Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy (27.11. – 3.12.)

Televízne tipy (27.11. – 3.12.)

| On 27, Nov 2010

Program od soboty 27.11.2010 do piatka 3.12.2010

Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky (27.11.2010, 20.15, JOJ)

Píše sa rok 1957 a profesor Jones sa ocitá na prahu penzie. Užíva si zaslúžený pokoj, no to len do chvíle, kým sa neobjavia stopy vedúce k legendárnej Krištáľovej lebke. Vydáva sa do peruánskej džungle, aby vzácny artefakt získal. Každý hrdina má aj svojho nepriateľa, a tak sa o získanie cennej trofeje bude pokúšať aj fanatická ruská agentka Irina Spalková.

USA, 2008, réžia: Steven Spielberg, hrajú: Harrison Ford, Karen Allen, Cate Blanchett, Shia LaBeouf, John Hurt a ďalší.

Táto krajina nie je pre starých (28.11.2010, 22.50, Markíza)

Llewelyn Moss si chcel iba trochu zaloviť. Na hranici medzi Texasom a Mexikom však nájde úlovok, ktorý sa neodmieta. Medzi telami obetí násilného útoku objavuje niekoľko balíkov heroínu a dva milióny dolárov. So svojou ženou sa náhle ocitá v smrteľnom nebezpečenstve. Po ich stopách sa totiž vydáva nielen miestny šerif, ale aj profesionálny zabijak. Kto ich nájde skôr? Film získal štyri Oscary, a to za najlepší film, réžiu, scenár a mužskú vedľajšiu úlohu.

USA, 2007, réžia: Ethan a Joel Coenovci, hrajú: Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin, Woody Harrelson a ďalší.

Čierna Dahlia (29.11.2010, 23.55, Markíza)

Mladá a krásna Elizabeth Shortová prichádza do Hollywoodu, aby sa stala herečkou, ktorú budú obdivovať zástupy fanúšikov. Ktosi ju však brutálne zavraždí, a tak sa polícia púšťa do rozsiahleho vyšetrovania. Počas neho preniknú na verejnosť informácie o vtedajšom fungovaní filmového priemyslu. A medzi podozrivými je dokonca aj slávny Orson Welles…

USA, Nemecko, 2006, réžia: Brian De Palma, hrajú: Josh Hartnett, Scarlett Johansson, Aaron Eckhart, Hilary Swank a ďalší.

Trio z Belleville (30.11.2010, 22.10, Dvojka)

Hlavným hrdinom tejto animovanej dobrodružnej komédie je Šampión, osamelý chlapec, ktorého si adoptuje jeho babička. Jej zásluhou sa Šampiónovou záľubou stane jazda na bicykli. Poctivým tréningom sa vypracuje až na horúceho favorita Tour de France. Počas pretekov ho však unesie francúzska mafia. Film bol nominovaný na dva Oscary.

Francúzsko, Belgicko, Kanada, Veľká Británia, 2003, réžia: Sylvain Chomet, hrajú: Michel Robin, Monica Viegas, Jean-Claude Donda, Michèle Caucheteux a ďalší.

Bozk pred smrťou (1.12.2010, 21.50, Doma)

Čo môže spôsobiť posadnutie túžbou po moci a bohatstve? Chudobný Jonathan chce získať majetok bohatého vlastníka baní. Zvedie jeho dcéru, ktorá otehotnie a otec ju vydedí. Keďže sa stane „nepotrebnou“, Jonathan ju zavraždí. Aby sa udržal v rodine, rozhodne sa oženiť s jej sestrou Ellen. Postupne sa mu začne dariť, no jeho manželka niečo tuší…

USA, GB, 1991, réžia: James Dearden, hrajú: Matt Dillon, Sean Young, Max von Sydow, Martha Gehman a ďalší.

Delta Force (2.12.2010, 23.30, Markíza)

Tohtotýždňová „oddychovka“ nesie v obsadení meno ťažkého kalibru – Chuck Norris. Prichádza, aby opäť zatočil so zločincami. Skupina palestínskych teroristov totiž unesie izraelské lietadlo. Na záchranu cestujúcich vyšlú americké komando Delta. Chuck sa dostáva cez podzemné kanály do budovy školy. Tam držia rukojemníkov, no nie všetkých…

USA, Izrael, 1986, réžia: Menahem Golan, hrajú: Lee Marvin, Chuck Norris, Martin Balsam, Joey Bishop, Robert Forster, Lainie Kazan a ďalší.

Prípad nevernej Kláry (3.12.2010, 22.30, JOJ)

Taliansky hudobník Luca žije so svojou snúbenicou Klárou v Prahe. Neustále na ňu žiarli, a tak si najme súkromného detektíva. Hoci je to profesionál, napokon podľahne jej čaru. Nečakané finále tohto „milostného trojuholníka“ sa odohrá v talianskych Benátkach. Tu sa napokon ukáže, že nie je vždy všetko také, ako to na prvý pohľad vyzerá. Film je adaptáciou rovnomenného románu Michala Viewegha.

Taliansko, ČR, 2009, réžia: Roberto Faenza, hrajú: Laura Chiatti, Iain Glen, Aňa Geislerová a ďalší.