Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy (15.1. – 21.1.)

Televízne tipy (15.1. – 21.1.)

| On 15, Jan 2011

Program od soboty 15.1.2011 do piatka 21.1.2011

Vojna svetov (15.1.2011, 22.25, Markíza)

Ray nemá práve ideálny vzťah so svojím synom, no dcérka ho má stále rada. Keď mu ich exmanželka prinesie, ešte netuší, že sa v ten deň stane niečo neuveriteľné. Začne sa to ako bežná búrka, no čoskoro sa objaví obrovský stroj na troch nohách. Ten začne ničiť všetko okolo seba. Rodina sa vydáva na útek, ktorý sa zmení na boj o holý život.

USA, 2005, réžia: Steven Spielberg, hrajú: Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto, Justin Chatwin, Tim Robbins a ďalší.

Smrť čaká všade (16.1.2011, 21.50, Jednotka)

Mestské boje sú počas vojny nesmierne nebezpečné. Nový seržant William James začne veliť skupine špičkových vojakov a dvoch podriadených do týchto bojov zapojí. Hoci sa svojho veliteľa snažia udržať pod kontrolou, jeho konanie ich navždy ovplyvní. Snímka, režírovaná exmanželkou Jamesa Camerona, získala šesť Oscarov.

USA, 2008, réžia: Kathryn Bigelow, hrajú: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Guy Pearce, Ralph Fiennes a ďalší.

Kurz negatívneho myslenia (17.1.2011, 21.50, Dvojka)

Geirr pred dvoma rokmi prežil ťažkú autonehodu, od pása nadol však zostal ochrnutý. Aby sa s tým dokázal vyrovnať, jeho manželka Ingvild pozve na návštevu skupinu podobne postihnutých. Príde s nimi aj psychologička, ktorá sa im bude snažiť pomôcť. Počas jedného dňa, kedy sa príbeh odohráva, sa však všetko obráti naruby…

Nórsko, 2006, réžia: Bard Breien, hrajú: Fridtjov Saheim, Kjersti Holmen, Henrik Mestad, Marian Saastad Ottesen a ďalší.

V reťaziach (18.1.2011, 22.40, Markíza)

Bluesový gitarista Lazarus nachádza blízko svojho domu mladé dievča Rae, ktoré bolo takmer ubité na smrť. Jej život je veľmi zložitý a spoznala v ňom oveľa viac zla ako dobra. Lazarus, ktorý dokáže nájsť dobro aj v srdci ovládanom diablom, jej pomôže. No na to, aby ju úplne vyliečil, musí použiť aj neštandardné metódy.

USA, 2006, réžia: Craig Brewer, hrajú: Samuel L. Jackson, Christina Ricci, Justin Timberlake, John Cothran Jr. a ďalší.

Pravdivé lži (19.1.2011, 9.10, JOJ)

Pre tých z vás, ktorí si nestihli/nemohli pozrieť tento film v utorok o 20.00 hod., ponúka JOJka možnosť zabaviť sa v stredu doobeda. A keďže je večerná ponuka slabšia, vychutnajte si túto akčnú komédiu s Arniem. Stvárňuje agenta vládnej organizácie, ktorý však vedie dvojitý život. Jeho žena si totiž myslí, že pracuje ako obchodník s počítačmi…

USA, 1994, réžia: James Cameron, hrajú: Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis, Tom Arnold, Bill Paxton a ďalší.

Kto z koho (20.1.2011, 22.45, Markíza)

Montrealský colný sklad ukrýva skutočný poklad. Max o ňom dostane informáciu, a tak začne pripravovať plán na krádež storočia. Rozhodne sa kontaktovať svojho priateľa Nicka. Ten má zásady, ktorými sa pri výkone svojej profesie vždy riadi. Tentokrát ho však lákavá ponuka ovplyvní natoľko, že sa ich rozhodne vzdať.

USA, Nemecko, 2001, réžia: Frank Oz, hrajú: Robert De Niro, Edward Norton, Marlon Brando, Angela Bassett a ďalší.

Dobrý ročník (21.1.2011, 20.00, JOJ)

Na koniec pracovného týždňa sa hodí príjemný romantický film s hviezdnym obsadením a pod taktovkou skvelého režiséra. Max je investičný expert, ktorý jedného dňa dostane správu o smrti strýka. Vracia sa na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť svojho detstva. Hoci chce po príchode vinicu predať, krása oblasti na juhu krajiny ho očarí…

USA, 2006, réžia: Ridley Scott, hrajú: Russell Crowe, Marion Cotillard, Albert Finney a ďalší.