Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Pokračovanie Trona aj Dary smrti (DVD novinky)

Pokračovanie Trona aj Dary smrti (DVD novinky)

| On 14, Apr 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich sa k nám dostane ďalšie pokračovanie čarodejníckej ságy, Jack Black nás pobaví vo svojej najnovšej komédií, baviť nás bude i kreslený zloduch, vychutnáme si vizuálne skvelo zvládnutý sci-fi počin a pozrieme sa aj na herecké nadanie speváčky Christiny Aguilery.

Harry Potter a Dary smrti – 1. (15. 04. 2011)

Harry Potter a Dary smrti - 1.Už siedme pokračovanie svetoznámej a nadpriemerne úspešnej série o mladom čarodejníkovi. Pomaly, ale isto sa príbeh, ktorý svoju púť do našich sŕdc a myslí započal v kinách v roku 2001, dostáva do svojho finále. Vojna medzi dobrom a zlom začala. Lord Voldemort má v rukách všetky tromfy. Je len na Harrym a jeho priateľoch, aby definitívne zastavili všetkých zlých čarodejníkov. Tentoraz je to o dosť ťažšie, lebo Harryho spojencov ubúda. Aj napriek tomu, že séria má klesajúcu tendenciu, je na svete zrejme veľmi málo ľudí, ktorí by si nechali ujsť začiatok konca.

Veľká Británia/USA, 2010, réžia: David Yates, hrajú: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Alan Rickman


Gulliverove cesty (20. 04. 2011)

Gulliverove cestyDo Swiftovej predlohy o cestovateľovi Gulliverovi a jeho dobrodružstvách sa pustili ľudia, ktorí si myslia, že moderný šat a plytký humor oživia tento príbeh. Istý skrachovanec sa podvodom stane cestopisným redaktorom a odchádza zmapovať Bermudský trojuholník. Po obrovskej búrke stroskotá, a keď sa preberie, je už zviazaný malým národom, ktorý si hovorí Liliput. Jack Black opäť stvárňuje postavu “hňupa” so svojím typickým nadaním a kto sa na jeho filmoch bavil i predtým, bude sa skvelo baviť aj na tomto.

USA, 2010, réžia: Rob Letterman, hrajú: Jack Black, Jason Segel, Emily Blunt, Amanda Peet, Billy Connolly

Megamozog (20. 04. 2011)

MegamozogKeď divákov omrzia kladní hrdinovia, treba sa zamerať na tých záporných. Týmto mottom sa zrejme riadia tvorcovia nových animovaných komédií pre deti i dospelých v USA. Po skvelom filme so záporným hrdinom v hlavnej úlohe Ja, zloduch, sa k nám dostáva obdobne ladený film, no nie rovnaký. Megamozog neustále zvádza súboje medzi ním a statočným hrdinom Metro Manom. Každý svoj neúspech Megamozog zúročuje do budúcnosti, až sa mu raz podarí Metro Mana zdolať. Vtedy si uvedomí, že jeho život stratil zmysel a bude si musieť vymyslieť niečo nové. Fanúšikovia novodobých animovaných 3D filmov si prídu na svoje a budú sa baviť na skvelých hláškach, podarených vtipoch a skrytých odkazoch od začiatku až do konca.

USA, 2010, réžia: Tom McGrath

TRON: Dedičstvo (20. 04. 2011)

TRON: DedičstvoUž to bude takmer 30 rokov, kedy svet s otvorenými ústami sledoval film TRON, ktorý ponúkol odvážne experimentovanie s počítačovou animáciou. Nielen tá, ale i úplne nové a dnes už bežné vizuálne efekty či skvelé akčné scény spravili s filmu skutočný fenomén doby. Zub času sa podpísal i na tejto kultovej lahôdke a v Hollywoode sa niekto rozhodol oživiť tento film sequelom. Príbeh sa točí okolo syna Kevina Flynna, Sama, ktorý ho od jeho zmiznutia neustále hľadá. Ten ho po dlhých 20-tich rokoch konečne nájde, no uväzneného vo virtuálnom svete. Spolu sa vydávajú na cestu von z tohoto sveta, ktorá je ich najťažšou cestou v živote. Pre fanúšikov pôvodného filmu a pre nadšencov najnovších filmových technológií je Tron: Dedičstvo povinnou jazdou. Recenziu filmu môžete nájsť i na našich stránkach.

USA, 2010, réžia: Joseph Kosinski, hrajú: Jeff Bridges, Garrett Hedlund, Olivia Wilde, Bruce Boxleitner, James Frain

Varieté (24. 04. 2011)

VarietéDo príbehov s témou chudobnej dievčiny, ktorá prišla do veľkého mesta za šťastím a slávou, sa zapisuje ďalší kúsok. Ten sa môže pýšiť Christinou Aguilerou v hlavnej úlohe, ktorá po celý čas ponúka svoj hlasový, no i pohybový talent. Aj napriek tomu, že je to jej prvá hlavná úlohe vo filme, nie je v nej až tak stratená akoby sa mohlo zdať. Vo Varieté sa objaví ďalšia popová speváčka, ale z inej generácie, Cher, ktorá už má skúsenosti s filmom. Tá hrá šéfku klubu Burlesque, ktorá nájde talent práve v dedinskom dievčati. Nič nové vo filme nehľadajte. Prvoplánový príbeh ponúkajúci samé klišé má silnú stránku práve vo vynikajúcich hudobných a tanečných číslach.

USA, 2010, réžia: Steve Antin, hrajú: Christina Aguilera, Cher, Stanley Tucci, Kristen Bell, Cam Gigandet