Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Centrum Bratislavy ožije frankofónnym filmom

| On 13, Apr 2011

Medzinárodný festival frankofónneho filmu patrí už tradične do jarnej festivalovej ponuky Bratislavy. Tento rok sa bude konať od 13. – 17. apríla. Prinesie do centra mesta vyše 60 najlepších celovečerných aj krátkych snímok z krajín ako Francúzsko, Belgicko, Rumunsko, Izrael alebo Kanada. Na festivalové plátna v Mladosti, Filmovom klube 35mm a Slovenskej národnej galérii sa dostanú filmové hity, žánrové aj klubové lahôdky, aké diváci nemajú možnosť bežne vidieť v slovenských kinách.

13. ročník festivalu otvorí francúzska dráma Turnée známeho herca a režiséra Mathieua Amalrica, ktorého si slovenskí diváci môžu pamätať ako hlavného zloducha zo zatiaľ poslednej Bondovky Quantum of Solace. Aj vo svojom novom filme si zahral jednu z hlavných úloh ‐ skrachovaného televízneho producenta Joachima, ktorý chce so skupinou tanečníčok New Burlesque dobyť Francúzsko a dostať sa opäť na vrchol. Príbeh odhaľuje realitu s jej melanchóliou, provinčnou pochmúrnosťou a problémami s peniazmi, ktorá sa skrýva v zákulisí za pozlátkom exotického tanca. Amalric si za skvelý výkon za a pred kamerou odniesol z minuloročného Cannes Cenu FIPRESCI a Cenu za réžiu.

Festival v šiestich sekciách predstaví opäť snímky z prestížnych svetových festivalov či už z Cannes, Berlinale, Rotterdamu alebo Clermont Ferrand.