Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Nové hudobné videoklipy (2. 12. 2010)

Nové hudobné videoklipy (2. 12. 2010)

| On 02, Dec 2010

Ďalší týždeň a s ním nové klipy. Tentokrát uvidíte viac oficiálnych videoklipov ako naposledy. Kanaďania z Arcade Fire v poslednom čase dobývajú hudobný svet a teraz prichádzajú s angažovaným videom k novému albumu. Pesničkár Sufjan Stevens ukázal, ako si predstavuje, aby ľudia tancovali na jeho skladby; indie-rockoví milovníci country, Band of Horses, uviedli celkom vtipné video k skladbe Dilly, a predstavíme si aj švédsku indie-popovú formáciu Love is All. Na záver skladba Crystalised od The xx, zaspieva ju však niekto iný v mierne zmenenej podobe.

Arcade Fire – The Suburbs (22. 11. 2010)

Arcade Fire patria v súčasnosti medzi najznámejších kanadských interpretov na svete a nie je to náhoda. Sedemčlenná skupina okolo manželského páru Wina Butlera a Régine Chassagne nahrala tri výborné albumy a koncom augusta dokonca odohrali koncert v Madison Square Garden, ktorý režíroval Terry Gilliam a naživo ho vysielal Youtube. V poslednom čase sa často objavujú vo večerných reláciách a talkshow naprieč kontinentmi (v jednom týždni USA aj Veľká Británia). Nedávno zverejnili krátke video k poslednej platni, v ktorom vystupuje sedem detí z predmestia, kde prebiehajú nepokoje. Politický kontext je zrejmý, ale je na divákovi, aby si ho sám vyložil.

Sufjan Stevens – Too Much (20. 11. 2010)

O poslednom albume Sufjana Stevensa s názvom The Age of Adz som písal pred mesiacom recenziu, v ktorej som spomínal, že ide o elektronickejší album s množstvom nástrojov a veľkým počtom rôznych efektov. Najlepšou ukážkou je pieseň Too Much. V nedávno predstavenom klipe okrem iných aj sám vystupuje, teda lepšie povedané tancuje. Pred farebne blikajúcim pozadím, na ktorom sa rýchlo menia obrazce, sa postupne striedajú aj ďalšie postavy a veselo si „poskakujú“ do rytmu.

Band of Horses – Dilly (16. 11. 2010)

Band of Horses je country indie-rocková formácia z Ameriky, ktorá si od svojho vzniku prešla mnohými personálnymi zmenami a v súčasnosti ju tvorí päť hudobníkov. Vydali už tri albumy a pieseň Dilly pochádza z posledného, nazvaného Infinite Arms. V hlavnej úlohe sa predstaví pätica motorkárov, ktorí prídu terorizovať jednu lokálnu krčmu a následne na nich zavolajú policajtov. Klip v znamení sedemdesiatych rokov, keď motorky, dlhé brady a drsné výrazy boli ešte cool. Ale či bol vtedy aj „pištolnícky tanec“ v móde sa dozviete pri sledovaní videa.

Love is All – Bigger Bolder (17. 11. 2010)

Zo Švédska pochádza veľa zaujímavých hudobných zoskupení a indie-pop hrajúci Love is All bezpochyby patrí medzi tie úspešnejšie. Nahrali tri albumy a všetky boli veľmi pozitívne prijaté poslucháčmi aj kritikmi. K najnovšiemu Two Thousand and Ten Injuries pripravili videoklip vo forme koláže domácich videí. Ak sa radi pozeráte na padajúcich skateboardistov, cyklistov a zábery z lunaparku sprevádzané „punkovým“ spevom, toto video je presne pre vás.

Gorillaz – Crystalised (22. 11. 2010)

V nasledovnom videu uvidíte ako Damon Albarn a jeho Gorillaz pre BBC naspievali cover verziu skladby Crystalised od londýnskej skupiny The xx. Albarn a jeho „tím“ pieseň naozaj len mierne upravili a v podstate žiadneho inovatívneho prevedenia sa nedočkáme. Netreba ich však odsudzovať, zvládli to na jednotku a líder si dokonca osvojil znepokojený pohľad, s akým pieseň spieva pôvodný spevák. Nedá mi nespomenúť tiež veľmi úspešný a vydarený remix skladby VCR od rovnakej formácie (The xx), ktorá rýchlo obletela internet. Autorom je známy producent experimentálnej elektronickej hudby Four Tet, vlastným menom Kieran Hebden, ku podivu tiež Brit.

[ctext]