Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Najlepšie videoklipy roka 2010

Najlepšie videoklipy roka 2010

| On 06, Jan 2011

Doba MTV, keď vznikali hudobné televízne stanice, na ktorých sa vysielali len videoklipy pomaly, ale isto končí. Avšak kapely neprestali natáčať videá k svojim skladbám, pretože sa všetko prenieslo z televízie na internet, kde je komunikácia s fanúšikmi bezprostrednejšia a hlavne okamžitá. Stačí ak človek nechá komentár pod videom na Youtube a interpret dostane odozvu. Krátky film k piesni môže poslucháčovi vysvetliť text, pobaviť alebo objasniť myšlienku, s akou ju autor tvoril. V najlepšom prípade všetko naraz. V nasledujúcom prehľade som vybral päť najzaujímavejších klipov uplynulého roka.

The Black Keys – Tighten Up

Americká dvojica The Black Keys hrajúca blues-rock vydala tento rok jeden zo svojich najlepších albumov a dostala sa s ním do niekoľkých koncoročných hudobných top rebríčkov. K piesni Tighten Up natočili vtipný klip, v ktorom vystupujú aj sami interpreti.

Janelle Monáe – Tightrope

Ak by sa Michael Jackson narodil ako žena volal by sa, tancoval a vyzeral by ako Janelle Monáe. Začínala ako herečka, no skončila ako speváčka, našťastie. Debut ArchAndroid vyvolal vlnu nadšenia a v klipe k piesni Tightrope sa môžete presvedčiť, že chvála je opodstatnená.

Kanye West – Runaway

Megalom a chorobný podnecovač konfliktov Kanye West nahral najlepší album roka 2010, zhodlo sa na ňom niekoľko významných hudobných médií (Pitchfork, SPIN, …). Video k piesni Runaway je výňatkom z polhodinového filmu s rovnomenným názvom, ktorý West sám režíroval. Komu nestačí, tak plná verzia je rovnako dostupná na YouTube.

Massive Attack – Splitting The Atom

Trip-hopová formácia Massive Attack po siedmych rokoch prišla s dlho očakávaným novým albumom. Pre niektorých sklamanie, pre iných skvelé pokračovanie doterajšej tvorby. V klipe k skladbe Splitting The Atom sa pred nami odhaľuje svet Heligolandu.

LCD Soundsystem – Drunk Girls

James Murphy a jeho banda robia najlepší tanečný punk, aký dnes máme možnosť počuť. Ich piesne sú sarkastické, vedia pobaviť aj rozhýbať na stoličke. Vo videoklipe Drunk Girls sa trojica muzikantov nechala doslova utýrať. Vyzerá to vtipne, ale nechcel by som sa s nimi vymeniť.

Aj v novom roku sa vám budeme snažiť prinášať vždy aktuálne videoklipy a zaujímavé hudobné videá. Svoje postrehy a prípadné odporúčania, či objavy môžete posielať na david.tvrdon@artblog.sk

Komentáre

  1. martin hovorí:

    Jednoznačne dobrý výber. Chválim toho Kenya Westa, alebo mohli ste tam dať tú dlhšiu aspoň 8 minutovú verziu s geniálnou gradáciou tanca českého baletu. Ale tých kvalitných videoklipov je určite omnoho viac