Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Fleet Foxes budú mať nový album (Nové hudobné videoklipy)

Fleet Foxes budú mať nový album (Nové hudobné videoklipy)

| On 14, Apr 2011

V dnešných videoklipoch vám prezradíme, kedy vydajú album americký Fleet Foxes, predstavíme nové klipy od Dum Dum Girls, Bibio, Kurt Vile, Stars, Wild Beasts a Twin Shadow. The National zložili novú pieseň pre film Win Win, v ktorom si zahrá Paul Giamatti. Antony and the Johnsons tiež pomáhajú propagovať jeden film prostredníctvom piesne Swanlights. Čítajte, pozerajte a počúvajte. Dozviete sa viac.

Fleet Foxes – Grown Ocean (27. 3. 2011)

Folková formácia Fleet Foxes z amerického Seattle prichádza po troch rokoch od svojho debutu uspokojiť fanúšikov. Posilnení dostatočným oddychom sa rozhodli členovia kapely zavrieť do štúdia a nahrať nový materiál. Výsledok zatiaľ nie je jasný, no prvú ukážku v podobe klipu ku skladbe Grown Ocean si už môžete pozrieť aj vypočuť. Zdá sa, že od pôvodného zvuku sa nechcú vzďaľovať a práve ten im priniesol šťastie a stali sa známymi. Môžeme sa tešiť na osvedčený recept s novými ingredienciami.

Dum Dum Girls – He Gets Me High (29. 3. 2011)

V súčasnosti sú štyri, pochádzajú z Kalifornie a hrajú nenáročný indie pop. Skupina Dum Dum Girls vydala začiatkom marca nové EP (ich debut I Will Be vyšiel v minulý rok) a ku singlu He Gets Me High nahrali video, v ktorom vidíme hudobníčky priamo v akcii.

Bibio – K is for Kelson (30. 3. 2011)

Bibio nám ponúka už druhú pieseň z nového albumu Mind Bokeh, ku ktorej natočil videoklip. Pieseň K is for Kelson môže spočiatku pripomínať tvorbu Jack Johnsona. Postupne však prejde do elektronickejších polôh, ktoré sú špecifickejšie pre britského interpreta s piatimi ďalšími albumami na konte (z toho posledné tri pod značkou Warp).

The National – Think You Can Wait (30. 3. 2011)

The National zložili novú pieseň Think You Can Wait pre pripravovaný film Win Win. V krátkej ukážke si môžete pozrieť útržky celovečernej snímky a niekoľko záberov na hrajúcu kapelu. No hlavne si môžete vypočuť novú skladbu.

Kurt Vile – Jesus Fever (4. 4. 2011)

V nedávnej recenzii na nový album Smoke Ring For My Halo sme pochválili pesničkára Kurt Vilea za vydarený počin. Teraz ho môžete vzhliadnuť ako hlavného aktéra v klipe k piesni Jesus Fever.

Stars – Changes (5. 4. 2011)

Kanaďania Stars nahrali v minulý rok album The Five Ghosts, svoj piaty štúdiový album. V súčasnosti prinášajú zaujímavý klip ku skladbe Changes. V hlavnej úlohe sa predstaví nahá tanečníčka, no divák neuvidí žiadne akty, pozornosť má totiž pútať hudba.

Wild Beasts – Albatross (5. 4. 2011)

Wild Beasts o necelý mesiac vydajú tretí album s názvom Smother. Nateraz nám predstavujú prvý singel Albatross. Podľa vyjadrení by mal mať synth-popovejší zvuk. Na prvý pohľad sa zdá, že britskí rockeri sa pri natáčaní klipu inšpirovali úspešným filmom Čierna Labuť.

Twin Shadow – At My Heels (6. 4. 2011)

Američan George Lewis vystupujúci pod menom Twin Shadow býva v blogosfére prirovnávaný k bangladéšskemu Bowiemu a treba uznať, že niečo na tom bude. Klip k piesni At My Heels toto tvrdenie skôr potvrdzuje, ako vyvracia. Presvedčte sa sami.

Antony and the Johnsons – Swanlights (11. 4. 2011)

Minulý rok vydalo zoskupenie okolo speváka a hudobníka Anthony Hegartyho svoj štvrtý album Swanlights a k rovnomennej piesni vydávajú nový videoklip. Obsahuje útžky z pripravovaného filmu The Last Hymn.