Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Puding pani Elvisovej má klip k singlu Gramatika (Nové hudobné videoklipy)

Puding pani Elvisovej má klip k singlu Gramatika (Nové hudobné videoklipy)

| On 31, Mar 2011

Dva týždne ubehli ako voda, kapely neoddychovali a uverejňovali nové klipy z vydaných alebo ešte len očakávaných albumov. Nová formácia About Group predstaví skladbu z pripravovanej LP, Angličanka Anna Calvi k singlu Blackout natočila video, brooklynská kapela TV On The Radio k prvej zverejnenej piesni z nadchádzajúcej platne vypustila video tiež. Slovenská skupina Puding pani Elvisovej v novom klipe k starej piesni Gramatika, PJ Harvey drží sľub a my sa môžeme kochať piatym pokračovaním série mini filmov. Ďalej sa môžete pozrieť na The Dodos, J Mascis alebo Okkervil River.

About Group – You’re No Good (13. 3. 2011)

Alexis Taylor zo skupiny Hot Chip a ďalší traja muzikanti z troch rôznych formácií tvoria About Group, nový projekt, ktorý sa chystá vydať debut Start and Complete. Oficiálne predstavenie platne je naplánované na koniec apríla, no zatiaľ si môžete vypočuť pieseň You’re No Good, ku ktorej natočili videoklip.

Anna Calvi – Blackout (15. 3. 2011)

Debut mladej Angličanky Anna Calvi vyšiel začiatkom roka a momentálne prináša klip ku skladbe Blackout. Eponymový album ju predstavuje v dobrom svetle ako talentovanú rockerku. Na prvý pohľad pôsobí ako tichá útla žena, no ako sa môžete na videu presvedčiť, hlas hovorí o opaku.

TV On The Radio – Will Do (17. 3. 2011)

TV On The Radio patria medzi kapely, ktorých ďalší album všetci očakávajú s napätím. Naposledy vydali Dear Science v roku 2008, kriticky aj komerčne veľmi úspešnú platňu. O tri roky neskôr hlásia pokračovanie s názvom Nine Types of Light a k prvej ochutnávke Will Do stihli nafilmovať aj “virtuálny“ klip.

Puding pani Elvisovej – Gramatika (18. 3. 2011)

Naposledy sme mali možnosť zhliadnuť košickú formáciu Puding pani Elvisovej vo virálnom videu pre jeden slovenský internetový obchod. Tentokrát natočili klip ku skladbe Gramatika z ich posledného albumu π. Pozrite sa, ako sa im to podarilo.

PJ Harvey – The Colour Of The Earth (23. 3. 2011)

Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Tak to možno vyzerá v politike, avšak speváčka PJ Harvey statočne dodržiava sľub série dvanástich mini filmov ku všetkým piesňam z Let England Shake. Najnovšie vypustila klip k poslednej skladbe na albume The Colour Of The Earth v zaujímavom akustickom prevedení.

The Dodos – Black Night (23. 3. 2011)

Americkí indie-rockeri The Dodos nahrali už štvrtý album No Color. K titulnej piesni Black Night predstavili drsné video v štýle Fight Club a ako názov platne napovedá, natočené bolo čiernobielo.

J Mascis – Not Enough (25. 3. 2011)

J Mascis, celým menom Joseph Donald Mascis, známy zo slávnej alt-rockovej kapely Dinosaur Jr. sa venuje rôznym projektom a vydáva aj sólové počiny. Z nedávneho Several Shades of Why pochádza pieseň Not Enough s pekným animovaným klipom.

Okkervil River – Wake and Be Fine (28. 3. 2011)

Päťčlenná formácia Okkervil River z texaského Austinu (dejisko známeho festivalu SXSW) prichádza po troch rokoch s novou platňou I Am Very Far, ktorá má vyjsť začiatkom mája. Pustite si Wake and Be Fine, sledujte energický výstup a budete sa mať fajn.