Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | December 10, 2018

Scroll to top

Top

DVD novinky (07. 03. 2011)

DVD novinky (07. 03. 2011)

| On 07, Mar 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Tie sú hlavne v znamení hororu a aj keď to vyzerá, že všetko je na jedno kopyto, nie je to tak. Nejedná sa len o americký popcorn, ale máme tu aj zástupcu od protinožcov. Popri hororoch sa k nám dostane i ruská dráma.

Pavilón č. 6 (07. 03. 2011)

Film so scenárom napísaným už v roku 1988 je adaptáciou rovnomennej alegorickej poviedky od Antona Pavloviča Čechova. Film pojednáva o psychiatrovi Andrejovi Raginovi, ktorý sa zhodou okolností stane pacientom v ústave, v ktorom pracuje. Trpí schizofréniou, za ktorú môže jeho nadmerný záujem o jedného z pacientov. Film je zasadený do súčasného Ruska a kamera je sčasti dokumentárna kvôli lepšiemu vtiahnutiu diváka do príbehu. Fanúšikovia ruskej kinematografie si určite prídu na svoje. Tento kúsok odvysielala minulý rok aj naša verejnoprávna televízia, no na DVD sa dostáva až teraz, takže máte možnosť doplniť ním svoju filmotéku.

Rusko, 2009, réžia: Karen Šachnazarov, Aleksandr Gornovsky, hrajú: Vladimir Ilyin, Aleksandr Pankratov – Chyorny, Aleksey Vertkov, Viktor Solovyov, Yevgeni Stychkin.

Útes smrti (07. 03. 2011)

Ak sa vám páčili filmy Open Water a Open Water 2, tak zbystrite pozornosť. Skupina priateľov sa plaví z Austrálie do Indonézie. Ich cesta vedie popri malých ostrovčekoch a zradných útesoch. Pokojná plavba sa zmení na boj o prežitie, keď ich napadne veľký biely žralok. Útes smrti je inšpirovaný skutočnou udalosťou a napriek tomu, že film pôsobí televíznym dojmom netreba sa toho báť, veď sa predsa dokázal dostať na rôzne svetové filmové festivaly. V Austrálii rozvíril diskusiu o tom, že takýto film môže mať zdrcujúci dopad na cestovný ruch. O tom, či je to možné alebo nie, môžete zhodnotiť i vy po dopozeraní tohto nervy drásajúceho thrilleru.

Austrália, 2010, réžia: Andrew Traucki, hrajú: Adrienne Pickering, Kieran Darcy-Smith, Damian Walshe-Howling, Gyton Grantley, Zoe Naylor.

Piraňa 3D (14. 03. 2011)

Vo vode ešte chvíľku zostaneme. Tentoraz sa budeme niesť v krvavejšom, ale i komickejšom duchu. Piraňa 3D je v poradí už druhým ramakeom známej hororovej komédie Piraňa z roku 1978. Film je pod režisérskou taktovkou francúzskeho tvorcu Alexandrea Ajau, ktorý je známy tým, že udeľovania prístupnosti sa vôbec nebojí a krv i násilie necháva kvitnúť počas celého filmu. Okolie jazera Victoria sa každé leto mení na jednu obrovskú párty, pri ktorej nie je núdza o alkohol či povoľné ženy. Do tohto, pre mnohých idylického prostredia, sa dostáva horda piraní prahnúca po krvi. Fanúšikovia hororových komédií, kde je v hlavnej úlohe nejaký zvierací predátor, si film vychutnajú od prvej až po poslednú obeť. Či obed.

USA, 2010, réžia: Alexandre Aja, hrajú: Steven R. McQueen, Jerry O´Connell, Christopher Lloyd, Elisabeth Shue, Ving Rhames.

Diabol (14. 03. 2011)

Diabol je jeden z tých filmov, po ktorého vzhliadnutí nebudete mať chuť ísť do výťahu. Pätica ľudí sa zasekne vo výťahu v jednom mrakodrape. Jeden z uväznených sa usiluje o život tých druhých, teda buď jeden z nich alebo niečo, čo je tam s nimi. Film vychádza z poviedky režiséra M. Night Shyamalana, ktorý je aj producentom tohto filmu. V budúcnosti sa môžeme tešiť aj na ďalšie zrealizované poviedky z jeho hlavy, ktoré budú pod značkou The Night Chronicles. Aj napriek tomu, že film nerežíroval Shyamalan, tak si fanúšikovia jeho tvorby s nečakanými koncami prídu na svoje.

USA, 2010, réžia: John Erik Dowdle, hrajú: Chris Messina, Logan Marshall-Green, Jenny O´Hara, Bojana Novakovic, Bokeem Woodbine.

Saw 3D (18. 03. 2011)

Kruh sa „konečne“ uzavrel. V poradí už siedma a údajne skutočne posledná časť mnohými milovanej a mnohými zatracovanej série, Saw. Pod názvom Saw 3D sa skrýva odpoveď na všetky otázky, ktoré si kladiete už od prvej v skutku originálnej časti. O samotnom deji sa ťažko píše bez toho, aby som prezradil niečo o zápletke. Spomeniem len, že vo filme sa objaví jedenásť pascí, čo je zatiaľ najviac z celej série a v jednej z úloh sa objaví spevák nu-metalovej kapely Linkin Park Chester Bennington. Tí, čo videli všetky časti, to už skrátka musia doklepnúť.

Kanada/USA, 2010, réžia: Kevin Greutert, hrajú: Tobin Bell, Sean Patrick Flanery, Costas Mandylor, Cary Elwes, Chester Bennigton.