Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | December 10, 2018

Scroll to top

Top

Televízne tipy (12.2. – 18.2.)

Televízne tipy (12.2. – 18.2.)

| On 12, Feb 2011

Program od soboty 12.2.2011 do piatka 18.2.2011

Déjà vu (12. 2. 2011, 20.15, JOJ)

Bombový atentát na trajekt si vyžiada viac ako 500 obetí. Do vyšetrovania sa zapája aj agent Carlin, ktorému prezradia vládne tajomstvo. Aby zabránil atentátu, vráti sa v čase. Počas skúmania prostredia narazí na tajomnú ženu. Na tom by nebolo nič zvláštne, no práve táto žena má o štyri dni cestovať osudným trajektom. A to je už zaujímavé…

USA, GB, 2006, réžia: Tony Scott, hrajú: Paula Patton, Denzel Washington, Val Kilmer, James Caviezel, Adam Goldberg a ďalší.

Láska cez internet (13. 2. 2011, 20.00, Doma)

To, že láska kvitne v každom veku je známe. Tento príbeh je však o tom, ako kvitne nielen v skutočnom, ale aj vo virtuálnom svete. Kathleen vlastní malé kníhkupectvo, v ktorom predáva knižky pre deti. Joe je zasa majiteľom najväčšieho kníhkupectva na Manhattane. Svojím pôsobením zruinoval takmer všetkých menších konkurentov. Kathleen hľadá oporu v priateľovi, s ktorým si píše maily. Netuší však, kto to je…

USA, 1998, réžia: Nora Ephron, hrajú: Meg Ryan, Tom Hanks, Parker Posey, Jean Stapleton, Greg Kinnear a ďalší.

Tajomstvo (14. 2. 2011, 21.55, Dvojka)

Francois má ťažký život. Nedokáže napĺňať predstavy svojho otca, športovca Maxima, a ani manželstvo jeho rodičov nie je ideálne. Utieka sa teda do vysnívaného sveta, kde hľadá riešenie svojej situácie. Nájde ho v imaginárnom priateľstve. Všetko sa však zmení v deň jeho pätnástych narodenín, kedy sa dozvie strážené rodinné tajomstvo.

Francúzsko, 2007, réžia: Claude Miller, hrajú: Cécile de France, Patrick Bruel, Ludivine Sagnier, Julie Depardieu, Mathieu Amalric a ďalší.

Deväť dní jedného roka (15. 2. 2011, 22.20, Dvojka)

Dimitrij Husev a Iľja Kulikov sú jadroví fyzici. No nielen to. Spája ich puto priateľstva. Každá minca má však svoj rub a líc. Sú totiž aj sokovia v láske. Dimitrijov život sa vyvíja sľubne. Darí sa mu v súkromnom aj pracovnom živote. Stojí na prahu významného objavu, ale počas experimentu sa vystaví dávke rádioaktívneho žiarenia.

Rusko, 1961, réžia: Michail Romm, hrajú: Innokentij Smoktunovskij, Lev Durov, Aleksej Batalov, Tatiana Lavrova, Nikolaj Plotnikov a ďalší.

Solúnski bratia: Metod (16. 2. 2011, 11.15, Dvojka)

Druhá časť dvojdielnej televíznej inscenácie o zakladateľoch staroslovienskeho písomníctva vo Veľkomoravskej ríši sa zameriava na druhého z bratov, Metoda. Počas trojročného pôsobenia (v rokoch 867-870) obaja bratia prežili na území ríše vzrušujúce obdobie. Títo muži nezištne obhajovali právo každého národa, každého človeka na slobodnú existenciu a rovnoprávnosť. Prvú časť, zaoberajúcu sa životom Konštantína, si môžete pozrieť deň predtým o 11.50.

SR, 1988, réžia: Pavol Haspra, hrajú: Emil Horváth ml., Štefan Kvietik, Andrej Mojžiš, Juraj Slezáček a ďalší.

Kouč Carter (17. 2. 2011, 23.00, Markíza)

Keď tréner Carter zistí, že hráči jeho tímu majú zlý prospech v škole, nechá zavrieť telocvičňu. Rodičia aj samotní hráči, samozrejme, nesúhlasia a vývíjajú naňho tlak, aby ju znova otvoril. On sa však aj takýmto spôsobom rozhodol ukázať mladým budúcnosť, ktorá presahuje gangy, drogy, väzenie a dokonca aj basketbal. Film vznikol na základe skutočného príbehu o kontroverznom basketbalovom trénerovi Kenovi Carterovi.

USA, Nemecko, 2005, réžia: Thomas Carter, hrajú: Samuel L. Jackson, Rob Brown, Robert Ri´chard, Rick Gonzales, Nana Gbewonyo a ďalší.

Legenda o vášni (18. 2. 2011, 20.00, Doma)

Snímka predstavuje tragickú ságu jednej rodiny. Bývalý dôstojník William Ludlow vychováva svojich troch synov mimo dosahu civilizácie. Samuel, najmladší z nich, odchádza študovať na univerzitu. Po ukončení štúdia sa vráti aj so svojou snúbenicou Susannah. Keď začne 1. svetová vojna, všetci traja narukujú do armády. Tam ich zastihnú rôzne osudy…

USA, 1994, réžia: Edward Zwick, hrajú: Brad Pitt, Julia Ormond, Anthony Hopkins a ďalší.