilné stránky človeka so skvelým hereckým obsadením a prvkami film-noir nie je pre citlivé povahy. Milovníci násilia, erotiky a ťažkých psychologických podtónov, ktoré budú človeka hlodať ešte niekoľko dní, by si však nemali tento kúsok ujsť.

USA, 2010, réžia: Michael Winterbottom, hrajú: Cassey Affleck, Jessica Alba, Kate Hudson, Elias Koteas, Bill Pulman.