Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy (19.3. – 25.3.)

Televízne tipy (19.3. – 25.3.)

| On 19, Mar 2011

Program od soboty 19. 3. 2011 do piatka 25. 3. 2011.

Králi ulice (19. 3. 2011, 22.50, Markíza)

Tomovi Ludlowovi stavia osud do cesty množstvo prekážok. Po smrti svojej manželky pokračuje v práci, no čoskoro zomrie aj jeho priateľ, detektív Washington. Pustí sa do pátrania, počas ktorého sa vynoria dôkazy usvedčujúce z vraždy práve jeho. Policajt pochopí, že sa ocitol v smrteľnom nebezpečenstve. Navyše, proti neznámemu nepriateľovi musí bojovať sám. Nikomu už totiž nedôveruje.

USA, 2008, réžia: David Ayer, hrajú: Keanu Reeves, Forest Whitaker, Hugh Laurie, Chris Evans a ďalší.

Fešák Hubert (20. 3. 2011, 22.20, JOJ Plus)

Aké je to neživiť sa poctivou prácou, ale vlastnou vynachádzavosťou? To vám predvedie žižkovský frajer Hubert. Z každej zložitej situácie dokáže šikovne uniknúť. Políciu má neustále v pätách, a tak sa rozhodne, že sa jej zbaví. Komisárovi Mourkovi a jeho podriadeným pripraví pascu, na ktorú nezabudnú.

ČR, 1984, réžia: Ivo Novák, hrajú: Karel Heřmánek, Petr Kostka, Josef Somr, Pavel Zedníček, Otto Lackovič, Pavel Nový a ďalší.

Je ťažké byť dobrým (21. 3. 2011, 21.50, Dvojka)

Byť taxikárom v Sarajeve nie je práve najvýnosnejšia práca. Štyridsaťročný Fudo preto okrem toho spolupracuje s miestnym podsvetím. Jeho úlohou je dávať zlodejom tipy na nehnuteľnosti, ktorých majitelia odišli na dovolenky. A hoci chce kvôli svojej manželke a synovi skoncovať s nekalou činnosťou, minulosť mu to len tak ľahko nedovolí.

GB, Slovinsko, Srbsko, Nemecko, 2007, réžia: Srdjan Vuletič, hrajú: Saša Petrovič, Daria Lorenci, Damir Savič, Danijal Savič a ďalší.

Stav milosti (22. 3. 2011, 23.50, JOJ Plus)

Po návrate do New Yorku sa Terry Noonan začne opäť stretávať so svojím priateľom z detstva Jackiem. Jeho sestra mu padne do oka a zaľúbi sa. Do rodiny však patrí aj brat Frankie, ktorý sa stal gangstrom. Najme si Terryho, aby vymáhal pohľadávky. Hlavný hrdina sa ale čoskoro bude musieť rozhodnúť, ktoré veci sú v jeho živote najdôležitejšie. Nenechajte si ujsť túto hviezdami nabitú snímku.

GB, USA, 1990, réžia: Phil Joanou, hrajú: Sean Penn, Gary Oldman, Ed Harris, Robin Wright a ďalší.

Nezlobte dědečka (23. 3. 2011, 23.55, JOJ Plus)

Nešťastná láska dokáže niekoho dostať do blázinca. Svoje o tom vie aj Eman. Ten ju zapíjal tak intenzívne, až sa tam nakoniec ocitol. Stretáva v ňom strýka, ktorý sa zasa nervovo zrútil kvôli rozvodu s manželkou. Ona však dlho neotáľa a chce sa vydať za strýka Jonathana. Ten preto prichádza z Ameriky, no cestou sa zdrží. Emana presvedčia, aby sa za neho vydával.

ČR, 1934, réžia: Karel Lamač, hrajú: Vlasta Burian, Čeněk Šlégl, Adina Mandlová, Hana Vítová, Václav Trégl, Jan W. Speerger a ďalší.

Choď na to! (24. 3. 2011, 20.00, JOJ Plus)

Séria pohodových komédií so známou dvojicou pokračuje. V tejto snímke majú rôzne životné osudy, až kým ich nespojí náhoda. Rosco a Doug spolu zažijú niekoľko zvláštnych situácií. Najskôr ich považujú za zločincov, potom za tajných špiónov a napokon ako agenti Steinberg a Mason bojujú proti organizácii šialeného gangstra K1.

Taliansko, USA, 1983, réžia: Enzo Barboni, hrajú: Terence Hill, Bud Spencer, Riccardo Pizzuti a ďalší.

Bozk draka (25. 3. 2011, 22.45, Markíza)

Liu Jian je elitný pekingský policajt, ktorého poveria tajnou úlohou. Každý kladný hrdina má svojho úhlavného nepriateľa. V tomto prípade je ním mocný a skorumpovaný inšpektor Richard. Okamžite zlikvidovať každého svedka nie je pre neho žiadnym problémom. V jeho nebezpečnej hre sa najdôležitejšou osobou stáva prostitútka Jessica, ktorá vie príliš veľa. Liu sa rozhodne ochrániť nielen ju, ale aj jej malú dcérku.

USA, Francúzsko, 2001, réžia: Chris Nahon, hrajú: Jet Li, Bridget Fonda, Tchéky Karyo, Max Ryan, Ric Young a ďalší.