Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 21, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy (19.2. – 25.2.)

Televízne tipy (19.2. – 25.2.)

| On 19, Feb 2011

Program od soboty 19. 2. 2011 do piatka 25. 2. 2011.

Na ostrie noža (19. 2.2011, 22.30, JOJ)

Charles je milionár, ktorý v súkromnom živote začne pociťovať znepokojenie. Podozrieva totiž manželku-modelku, že ho podvádza. Jej vyvoleným má byť fotograf Bob. Rozhodne sa ju preto sprevádzať na Aljašku, kde ju čaká práca na novej kolekcii. Bob chce vyfotiť Indiána, a tak sa obaja muži vydávajú na cestu za ním. Lietadlo však havaruje v divočine a oni zrazu musia spolupracovať, aby prežili.

USA, 1997, réžia: Lee Tamahori, hrajú: Alec Baldwin, Anthony Hopkins, Elle Macpherson, Harold Perrineau, Gordon Tootoosis a ďalší.

Nezvestné (20. 2. 2011, 22.45, Markíza)

V divočine Nového Mexika vychováva Magdalena Gilkesonová svoju dcéru Lilly. Jedného dňa ju z neznámeho dôvodu unesie tajomný fantóm. Zrazu sa však objaví Magdalenin stratený otec, ktorý jej ponúkne pomoc. Nemôže uveriť, že sa vrátil. Ak však chce ešte niekedy vidieť dcéru, musí zabudnúť na svoju pýchu a pustiť sa spolu s otcom do pátrania.

USA, 2003, réžia: Ron Howard, hrajú: Tommy Lee Jones, Cate Blanchett, Evan Rachel Wood, Aaron Eckhart, Val Kilmer a ďalší.

Skřivánci na niti (21. 2. 2011, 22.20, JOJ Plus)

V päťdesiatych rokoch minulého storočia sa na obrovskom šrotovisku kladenských ocielarní stretávajú politickí previnilci. V tej dobe tam posielali mnohých – od intelektuálov až po živnostníkov – na tzv. „dobrovoľnú brigádu“. Osudy jednotlivých postáv sú načrtnuté v pásme paradoxných, častokrát groteskných, ale aj lyrických situácií.

ČR, 1969, réžia: Jiří Menzel, hrajú: Rudolf Hrušínský, Václav Neckář, Jitka Zelenohorská, Vladimír Ptáček a ďalší.

Buenos Aires 1977 – História jedného úteku (22. 2. 2011, 22.10, Dvojka)

Claudia Tamburriniho unesie vojenská polícia. Jeho novým domovom sa stáva dnes už neslávne známa vila Mansión Seré. V nej hrôzostrašným spôsobom mučili nielen odporcov režimu, ale aj tých, ktorí sa stali väzňami omylom. Štyria z nich sa pokúsia o nemožné – uniknúť z tohto pekla.

Argentína, 2006, réžia: Adrián Caetano, hrajú: Rodrigo De la Serna, Pablo Echarri, Nazareno Casero, Lautaro Delgado a ďalší.

V tieni pravdy (23. 2. 2011, 23.00, Markíza)

Normálne pôsobiaci muž nemusí mať vždy čestné úmysly. O tom sa počas svojej cesty domov z práce presvedčí aj Brenda. Takýto muž ju totiž nečakane zastaví a zrazu, ani nevie ako, sa ocitá v blate. Auto, v ktorom sedel aj jej štvorročný syn, zmizne. Poslednou nádejou sa pre zúfalú Brendu stáva detektív Council.

USA, 2006, réžia: Joe Roth, hrajú: Samuel L. Jackson, Julianne Moore, Edie Falco, Ron Eldard, William Forsythe a ďalší.

Hmla (24. 2. 2011, 23.15, JOJ)

Režisér a scenárista Frank Darabont nám po snímkach Vykúpenie z väznice Shawshank a Zelená míľa ponúka ďalšie dielo majstra hororov Stephena Kinga. Mestečko zrazu obklopí hustá hmla. Každý, kto sa v nej ocitne, zmizne. Čo sa to deje? Ide o mimozemskú inváziu, experiment alebo svoje brány otvorilo samotné peklo?

USA, 2007, réžia: Frank Darabont, hrajú: Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Laurie Holden, Andre Braugher, Toby Jones a ďalší.

Bostonský prípad (25. 2. 2011, 23.50, JOJ Plus)

Boston, šesťdesiate roky minulého storočia. Osamelé ženy vraždí neznámy masový vrah, ktorý kvôli spôsobu svojho konania získa prezývku Bostonský škrtič. Keďže za sebou nenecháva žiadne stopy, kriminalisti sa nemajú čoho chytiť. Bezradní sú dokonca aj agenti FBI. Napokon požiadajú o pomoc jasnovidca…

USA, 1968, réžia: Richard Fleischer, hrajú: Tony Curtis, Henry Fonda, George Kennedy, Mike Kellin, Hurd Hatfield a ďalší.