Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Nové hudobné videoklipy (21. 1. 2011)

Nové hudobné videoklipy (21. 1. 2011)

| On 21, Jan 2011

Best Coast – Crazy for You (18. 1. 2011)

Slnečná Kalifornia, piesočné pláže, leto a more. Pri počúvaní minuloročného debutu skupiny Best Coast z Los Angeles sa vám vybavia presne tieto obrazy. Best Coast spájajú vo svojej tvorbe indie-rock a surf-pop. Jednotlivé skladby nemajú viac ako tri minúty, sú rýchle, veselé a priamočiare. Po pol roku prichádza americká formácia s videom k piesni Crazy for You (rovnako sa volá aj album), v ktorom trojica interpretov hrá samých seba. Videl som už veľa skvelých režisérov, ale neviem ako sa kapele podarilo nahovoriť tak zručný a profesionálny štáb, aký im pri natáčaní pomáhal. Veď sa pozrite sami.

Crystal Castles ft. Robert Smith – Not In Love (18. 1. 2011)

Fakt, že skupina The Cure tvorí dôležitý medzník v histórií populárnej hudby potvrdzujú mnohí súčasní interpreti tým, že anglických rockerov uvádzajú ako svoje idoly a vzory. Najcharakteristickejšou osobnosťou The Cure je frontman Robert Smith, ktorého spev by sa dal ťažko pomýliť s niekým iným. Experimentálny elektronici Crystal Castles ho pozvali ako hosťa na záverečnú pieseň na poslednom eponymnom albume. Video ku skladbe Not In Love vzniklo len nedávno, ale myslím, že celkom dokonale vystihuje atmosféru, o ktorej sa spieva.

PJ Harvey- The Words That Maketh Murder (17. 1. 2011)

Medzi jeden z najočakávanejších albumov tohto roka určite patrí pripravovaný Let England Shake z dielne PJ Harvey. Anglická speváčka a pesničkárka je známa tým, že sa nerada opakuje a každá jej nová platňa znie inak ako predchádzajúca. Ako názov napovedá, Harvey sa snaží o zobrazenie situácie v dnešnej Veľkej Británii, podáva vlastný pohľad na udalosti a môžeme čakať zhudobnenie atmosféry a nálad v krajine. Videoklip k piesni The Words That Maketh Murder začína pohľadom na interpretku ako sa snaží spievať, ale nedarí sa jej to. Následne vidíme rôzne generácie ľudí v rozličných situáciách. A popritom znie skvelá hudba.

James Blake – The Wilhelm Scream live (14. 1. 2011)

Britská BBC každoročne začiatkom januára vyhlasuje Sound of 2011, anketu o najočakávanejších interpretov nadchádzajúceho roku. Za rok 2011 sa umiestnila na prvom mieste Jessie J, no tesne za ňou skončil mladý James Blake. Na konci minulého roka prekvapil singlom Limit to Your Love, ktorý pochádza z pera kanadskej speváčky a pesničkárky Feist. Blakeov rovnomenný album vyjde začiatkom februára. BBC si postupne pozvala všetky nádejné talenty k sebe do štúdia, aby sa predviedli, pozrite sa a popočúvajte ako to zvládol James Blake.

Deerhoof – Super Duper Rescue Heads ! (12. 1. 2011)

Deerhoof je americká formácia pracujúca v súčasnosti na novom, v poradí už ich desiatom albume Deerhoof vs. Evil, ktorý má vyjsť koncom januára. Vo videoklipe Super Duper Rescue Heads ! vystupuje speváčka Satomi Matsuzaki, ktorá sa najskôr prechádza po meste, ďalej vidíme ako prichádza do vlastného bytu, sadá si na gauč a zrazu sa ocitá v televízore…