Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | September 24, 2018

Scroll to top

Top

Televízne tipy (22.1. – 28.1.)

Televízne tipy (22.1. – 28.1.)

| On 22, Jan 2011

Program od soboty 22. 1. 2011 do piatka 28. 1. 2011

Dieťa z kontajnera (22.1. 2011, 21.20, Jednotka)

Malú April tesne po jej narodení matka odložila do kontajnera. Po tom, čo sa v deň svojich štrnástych narodenín poháda s macochou, odíde z domu. Túži zistiť, kto bola jej biologická matka a vyrovnať sa tak so svojou minulosťou. Vydáva sa teda na bolestivú a nebezpečnú cestu za pravdou. Film získal televíznu cenu Emmy.

GB, 2008, réžia: Juliet May, hrajú: Dakota Blue Richards, Juliet Stevenson, Elijah Baker, Di Botcher, Peter Bramhill a ďalší.

Najlepší z Brooklynu (23.1. 2011, 22.00, JOJ)

Troch policajtov čaká veľmi náročný týždeň. Eddie je pochôdzkar, ktorému do dôchodku chýba už len sedem dní. Znechutenie životom je však v jeho prípade také veľké, že musí hľadať dôvody, pre ktoré má zostať nažive. Tango pôsobí v utajení a už si ani nie je celkom istý, koho vlastne chráni. A Sal je príslušník drogového oddelenia, žijúci v strachu o svoju rodinu. Bude mať príbeh týchto mužov napokon šťastný koniec?

USA, 2009, réžia: Antoine Fuqua, hrajú: Richard Gere, Don Cheadle, Ethan Hawke, Wesley Snipes, Vincent D´Onofrio a ďalší.

Smrť krásnych srncov (24.1. 2011, 21.30, JOJ Plus)

Dej filmu mapuje život židovsko-českej rodiny v čase pred druhou svetovou vojnou a počas nej. Leo Popper je úspešným obchodným zástupcom a milovníkom prírody. Láske k nej učí aj svoje deti. Po boku krásnej manželky Hermy žije príjemný život, no po nástupe nacistickej diktatúry sa všetko zmení…

ČR, 1986, réžia: Karel Kachyňa, hrajú: Karel Heřmánek, Rudolf Hrušínský, Marta Vančurová, Jiří Strach, Jiří Krampol a ďalší.

Mamička oslavuje sté narodeniny (25.1. 2011, 22.05, Dvojka)

Anna pred rokmi pôsobila ako guvernantka. Pri výchove vnučiek panej domu zažila ťažké chvíle, no napriek tomu sa vracia. Dôvodom jej návštevy je narodeninová oslava starej dámy. Udalosť sa však zmení na psychologickú vojnu, v ktorej proti sebe stoja miestni a cudzinci. Annu sprevádza jej manžel, vďaka ktorému v tejto situácii získava prevahu.

Španielsko, Francúzsko, 1979, réžia: Carlos Saura, hrajú: Geraldine Chaplin, Amparo Munoz, Fernando Fernán Gómez a ďalší.

Posledný vlak (26.1. 2011, 22.20, Jednotka)

V roku 1943 sa nacisti rozhodnú z Berlína deportovať zvyšné židovské obyvateľstvo. Posledný vlak zostavený z dobytčích vagónov sa nadlho stáva domovom pre 688 ľudí. V preplnenom priestore vládnu neľudské podmienky. Všetci trpia nedostatkom vody a jedla. Mŕtvych je čoraz viac, a tak sa jedinou šancou na záchranu života stáva útek.

Nemecko, ČR, 2006, réžia: Joseph Vilsmaier, Dana Vávrová, hrajú: Gedeon Burkhard, Sibel Kekilli, Juraj Kukura, Csongor Kassai a ďalší.

Návrat na vrchol (27.1. 2011, 0.35, Markíza)

Pri páde lietadla zahynú členovia futbalového mužstva univerzity Marshall. Kvôli tomu ukončia jej futbalový program, no traja hráči sa s tým nechcú zmieriť. Ich úlohou je teraz zabezpečiť nového trénera, ďalších hráčov a ostatné záležitosti, ktoré sú potrebné na novú sezónu. Dej filmu je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

USA, 2006, réžia: McG, hrajú: Matthew McConaughey, Matthew Fox, Anthony Mackie, David Strathairn, Ian McShane a ďalší.

Mlčanie jahniat (28.1. 2011, 22.45, JOJ)

V popredí príbehu stojí vzťah medzi mladou Clarice Starlingovou a psychiatrom-psychopatom Hannibalom Lecterom. Ten jej svojimi výrokmi pomáha chytiť masového vraha. Kultová snímka s hitchcockovskou atmosférou získala piatich Oscarov, a to za najlepší film, réžiu, scenár a herecké výkony v mužskej aj ženskej hlavnej úlohe.

USA, 1991, réžia: Jonathan Demme, hrajú: Anthony Hopkins, Jodie Foster, Scott Glenn, Ted Levine a ďalší.