Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy (8.1. – 14.1.)

Televízne tipy (8.1. – 14.1.)

| On 08, Jan 2011

Program od soboty 8.1.2011 do piatka 14.1.2011

Prvotný strach (8.1.2011, 22.00, JOJ)

Martin Vail je úspešný chicagsky právnik. Vyhráva prípady a stúpa po rebríčku popularity. Jedného dňa upúta jeho pozornosť zdanlivo stratený prípad Aarona Stamplera. Ten je obžalovaný z vraždy kňaza, ktorý ho mal ako miništranta údajne zneužívať. Získa si Vailovu dôveru, no počas vyšetrovania dochádza k zaujímavým zvratom, ktoré zneistia aj skúseného advokáta.

USA, 1996, réžia: Gregory Hoblit, hrajú: Richard Gere, Edward Norton, Laura Linney, John Mahoney a ďalší.

Winnetou I. (9.1.2011, 14.30, Markíza)

Ak sa medzi vami ešte nájde niekto, komu by bolo toto meno neznáme, má ďalšiu možnosť spoznať ho. Na Divoký západ prichádza nemecký geometer, aby zistil, prečo sa nová železnica stavia cez územie Indiánov. Pôvodne totiž mala viesť mimo neho. Keď zistí, o čo ide, spriatelí sa s náčelníkom Apačov a spolu sa pustia do boja s nebezpečným Santerom.

Nemecko, Juhoslávia, Taliansko, 1963, réžia: Harald Reinl, hrajú: Pierre Brice, Lex Barker, Marie Versini, Mario Adorf, Walter Barnes a ďalší.

Svetlá v súmraku (10.1.2011, 21.55, Dvojka)

Mlčanlivý Koistinen sa zamestná v helsinskej bezpečnostnej agentúre ako nočný strážca. Jeho uzavretú existenciu začne narúšať krásna, ale chladná Mirja. Hoci Koistinen túži po jej láske, zlomí mu srdce a navyše ho zatiahne do sveta zločinu. No nie je to jediná žena v jeho živote. Nájde napokon skutočnú lásku?

Fínsko, Nemecko, Francúzsko, 2006, réžia: Aki Kaurismäki, hrajú: Janne Hyytiäinen, Maria Järvenhelmi, Maria Heiskanen a ďalší.

Starý dom uprostred Madridu (11.1.2011, 22.15, Dvojka)

Máme tu deň so zaujímavým dátumom, a preto by sa patrilo pozrieť si ďalší kvalitný film. Tentokrát vám ponúkam drámu. Malej Ane a jej dvom sestrám najskôr zomiera matka a potom aj otec. Počas letných prázdnin zostanú bývať v rodičovskom dome, kde sa o nich stará teta. S nimi ešte býva slúžka Rosa a nemá babička, a tak sa stredobodom záujmu divákov stávajú predovšetkým vzájomné vzťahy medzi jednotlivými členmi domácnosti.

Španielsko, 1976, réžia: Carlos Saura, hrajú: Geraldine Chaplin, Mónica Randall, Florinda Chico, Ana Torrent, Héctor Alterio a ďalší.

Svetlo (12.1.2011, 22.20, Jednotka)

Ivan sa z priemerného herca vypracoval na televíznu hviezdu, no kariérny úspech v jeho prípade neprináša pokoj do osobného života. Má narušený vzťah s otcom a okrem manželky aj milenku. Objavia sa však dva nečakané osudové momenty, ktoré ho prinútia prehodnotiť svoju existenciu a primárne hodnoty.

SR, 1998, réžia: Igor Kováč, hrajú: Monika Hilmerová, Lukáš Vaculík, Ingrid Timková, Dušan Szabo, Imrich Boráros a ďalší.

Najhoršie obavy (13.1.2011, 23.00, JOJ)

Špecialista na bývalý Sovietsky zväz Jack Ryan dostane po nástupe do CIA zdanlivo rutinnú úlohu. Počas jej riešenia však zistí, že bomba ešte z čias studenej vojny je aktivovaná a smeruje do USA. Aj najmenšia chyba by mohla spôsobiť neúspech misie a dostať svet na pokraj tretej svetovej vojny.

USA, Nemecko, 2002, réžia: Phil Alden Robinson, hrajú: Ben Affleck, Morgan Freeman, Ken Jenkins a ďalší.

Návrat do Cold Mountain (14.1.2011, 21.45, JOJ)

V roku 1864 dezertuje z armády vojak Konfederácie Inman. Vracia sa za milovanou Adou do mestečka Cold Mountain. Počas dlhej cesty prechádza spustošeným Juhom a stáva sa svedkom hrôz vojny. Ani Ada to nemá ľahké a s pomocou tuláčky Ruby bráni farmu svojho otca pred útokmi. Čím bližšie sa k sebe Ada a Inman dostávajú, tým sa ich príbeh viac zamotáva. Renée Zellweger získala Oscara za vedľajšiu úlohu (Ruby).

USA, 2003, réžia: Anthony Minghella, hrajú: Jude Law, Nicole Kidman, Renée Zellweger a ďalší.