Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Nové hudobné videoklipy (17. 2. 2011)

Nové hudobné videoklipy (17. 2. 2011)

| On 17, Feb 2011

Po dvoch týždňoch vám opäť prinášame nové hudobné videoklipy. Začneme vo Veľkej Británií, ktorá hlási silný rok na hudobnej scéne. Po krátkej prestávke sa vracia anglický producent elektronickej hudby Bibio a ďalší klip zverejnil aj James Blake, ktorému nedávno vyšiel debut. Po dvoch rokoch natočila video speváčka Marissa Nadler k poslednému albumu. So zaujímavým originálnym nápadom prichádza duo The Black Keys, ktoré sa rozhodlo spraviť videoklip vo forme traileru k fiktívnemu filmu. Návrat hlási formácia The Twilight Singers a Vivian Girls zverejnili ukážku z pripravovaného albumu.

Bibio – Excuses (28. 1. 2011)

Anglické prestížne vydavateľstvo elektronickej hudby Warp netreba predstavovať. Je zárukou kvalitnej produkcie a dlhodobo združuje talentovaných umelcov tohto žánru. Britský producent Bibio sa mu upísal v roku 2009, v ktorom stihol vydať tri štúdiové albumy. Po ročnej pauze predstavuje prvý singel Excuses s klipom z pripravovanej platne Mind Bokeh.

James Blake – Wilhelm Scream (1. 2. 2011)

Talentovaný mladý Brit vydal nedávno svoj prvý štúdiový album a prináša ďalší videoklip, tentokrát k piesni Wilhelm Scream. Môžeme pozorovať zahmlenú postavu, ktorá sa postupne vyjasňuje a opäť zahalí. Samozrejme, tou postavou je James Blake. Rovnaký postup platí pre jeho tvorbu, kedy raz poslucháč tuší kam sa hudba uberá a inokedy zostáva prekvapený, pretože pokračovanie je nepredvídateľné.

Marissa Nadler – Rosary (3. 2. 2011)

Nikde nie je napísané, že klipy sa musia natáčať len k aktuálnym piesňam. Americká interpretka Marissa Nadler prichádza s krátkym videom ku skladbe Rosary, ktorú nájdeme na albume spred dvoch rokov s poetickým názvom Little Hells. Väčšina krátkeho filmu sa odohráva v schátralom dome pri mori a jeho okolí počas rôznych ročných období.

The Black Keys – Howlin’ For You (10. 2. 2011)

Kto by povedal, že prvý ašpirant na videoklip roka 2011 sa predstaví už začiatkom roka. Po skvelom klipe k piesni Tighten Up prichádza blues-rockové duo The Black Keys s mystifikačným trailerom k filmu Howlin’ For You. V skutočnosti ide o videoklip ku skladbe s rovnakým názvom natočeným ako ukážka z pripravovanej celovečernej snímky. Klip bol dokonca na titulnej strane serveru imdb.com a verím, že mnohým trvalo peknú chvíľu, kým zistili pravdu.

The Twilight Singers – On The Corner (11. 2. 2011)

Americkí indie rockeri z kapely The Twilight Singers vydali po piatich rokoch novú platňu, zmenili vydavateľstvo a natočili nový videoklip. V poradí šiesty album sa bude volať Dynamite Steps. V klipe ku skladbe On The Corner môžeme vidieť rôzne snímky, kde spoločným menovateľom je Santa Claus a ľudia oblečený v rozličných kostýmoch kostlivcov.

Vivian Girls – I Heard You Say (13. 2. 2011)

Vivian Girls tvorí trojica speváčok (blondínka, červenovláska, tmavovláska) z New Yorku a momentálne chystajú tretí album Share The Joy, ktorého súčasťou bude aj I Heard You Say. Vo videu uvidíme všetky tri naraz, vždy na inom mieste a v iných šatách. No v jednotlivých záberoch majú rovnaké oblečenie. Výsledný pocit je mierne strašidelný a na úzkosti diváka nepridáva ani zvláštny neprítomný pohľad interpretiek. Posúďte sami.