Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | July 23, 2018

Scroll to top

Top

Televízne tipy (29.1. – 4.2.)

Televízne tipy (29.1. – 4.2.)

| On 29, Jan 2011

Program od soboty 29. 1. 2011 do piatka 4. 2. 2011

Temný rytier (29. 1. 2011, 20.00, Markíza)

V uliciach Gotham City sa objavil nový gauner. Terorizuje mesto a na miestach činu zanecháva hracie karty so žolíkom. Batman tak musí bojovať proti klaunovi so znetvorenou tvárou, ktorý je veľmi inteligentný a šikovný. Netopierí muž sa však nevzdáva. Spoločne s poručíkom James Gordonom a štátnym žalobcom Harvey Dentom sa púšťa do nebezpečnej hry… Snímka získala dvoch Oscarov – za zvuk a herecký výkon Heath Ledgera in memoriam.

USA, 2008, réžia: Christopher Nolan, hrajú: Christian Bale, Heath Ledger, Michael Caine a ďalší.

Kráľovstvo nebeské (30. 1. 2011, 20.00, JOJ)

Pred takmer tisíc rokmi sa odohral boj o Svätú zem. V ňom sa stretli kresťania a moslimovia. Ešte pred ním sa začína odvíjať príbeh kováča Baliana. Krátko po smrti manželky sa dozvedá, kto je jeho otec. Ten mu navrhne, aby sa s ním zúčastnil križiackej výpravy. Kým sa však dostanú k Jeruzalemu, otec podľahne zraneniam z boja. Svojho syna ešte stihne pasovať za rytiera…

USA, Španielsko, Veľká Británia, 2005, réžia: Ridley Scott, hrajú: Orlando Bloom, Eva Green, Jeremy Irons a ďalší.

Na druhej strane (31. 1. 2011, 22.00, Dvojka)

Nejatov vzťah s otcom naruší prostitútka Yeter. Otec s ňou začne žiť, a to sa Nejatovi vôbec nepáči. Jeho názor sa však zmení vo chvíli, keď zistí dôvod jej konania. Takýmto spôsobom totiž zarába na štúdium svojej dcéry v Turecku. Po Yeterinej smrti Nejatovho otca obvinia z vraždy. Syn sa vydáva do Istanbulu, aby našiel jej dcéru. Tá, ale medzitým žiada o azyl v Nemecku.

Nemecko, Turecko, Taliansko, 2007, réžia: Fatih Akin, hrajú: Nurgül Yesilçay, Baki Davrak, Tuncel Kurtiz, Hanna Schygulla a ďalší.

Nech hodí kameňom (1. 2. 2011, 20.10, Dvojka)

Mladému architektovi zomiera pri pôrode manželka aj dieťa. Svoj hnev sústreďuje na ľudí, ktorí mu v krízovej situácii nepomohli. Všetky sily sústreďuje na pátranie po nich. Napokon sa mu podarí zhromaždiť všetkých „vinníkov“, ktorých pozve na chatu. Tam ich chce obviniť zo smrti svojich blízkych. No skôr, ako sa tak stane, dochádza k nečakanému zvratu.

SR, 1997, réžia: Franek Chmiel, hrajú: Boris Farkaš, Marta Sládečková, Marián Slovák, Ján Kroner, Ivo Gogál, Juraj Slezáček a ďalší.

Tobruk (2. 2. 2011, 22.30, Jednotka)

Na jeseň 1941 odvelia vojakov 11-teho východného československého práporu do líbyjského mesta Tobruk. To v tom čase obliehajú Nemci a Taliani. Jedným z vojakov je aj Jiří Pospíchal, ktorého idealistické predstavy o hrdinstve miznú v pekle africkej púšte. Postupne stráca nielen sebaúctu, ale aj odvahu. Film získal Českého leva v kategóriách najlepšia kamera, hudba a zvuk.

ČR, SR, 2008, réžia: Václav Marhoul, hrajú: Jan Meduna, Petr Vaněk, Robert Nebřenský, Kryštof Rímský a ďalší.

Prípad Pelikán (3. 2. 2011, 9.30, Markíza)

Mladá študentka práva Darby sa začne zaoberať dohadmi o násilnej smrti dvoch sudcov Najvyššieho súdu. Vo chvíli, keď sa jej teória dostane k agentom FBI, ocitne sa v smrteľnom nebezpečenstve. Darby kontaktuje skúseného novinára Granthama, ktorého pomoc bude pri pátraní veľmi potrebovať. Kultová snímka bola nakrútená podľa románu Johna Grishama.

USA, 1993, réžia: Alan J. Pakula, hrajú: Julia Roberts, Denzel Washington, Sam Shepard, John Heard, Tony Goldwyn a ďalší.

Lúpež po taliansky (4. 2. 2011, 22.00, Markíza)

Každý z nich bol profesionálom. Ich geniálny plán bol premyslený a zrealizovaný bezchybne. Medzi sebou však mali zradcu. Jeho podraz spôsobil smrť veterána Johna, ktorý dcére sľúbil, že po tejto akcii končí s remeslom. Tá zdedila talent po otcovi, stojí však na strane zákona. Charlie, šéf partie, si ju chce získať na svoju stranu. Nebude to mať ľahké…

USA, Francúzsko, Veľká Británia, 2003, réžia: F. Gary Gray, hrajú: Charlize Theron, Mark Wahlberg, Donald Sutherland a ďalší.