Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

DVD novinky (21.03.2011)

DVD novinky (21.03.2011)

| On 21, Mar 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich sa k nám dostane záverečná časť švédskej kriminálnej trilógie, trošku si poplačeme pri najnovšom filme tínedžerskej hviezdičky, aby sme sa potom mohli zabávať na policajnej buddy komédii, pripomenieme si Patricka Swayzeho a vychutnáme si posledný film Woodyho Allena.

Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda (23. 03. 2011)

Režisér Daniel Alfredson prináša záverečnú časť adaptácie úspešnej kriminálnej série švédskeho spisovateľa Stiega Larrsona. Dej pokračuje presne tam, kde sme skončili pri filme Dievča, ktoré sa hralo s ohňom. Lisbeth sa dostáva do nemocnice po zraneniach, ktoré jej spôsobil vlastný otec. Po doliečení ju čaká súd, čo pre ňu v podstate znamená život strávený za mrežami. Našťastie je tu stále novinár Mikael, ktorý zháňa dôkazy, aby dokázal jej nevinu. To však môže mať fatálne následky pre oboch. Príjemné nehollywoodske ukončenie poteší hlavne odporcov americkej kinematografie, fanúšikovia tej európskej a milovníci série sa konečne dočkajú dlho očakávaného finále.

Švédsko / Dánsko / Nemecko, 2009, réžia: Daniel Alfredson, hrajú: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Sofia Ledarp, Micke Spreitz

Život a smrť Charlieho St. Clouda (23. 03. 2011)

Toto obdobie zrejme praje knižným adaptáciám, a tak tu máme ďalšiu, presnejšie bestseller od autora Bena Sherwooda. Charlie sľúbil svojmu mladšiemu bračekovi Samovi, že ho bude trénovať baseball. Bohužiaľ, pri ťažkej autonehode Sam zomiera. Charlie sa nedokáže zmieriť s touto skutočnosťou a začne pracovať na cintoríne, aby bol svojmu bratovi nablízku. Časom sa mu začne Sam zjavovať a Charlie môže splniť sľub, ktorý mu dal. Keď sa však zaľúbi do okúzľujúcej Tess, tak je jeho „vzťah“ s bratom v ohrození. Táto romantická dráma s nadprirodzenými prvkami vo svojej podstate neponúka nič nové, no film funguje ako dobrá oddychovka, ktorú naplno docenia hlavne fanúšičky Zaca Efrona.

USA / Kanada, 2010, réžia: Burr Steers, hrajú: Zac Efron, Charlie Tahan, Amanda Crew, Kim Basinger, Ray Liotta

Fízly zo zálohy (30. 3. 2011)

Policajné buddy komédie nikdy neomrzia. Tá najnovšia sa môže pýšiť skutočne skvelým hereckým obsadením. Policajní detektívi Danson a Highsmith sú najlepšími v meste. Ženy ich proste chcú mať a muži chcú byť nimi. Na druhej strane kancelárie sedia doslova ich protipóly, detektívi Gamble a Hoitz. Raz sa dostanú k bezvýznamnému prípadu, nad ktorým každý ohrňoval nos. Ten istý prípad počas ich vyšetrovania začína vyzerať ako najväčší zločin v histórií mesta. Určite sa pamätáte na sériu Smrtonosná zbraň alebo filmy typu Posledný skaut. Tento počin ide v ich šľapajách a je dokonca viac ako len spomienkou na tieto časy.

USA, 2010, réžia: Adam McKay, hrajú: Mark Wahlberg, Will Ferrell, Samuel L. Jackson, Eva Mendes, Dwayne „The Rock“ Johnson

Najbližšie príbuzenstvo (30. 03. 2011)

Na DVD-čkach je krásne to, že sa medzi novinky pripletú aj filmy, na ktorých sa už podpísal nejaký ten zub času. Presne z takéhoto súdku je aj film Najbližšie príbuzenstvo, ktorý je akčnou jednohubkou zo sklonku osemdesiatych rokov. Gerald Gates sa vďaka svojim všemožným kšeftíkom zapletie s mafiou, čo ho stojí život. Jeho smrť nebola zo strany mafie nijako osobná a jednalo sa hlavne o obchod. Pre jeho bratov to však osobné je a jediné, čo sa im zdá byť správne je pomsta. Tento klasický akčný film s kultovým obsadením by mal byť v obývačke každého milovníka tohto žánru.

USA, 1989, réžia: John Irvin, hrajú: Patrick Swayze, Liam Neeson, Adam Baldwin, Ben Stiller, Bill Paxton

Poznáš muža svojich snov (30. 03. 2011)

Fanúšikovia tvorby Woodyho Allena, pozor! Svetoznámy neurotik prináša ďalší príbeh so svojím osobitým podpisom. Opäť sa púšťa do riešenia medziľudských vzťahov v rôznych generačných rovinách vo svojom skeptickom pohľade. Hlavnou dejovou líniou je opisovanie života páru, ktorý sa po 40 rokov manželstva rozišiel. Ústrednou postavou je Alfie, ktorý je v podstate režisérovým alter egom, čo znamená, že Woody si v tomto filme nezahral. Táto komediálna dráma sa neráta k tomu najlepšiemu od tohto špecifického tvorcu, ale jeho fanúšikovia si zamilujú aj tento skvelo obsadený film. Recenziu filmu môžete nájsť i na našich stránkach.

USA / Španielsko, 2010, réžia: Woody Allen, hrajú: Gemma Jones, Anthony Hopkins, Josh Brolin, Naomi Watts, Antonio Banderas