Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy (5.3. – 11.3.)

Televízne tipy (5.3. – 11.3.)

| On 05, Mar 2011

Program od soboty 5 .3. 2011 do piatka 11. 3. 2011.

Purpurové rieky (5. 3. 2011, 22.50, Markíza)

V údolí francúzskych Álp sa nachádza mestečko, v ktorom čas plynie pokojne. No len do chvíle, kým nenájdu zohavené telo zavraždeného muža. Zločin začne vyšetrovať parížsky komisár Niemans. Nebude sám. Súbežne s ním sa do objasnenia vraždy totiž púšťa aj miestny policajt. Onedlho objavia ďalšie telo. K tretej vražde by teda mohlo dôjsť už čoskoro…

Francúzsko, 2000, réžia: Mathieu Kassovitz, hrajú: Jean Reno, Vincent Cassel, Nadia Fares, Dominique Sanda a ďalší.

Skalpel, prosím (6. 3. 2011, 22.00, JOJ Plus)

Malý Víťa trpí závažnou chorobou. Lekári mu diagnostikovali mozgový nádor v pokročilom štádiu. Zákrok je už podľa nich beznádejný. Starnúci špičkový neurochirurg sa však rozhodne pustiť sa do náročnej operácie s nejasným výsledkom. Krátko pred jej začiatkom začne rekapitulovať svoj život a spomínať na manželku.

ČR, 1985, réžia: Jiří Svoboda, hrajú: Jana Brejchová, Miroslav Macháček, Barbara Brylska, Jakub Zdeněk, Radoslav Brzobohatý a ďalší.

Once (7.3.2011, 21.55, Dvojka)

On je pouličný hudobník, ktorému sa nedarí živiť sa hudbou, a tak si privyrába v dielni svojho otca. Ona je talentovaná pianistka, ktorá prišla do Írska za lepšou budúcnosťou. Jedného dňa sa náhodou stretnú. Kým o sebe nevedeli, ich sny sa im nenapĺňali. No spolu tvoria silný pár. Vďaka ich kvalitnej hudbe sa im podarí získať peniaze na prenájom štúdia, kde nahrajú svoj spoločný album. Snímka získala Oscara za titulnú skladbu Falling Slowly.

Írsko, 2006, réžia: John Carney, hrajú: Glen Hansard, Markéta Irglová, Geoff Minogue, Gerard Hendrick a ďalší.

Cárovrah (8. 3. 2011, 21.50, Dvojka)

Jeden z pacientov ústavu pre duševne chorých je iný ako ostatní. Trpí totiž utkvelou predstavou, že v roku 1881 zavraždil cára Alexandra a o 37 rokov neskôr aj cára Mikuláša II. Pacientovo vylíčenie udalostí je natoľko sugestívne, že poslucháčov dokáže vrhnúť do víru histórie. Vďaka charizmatickému rozprávačovi sa im pred očami začnú odohrávať situácie z minulosti.

GB, Rusko, 1991, réžia: Karen Šachnazarov, hrajú: Malcolm McDowell, Armen Džigarchanian, Oleg Jankovskij, Jurij Šerstňov a ďalší.

Vítr v kapse (9. 3. 2011, 0.00, JOJ Plus)

Hlavnými postavami tejto oddychovej komédie sú dvaja nerozluční kamaráti Ondřej a Cyril. Obaja majú svoje sny. Prvý z nich túži pracovať na lodi, druhý chce navštíviť Paríž. Do cesty sa im však postavia mnohé prekážky a budú sa musieť postupne vyrovnávať s realitou. Snímka zo začiatku 80-tych rokov minulého storočia bola veľkým filmovým hitom.

ČR, 1982, réžia: Jaroslav Soukup, hrajú: Sagvan Tofi, Lukáš Vaculík, Ivana Andrlová, Jiří Vala, Hana Talpová, Ilona Svobodová a ďalší.

Malý unavený Joe (10. 3. 2011, 20.00, JOJ Plus)

Tento týždeň akosi praje aj pohodovým, ale zato kultovým komédiám, preto vám ponúkam ďalšiu. Bratia Joe a Bambino dlho bojovali na strane zákona. Pohár ich trpezlivosti však napokon pretiekol, a tak sa rozhodnú okúsiť zločinecký chodníček. Sú presvedčení, že život kriminálnikov bude jednoduchší. Film je voľným pokračovaním snímky Pravá a ľavá ruka diabla.

Taliansko, 1971, réžia: Enzo Barboni, hrajú: Terence Hill, Bud Spencer, Yanti Somer, Jessica Dublin, Adriano Micantoni, Riccardo Pizzuti a ďalší.

Navštívte raj (11.3. 2011, 21.50, JOJ Plus)

Jack uteká pred zákonom. Jeho cieľovou stanicou sa stáva Los Angeles. Tam sa zamiluje do Japonky, s ktorou sa chce oženiť. Kalifornské zákony ale takúto svadbu nepovoľujú, preto sa rozhodnú odsťahovať do Seattlu. Narodí sa im dcérka a ich život smeruje k šťastnej budúcnosti. Do toho však vstúpi druhá svetová vojna…

USA, 1990, réžia: Alan Parker, hrajú: Tamlyn Tomita, Dennis Quaid, Sab Shimono, Shizuko Hoshi, Stan Egi a ďalší.