Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Kampaň Divadlo Dospelým!

| On 17, Feb 2011

Dňa 15. 2. 2011 sa v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici odštartuje Kampaň Divadlo Dospelým!. Časové obdobie, v ktorom sa táto kampaň bude realizovať je február až jún 2011, no  význam  projektu  má  vplyv  na  budúcnosť a prejaví  sa postupne v budúcich rokoch.

Začiatok kampane je naplánovaný na Deň osamelých (tých, ktorí nemajú partnera) a realizuje sa prostredníctvom predstavenia MILENKY – šokujúce kontroverzné vyznanie na tému milenka autorky Elfriede Jelinek, nositeľky Nobelovej ceny za literatúru za rok 2004 v réžii Ivety Škripkovej. Inscenácia vznikla v rámci projektu www.ruzovyamodrysvet.sk, ktorý sa venoval rodovému scitlivovaniu verejnosti. Zámerom kampane Divadlo dospelým! je neformálne vzdelávanie a nová forma komunikácie medzi mladými ľuďmi a verejnosťou s divadlom.

Počas celého trvania kampane budú v priestoroch divadla aj mimo nich organizované rôzne aktivity, prostr. ktorých sa budeme snažiť netradičným spôsobom podnietiť záujem o divadelné umenie a kultúru u verejnosti, najmä u študentov a študentiek stredných a vysokých škôl. Ide o rôzne výstavy, inštalované v priestoroch OC Europa, premietania videí, organizáciu divadelného šapita, realizáciu tvorivých dielní alebo Dňa otvorených dverí 1. 4. 2011. O našich aktivitách v rámci Kampane Divadlo dospelým! budeme verejnosť v predstihu informovať prostr. špeciálnych internetových aj tlačových správ.  

(Tlačová správa, Bábkové divadlo na Rázcestí)