Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Nové hudobné videoklipy (3. 2. 2011)

Nové hudobné videoklipy (3. 2. 2011)

| On 03, Feb 2011

Opäť po dvoch týždňoch prichádzame s pravidelnou dávkou nových videoklipov. Predstavíme spevácku kariéru herečky Zooey Deschanel (500 dní so Summer, Yes Man), ďalej spomenieme nové začiatky slávnej priekopníčky rockabilly Wandy Jackson. Tretí singel s videom zverejnili Sleigh Bells k piesni Rill Rill a švédska interpretka Lykke Li pripravuje nový album, z ktorého pochádza klip ku skladbe I Follow Rivers. Na záver The Go! Team a ich Buy Nothing Day.

She & Him – Don’t Look Back (19. 1. 2011)

Zvládať úspešne dve kariéry naraz vyžaduje talent a odhodlanie. Popri Juliette Lewis a Charlotte Gainsbourg sa čoraz častejšie skloňuje meno herečky Zooey Deschanel (500 dní so Summer, Yes Man). Spolu s hudobníkom M. Wardom tvoria She & Him. Vydali dva albumy a ich tvorba by sa dala popísať ako indie popové folkové piesne inšpirované sedemdesiatymi rokmi. V tomto štýle sa uberajú aj videoklipy, presvedčte sa sami.

Wanda Jackson – Thunder on the Mountain (21. 1. 2011)

V minulom roku vyšlo veľa albumov hudobníkov, ktorí sú takpovediac na dôchodku, ale stále nepovedali posledné slovo. Tento rok začína v podobnom duchu Wanda Jackson, slávna rock ‘n’ rollová speváčka z päťdesiatych a šesťdesiatych rokov, tiež označovaná kráľovnou rockabilly. Jack White (The White Stripes) v roli producenta sa zaslúžil o jej pripomenutie a album The Party Ain’t Over spôsobil, že sa o nej začalo opäť hovoriť. V klipe si môžete pozrieť a vypočuť prevzatú Thunder on the Mountain, pôvodne od Bob Dylana.

Sleigh Bells – Rill Rill (27. 1. 2011)

Dvojica interpretov, ktorá vystupuje pod názvom Sleigh Bells sa so svojím debutovým albumom Treats zaradila medzi hudobnú špičku. Noise-popový zvuk kapely je znásobený ich prejavom na verejnosti alebo vo videoklipoch. Naposledy vyšiel singel s videom k skladbe Rill Rill zo spomínaného debutu. Vystupujú v ňom obaja hudobníci, no všimnite si špeciálne speváčkin vražedný výraz. Povedali by ste, že bola predtým učiteľkou na základnej škole?

Lykke Li – I Follow Rivers (27. 1. 2011)

Švédska alternatívna hudobná scéna je pestrá a vychádza z nej mnoho úspešných skupín, ktoré vedia preraziť vo svete. Patrí medzi nich aj indie speváčka Li Lykke Timotej Zachrisson. Pozornosť si získala debutom z roku 2008 a teraz plánuje pokračovanie. Pieseň I Follow Rivers je z plánovaného ďalšieho albumu Wounded Rhymes a v klipe uvidíme aj mladú Lykke Li.

The Go! Team – Buy Nothing Day (27. 1. 2011)

Koncom januára vyšiel nový album anglickej formácie The Go! Team. Hudobná produkcia šestice muzikantov z Brightonu predstavuje eklektickú zbierku všetkých žánrov, ktoré majú radi, počnúc indie rockom, cez hip-hop, garage rock, dance až po noise pop. Veselé tanečné melódie a noise nádych sú pre nich typické. V piesni Buy Nothing Day hosťuje speváčka Bethany Cosentino zo skupiny Best Coast.