Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | September 24, 2018

Scroll to top

Top

Televízne tipy (5.2. – 11.2.)

Televízne tipy (5.2. – 11.2.)

| On 05, Feb 2011

Program od soboty 5. 2. 2011 do piatka 11. 2. 2011.

Miami Vice (5. 2. 2011, 22.20, Markíza)

Sú dvaja. Sú nebezpeční. A pracujú v utajení, aby odhalili bandu pašerákov drog. No kým detektív Tubbs je elegán, ktorý žije s počítačovou analytičkou Trudy, jeho kolega Crockett je iný. Ako typický záletník sa o ženy zaujíma skôr povrchovo. Všetko sa však zmení, keď stretne Isabellu, manželku podozrivého obchodníka.

USA, Nemecko, 2006, réžia: Michael Mann, hrajú: Jamie Foxx, Colin Farrell, Li Gong, Naomie Harris, Ciarán Hinds, Justin Theroux a ďalší.

Nabiť a zabiť (6. 2. 2011, 22.05, Jednotka)

Tento zaujímavý krimitriler ponúka napätie a nečakané zvraty. Slevin si v New Yorku požičia byt od svojho kamaráta Nicka Fishera, ktorý je niekde na neznámom mieste. Slevina navštívi krásna susedka Lindsey, no idylku preruší iná nečakaná návšteva. Do bytu vtrhnú dvaja gangstri, ktorí si prišli po Nicka. Ten totiž dlhuje nemalé peniaze dvom šéfom podsvetia.

USA, Nemecko, 2006, réžia: Paul McGuigan, hrajú: Bruce Willis, Josh Hartnett, Lucy Liu, Morgan Freeman a ďalší.

Všichni dobří rodáci (7. 2. 2011, 20.00, JOJ Plus)

František je poľnohospodár telom i dušou. Miluje pôdu, na ktorej pracuje. Po februári 1948 však nastávajú ťažké časy. Zaberajú pôdu, zatvárajú ľudí. Mnohí musia podpísať vynútený vstup do JRD. František však odmietne a neskôr navyše ujde z trestnej vojenskej služby. V tom čase je však už na smrť chorý…

ČR, 1968, réžia: Vojtěch Jasný, hrajú: Vlastimil Brodský, Radoslav Brzobohatý, Vladimír Menšík, Waldemar Matuška, Drahomíra Hofmanová a ďalší.

Krížnik Potemkin (8. 2. 2011, 22.10, Dvojka)

Na tento deň vám ponúkam dielo, ktoré je označené titulom najlepší film všetkých čias. A hoci vznikol pred mnohými desiatkami rokov, má čo ponúknuť aj súčasnému divákovi. Režisér Sergej Ejzenštejn v ňom použil netradičnú montáž a avantgardné divadelné postupy. Príbeh je rozdelený do piatich kapitol, pričom každá má svoj podstatný význam, ktorý posúva dej dopredu.

Rusko, 1925, réžia: Sergej M. Ejzenštejn, hrajú: Alexandr Antonov, Grigorij Alexandrov, Ivan Bobrov, Vladimir Uralskij a ďalší.

Hodinu nevíš… (9. 2. 2011, 23.05, Markíza)

Hynek je inteligentný chlapec s tvárou padlého anjela. Jeho túžbou je dostať sa na medicínu, no nespraví skúšky. Napriek tomu existuje možnosť, ako sa v zdravotníctve uplatní. Stane sa sanitárom v ponurom sanatóriu. Tam sa šetrí dokonca aj na žiarovkách. Keď ho jedného dňa osloví trpiaci pacient, aby ho definitívne zbavil bolesti, dlho neváha. Stáva sa pánom nad životom a smrťou.

ČR, 2009, réžia: Dan Svátek, hrajú: Václav Jiráček, Ivan Franěk, Marián Geišberg, Zita Kabátová, Stanislav Zindulka a ďalší.

Po prečítaní spáľte (10. 2. 2011, 23.15, JOJ)

Osbourne Cox je operačný dôstojník CIA, ktorého zrejme chápe už len fľaška tvrdého alkoholu. Harry je domýšľavý úradník ministerstva financií, udržiavajúci známosť s nespokojnou Osbournovou manželkou. Jej manžel kvôli alkoholu napokon príde o prácu a rozhodne sa vydať knihu. CD s rukopisom sa však dostane do nepovolaných rúk…

USA, 2008, réžia: Ethan a Joel Coenovci, hrajú: George Clooney, Brad Pitt, John Malkovich a ďalší.

Úsmev Mony Lízy (11. 2. 2011, 20.00, Doma)

Katherine sa v roku 1953 dostáva do veľmi konzervatívneho prostredia. Prichádza totiž učiť dejiny umenia na prestížnu univerzitu, kde sú zaužívané tradičné názory. Jej kolegyne si myslia, že zásnubný prsteň je pre mladú ženu oveľa dôležitejší ako vzdelanie. Keď chce teda Katherine podporiť dievčatá, aby slobodne uvažovali, dostane sa do konfliktu s neprajníkmi.

USA, 2003, réžia: Mike Newell, hrajú: Julia Roberts, Kirsten Dunst, Julia Stiles, Maggie Gyllenhaal a ďalší.