Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | April 23, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy (4.12. – 10.12.)

Televízne tipy (4.12. – 10.12.)

| On 04, Dec 2010

Program od soboty 4.12.2010 do piatka 10.12.2010

Sofiina voľba (4.12.2010, 22.00, Dvojka)

Počas druhej svetovej vojny nacistickí vojaci prichytili poľskú katolíčku Sofiu s kontrabandom šunky. Následne ju poslali do koncentračného tábora. Vojnu síce prežila, no prišla o obe deti. V New Yorku stretáva Nathana a Stinga. Prvý z nich sa stane jej „dôverníkom“, kým druhý by ich príbeh rád preniesol na papier. Meryl Streep získala Oscara za hlavnú ženskú úlohu.

USA, GB, 1982, réžia: Alan J. Pakula, hrajú: Kevin Kline, Meryl Streep, Peter MacNicol a ďalší.

Ratatouille (5.12.2010, 20.15, JOJ)

Potkany žijú vo svojom svete, ľudia zasa v inom. Ak však dôjde ku kontaktu medzi nimi, vznikajú mnohé komické situácie. Najväčším snom potkana Remyho je pozícia francúzskeho šéfkuchára. O tom, že táto predstava nie je až taká nereálna, rozpráva tento príbeh. Snímka, pomenovaná podľa tradičného provensálskeho jedla, dostala Oscara za najlepší animovaný film.

USA, 2007, réžia: Brad Bird a Jan Pinkava, hrajú: Patton Oswalt, Ian Holm, Lou Romano, Janeane Garofalo a ďalší.

Utajený (6.12.2010, 21.45, Dvojka)

Známy televízny moderátor Georges Laurent pokojne žije v Paríži. Jedného dňa však dostane zvláštnu videonahrávku. Sú na nej zábery z jeho rodinného života. Zrejme to súvisí s jeho detstvom, kedy sa kamarátil s istým alžírskym chlapcom. Georgesovi rodičia si ho adoptovali, neskôr sa ho však vzdali. Túto snímku som vám už raz odporúčal, takže ak ste si ju vtedy nestihli pozrieť, máte túto možnosť znova.

Francúzsko, Rakúsko, Nemecko, Taliansko, USA, 2005, réžia: Michael Haneke, hrajú: Daniel Auteuil, Juliette Binoche, Maurice Bénichou, Annie Girardot a ďalší.

Dvanásť stoličiek (7.12.2010, 21.45, Dvojka)

Čo robiť, keď je poklad ukrytý v nábytku, ktorého časti sú roztrúsené po celom Rusku? To je hádanka určená pre Ostapa Bendera a bývalého šľachtica Hyppolita Matvejeviča Vorobjaninova. Obaja sa teda vydávajú na strastiplnú cestu za dvanástimi stoličkami Vorobjaninovej svokry. Tá totiž do jednej z nich ukryla svoje brilianty…

Rusko, 1971, réžia: Leonid Gajdaj, hrajú: Michail Pugovkin, Jurij Nikulin, Klara Rumjanova, Leonid Gajdaj, Yevdokija Urusova a ďalší.

Emigranti (8.12.2010, 22.00, Dvojka)

A teraz tu máme niečo z domácej tvorby. Dvaja emigranti žijú v malom byte v cudzej krajine. Kým prvý z nich sem prišiel za zárobkom, druhého prinútili politické dôvody. Hoci sú rozdielni, čoraz viac závisia jeden od druhého. Nenechajte si ujsť herecký koncert dvoch legiend slovenskej kinematografie v snímke nakrútenej na motívy hry poľského dramatika Slawomira Mrozeka.

SR, 2002, réžia: Martin Porubjak, hrajú: Marián Labuda a Milan Lasica.

Moja tučná grécka svadba (9.12.2010, 20.15, Jednotka)

Pre milovníkov komédií tu mám skutočnú lahôdku. Toula Portokalosová je slobodná tridsiatnička, ktorá žije so svojimi rodičmi a bratom v Chicagu. Podľa jej otca by už mala byť vydatá, no Toula toho pravého stále hľadá. Jedného dňa sa v jej živote objaví stredoškolský učiteľ Ian Miller, do ktorého sa vášnivo zamiluje. Je to však Američan a navyše vegetarián!

USA, Kanada, 2001, réžia: Joel Zwick, hrajú: Nia Vardalos, Michael Constantine, John Corbett, Lainie Kazan a ďalší.

Pirát (10.12.2010, 21.50, JOJ Plus)

Libanonský ropný magnát Baydr Al Fay vlastní obrovské impérium a ženy mu ležia pri nohách. V roku 1960 sa zamiluje do krásnej Američanky, s ktorou sa neskôr ožení a budú mať spolu syna. Minulosť ho však dostihne a ohrozí všetko, na čom mu záleží…

USA, 1978, réžia: Ken Annakin, hrajú: Anne Archer, Franco Nero, Olivia Hussey, Ian McShane, Christopher Lee a ďalší.