Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Fotri sú lotri – lotroviny po tretie

Fotri sú lotri – lotroviny po tretie

| On 31, Dec 2010

V kinách od 23.12.2010

Gaylord „Greg“ Jebal je všeobecne známe meno. Ruka v ruke s ním ide rad trápnych, ale aj komických príhod, na ktoré neustále dohliada bystrým okom jeho protivný svokor Jack Byrnes. Ak ste si už mysleli, že už je toho dosť a Greg má právo na pokojný život bez neustáleho kibicovania od svojho svokra, ste na omyle. Už tretíkrát k nám prichádza príbeh o tom, aké problémy sa dajú zažiť so svojím milujúcim svokrom.

Greg a Pam sú už šťastne svoji a majú dve roztomilé päťročné dvojičky, chlapca a dievčatko. Ich vzťah už nie je ako na začiatku. Sú síce stále zamilovaní, ale nemajú už na seba toľko času ako kedysi. Pam sa stará o domácnosť a Greg je neustále v práci, no jeho plat nestačí na to, aby boli nadlho finančne zabezpečení. Do týchto problémov sa priplieta Jack, ktorý si uvedomuje, že jeho čas sa už na tomto svete kráti. Je potrebné, aby do budúcich dní viedol rodinný klan niekto iný. Jedinou možnosťou je Greg a ten prijme túto ponuku, ktorá sa neodmieta. Jeho prílišná snaživosť má, ako inak, katastrofálne následky v podobe vtipných situácií.

V tretej časti sa stretli všetky hviezdy častí minulých a aj niekoľko nových, ktoré svojským spôsobom doplňujú dej. Jediná veľká zmena sa udiala na režisérskom poste. Režiséra predchádzajúcich dvoch častí, Jaya Roacha, nahradil Paul Weitz. I napriek tejto zmene sa koncept série vôbec nezmenil. Takmer celú minutáž filmu sú nám podsúvané gagy rozličnej kvality. V tejto časti je skutočne podarených gagov ako šafránu, ale jemne som sa pochechtával celý film. Humor je v tomto počine dvojsečnou zbraňou. Ak ste si už obľúbili humor z prvých dvoch častí, tak sa budete zrejme baviť viac ako ja, no ak je vám úplne cudzí a považujete ho za nemiestny a nechutný, tak budete z neho len pohoršený a bude pre vás vyznievať nanajvýš trápne.

Ďalej musím pochváliť hudobnú zložku od skladateľa Stephena Traska, ktorý sa už podieľal na niekoľkých Weitzových filmoch. Tóny sa mi vždy hodili k obrazu, hlavne pri scéne keď sa parodoval Krstný otec.

Konečný verdikt:★★★½☆

Podčiarknuté a sčítané, Fotri sú lotri sú omnoho lepší ako druhá časť série, no slabšia ako prvá. Ak pristúpite na typický úchylný humor, tak z kina budete odchádzať s tým, že si budete utierať slzy od smiechu (poslednú scénu v záverečných titulkách treba vidieť) a ak vám takýto druh humoru nič nevraví, vyhnite sa tomuto kúsku oblúkom.

Cieľová skupina:

Film slúži hlavne ako zábavný prvok, za ktorým sa neskrýva žiadne morálne ponaučenie, či hlboké posolstvo. Ak ste sa bavili na predchádzajúcich častiach, tak si rozhodne vychutnáte aj túto.

Fotri sú lotri (Little Fockers), komédia, USA, 2010, 98 min., réžia: Paul Weitz, scenár: Jim Herzfeld, John Hamburg, Larry Stuckey, kamera: Remi Adefarasin, hudba: Stephen Trask, hrajú: Ben Stiller (Gaylord Jebal), Robert De Niro (Jack Byrnes), Dustin Hoffman (Bernie Jebal), Owen Wilson (Kevin Rawley), Jessica Alba (Andi Garcia).