Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy (1.1. – 7.1.)

Televízne tipy (1.1. – 7.1.)

| On 01, Jan 2011

Program od soboty 1.1.2011 do piatka 7.1.2011

Bathory (1.1.2011, 20.05, Jednotka)

Ako na Nový rok, tak po celý rok. A keďže máme radi kvalitné snímky, hneď v prvý januárový deň nám Juraj Jakubisko ponúka svoj zatiaľ posledný film. František Nádasdy bojuje s Turkami, kým jeho manželka Alžbeta Báthory dohliada na domácnosť. Jedného dňa jej manžel pošle darček v podobe mladého talianskeho maliara. Postupne medzi nimi vznikne zvláštne puto. Život však má aj svoje tienisté stránky, a tak sa v ňom objaví Juraj Thurzo, ktorý ju bude chcieť pripraviť o majetok.

Maďarsko, ČR, SR, GB, 2008, réžia: Juraj Jakubisko, hrajú: Vincent Regan, Anna Friel, Karel Roden, Hans Matheson a ďalší.

Meno ruže (2.1.2011, 20.15, Jednotka)

Píše sa rok 1327. V benediktínskom opátstve dôjde k záhadnému úmrtiu. Mnísi sú presvedčení, že prichádza koniec sveta. Medzitým sa v opátstve koná koncil. Ten sa zaoberá názorom františkánov, aby sa cirkev zbavila svojho majetku. Vyšetrovaním úmrtia je poverený uznávaný františkánsky mních William Baskervilský. Kým však zisťuje príčinu prvého, dochádza k ďalším… Film je adaptáciou známeho románu Umberta Eca.

Francúzsko, Taliansko, 1986, réžia: Jean-Jacques Annaud, hrajú: Sean Connery, Christian Slater, F. Murray Abraham, Elya Baskin a ďalší.

Pasca (3.1.2011, 21.45, Dvojka)

Mladen sa pokúša zohnať peniaze na operáciu svojho ťažko chorého syna. Zrazu sa objaví tajomný boháč, ktorý mu ich ponúkne. Hoci to spočiatku vyzerá ako zázrak, neskôr nastúpi krutá realita. Darca totiž nie je taký nezištný, ako si Mladen myslel. Za pomoc vyžaduje protihodnotu. Ak vás zaujalo významné dielo Zločin a trest, nenechajte si ujsť ani jeho balkánsku verziu.

Srbsko, Nemecko, Maďarsko, 2007, réžia: Srdan Golubovic, hrajú: Nebojsa Glogovac, Natasa Ninkovic, Anica Dobra, Miki Manojlovic a ďalší.

Test (4.1.2011, 20.00, JOJ)

Farma je prezývka tajného výcvikového strediska CIA. Jedným z tunajších nováčikov je aj James Clayton, ktorý zaujme inštruktora Burka. Pomáha mu zvládať ťažký výcvik a postupovať nahor. Všetko ide ako po masle. Clayton sa teší zo vstupu do CIA, zaľúbi sa do spolužiačky Layly a dostane svoje prvé skutočné zadanie. Také jednoduché to však nebude.

USA, 2003, réžia: Roger Donaldson, hrajú: Al Pacino, Colin Farrell, Bridget Moynahan a ďalší.

Izba 1408 (5.1.2011, 22.05, Markíza)

V hoteli Delfín sa nachádza neslávne známa izba s číslom 1408. Takmer dvadsať rokov sa tam nikto neubytoval. Stalo sa v nej už dvanásť samovrážd a tridsať „prirodzených“ úmrtí. Aj riaditeľ Olin pozná jej príbeh, a preto sa všetkým záujemcom snaží vyhovoriť, aby sa v nej ubytovali. Jedného dňa prichádza spisovateľ hororových poviedok Mike Enslin, ktorý sa však prehovoriť nenechá…

USA, 2007, réžia: Mikael Håfström, hrajú: John Cusack, Samuel L. Jackson, Mary McCormack a ďalší.

Anna a kráľ (6.1.2011, 16.00, JOJ)

V časoch, keď mal Západ predsudky o „necivilizovanom“ Východe, prichádza do Siamu učiteľka Anna Leonowensová. Jej úlohou je naučiť 58 detí kráľa Minkuta po anglicky. Vládca krajiny má síce predstavy o Západe, ktoré sú takisto ovplyvnené predsudkami, ale snaží sa byť modernizátorom. Postupne vzájomné mylné predstavy ustupujú a hlavní hrdinovia začínajú vnímať svet novými očami. Nakrútené podľa skutočnej udalosti.

USA, 1999, réžia: Andy Tennant, hrajú: Jodie Foster, Yun-Fat Chow, Ling Bai, Tom Felton a ďalší.

Skrytá identita (7.1.2011, 22.00, Markíza)

Boss Costello je hlavou zločineckej siete. Zrazu sa na scéne objavuje Billy Costigan, ktorého úlohou je infiltrovať sa do nej. Costello mu začne dôverovať a zasvätí ho do fungovania systému. Ďalším hráčom sa stáva Colin Sullivan, ktorý sa zasa infiltruje do policajnej zložky. Postupne sa stáva významným členom Jednotky pre zvláštne vyšetrovanie. Rozuzlenie bude preto určite zaujímavé… Snímka bola ocenená štyrmi Oscarmi.

USA, 2006, réžia: Martin Scorsese, hrajú: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg a ďalší.