Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 24, 2019

Scroll to top

Top

Nové hudobné videoklipy (17. 3. 2011)

Nové hudobné videoklipy (17. 3. 2011)

| On 17, Mar 2011

Zdá sa, že marec je plodný mesiac na nové videoklipy a tentokrát sa ich nakopilo hneď niekoľko. Rapper Kanye West prezentuje svoju verziu Enter The Void, návrat hlásia The Strokes a Arctic Monkeys, vo svojej snahe nakrútiť krátky film ku každej skladbe pokračuje PJ Harvey, okrem nej z Anglicka aj Yuck či Mystery Jets. Kanadu háji elektronik Caribou a z Ameriky pochádzajú The Head and the Hear a Papercuts.

Kanye West – All Of The Lights ft. Rihanna, Kid Cudi (18. 2. 2011)

My Beautiful Dark Twisted Fantasy bol väčšinou hudobnej kritiky zvolený za najlepší album minulého roka a Kanye West opäť raz plnil titulky koncoročných novín. Teraz znovu prichádza s ďalším vydareným kúskom. K videu na pieseň All Of The Lights natočil v spolupráci s režisérom Hype Williamsom klip očividne inšpirovaný snímkou Enter The Void (Gaspar Noe).

The Strokes – Under Cover Of Darkness (25. 2. 2011)

Americkí alternatívni rockeri The Strokes sú dnes v podstate legendou, a pritom idú vydať ”len” štvrtý album. Angles by mal vyjsť koncom mesiaca. Mnohí fanúšikovia sú nadšení, pretože na pokračovanie čakali takmer päť rokov. V klipe ku skladbe Under Cover Of Darkness sa kapela predstaví v plnej zostave a sile.

Caribou – Jamelia (27. 2. 2011)

Kanadská scéna je silná a potvrdzuje to takmer každý interpret, ktorého tvorba sa dostane za jej hranice. Caribou nevystáva z radu a prezentuje sa v najlepšej forme. Mladý elektronický producent ponúkol pred rokom skvelú platňu s názvom Swim a ku skladbe Jamelia sa rozhodol spraviť aj klip.

Arctic Monkeys – Brick By Brick (5. 3. 2011)

Anglickí indie rockeri zo skupiny Arctic Monkeys pripravujú po dvoch rokoch nový album s názvom Suck It and See, ktorý má vyjsť začiatkom júna. Práve táto formácia sa postarala po svojom debute o podobné zjednotenie alternatívnej a mainstreamovej scény, ako sme toho boli nedávno svedkami na Grammy 2011, keď vyhrali Kanaďania z Arcade Fire. Klip je k skladbe Brick By Brick z nadchádzajúcej platne.

The Head and the Heart – Lost In My Mind (7. 3. 2011)

The Head and the Heart je hudobná formácia zo Seattle, ktorá v roku 2010 nenápadne vydala svoj debut. Skromný, ale silný. Vydavateľstvo Sub Pop si ju všimlo a v januári spravilo reedíciu albumu, s tým, že niektoré piesne sa nahrali nanovo. Ku skladbe Lost In My Mind skupina nahrala aj pekný zimný videoklip.

Papercuts – Do What You Will (7. 3. 2011)

Koncertovali s Grizzly Bear a Beach House a nedávno vydali piaty album Fading Parade. Kapela Papercuts má za sebou pomerne produktívnu minulosť a v súčasnosti nám ponúka klip k piesni Do What You Will z aktuálnej platne. Lo-fi indie popová produkcia z amerického San Francisca poteší nielen hudbou, ale i zaujímavým videom.

Mystery Jets – Serotonin (8. 3. 2011)

Kapela Mystery Jets vydala minulý rok svoj štvrtý album s názvom Serotonin (serotonín je v niektorých kruhoch nazývaný ako hormón lásky). Nedávno vypustili nové video k rovnomennej piesni z tejto nahrávky a výsledok si tu môžete pozrieť. Pred kamerou sa striedajú ľudia a niekde medzi nimi nájdete aj členov zoskupenia, tak hľadajte.

PJ Harvey – The Glorious Land (8. 3. 2011)

PJ Harvey drží svoj sľub a prináša nové video. Režíroval ho Seamus Murphy, rovnako ako predošlé. Tentokrát si môžete pozrieť autorku piesní, ako spieva The Glorious Land a všimnite si jej výraz a sarkastický úsmev pri refréne (Oh America). Naozaj výstižný klip k danej téme.

Yuck – Get Away (9. 3. 2011)

Svieži indie rock z krajiny jeho pôvodu hrá anglická pätica Yuck, ktorá povstala z popola rozpadnutej skupiny Cajun Dance Party. Mladých a talentovaných hudobníkov z Britských ostrovov si môžete bližšie pozrieť v klipe k piesni Get Away.