Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Nové hudobné videoklipy (18. 11. 2010)

Nové hudobné videoklipy (18. 11. 2010)

| On 18, Nov 2010

Tento týždeň prinášame trochu netradičnú časť rubriky hudobných videoklipov. Predstavíme päť videí, avšak z nich len jedno je naozaj novým klipom, ide o kanadskú elektro-funkovú skupinu Chromeo. Alternatívne video k prvému singlu skupiny Sleigh Bells poteší priaznivcov filmu Karate Kid, Jónsi zo Sigur Rós sa predvedie vo večernej šou Jimmyho Fallona, Gwyneth Paltrow zaspieva pieseň od Cee Lo Greena, a na záver dlhšie vystúpenie pesničkára Andrew Birda v znamení „one-man orchestra“.

Chromeo – Hot Mess (12. 11. 2010)

Kanadské skupiny v súčasnosti veľmi tvorivo obohacujú svetovú hudobnú scénu a oplatí sa sledovať, ako bude pokračovať ich vzostup. Elektro-funková dvojica Chromeo nie je žiadny nováčik, majú za sebou už dva albumy. Najnovší s názvom Business Casual začína skladbou Hot Mess, ku ktorej natočili aj video so zástupom žien v uniformách. Inšpirácia policajnými filmami osemdesiatych rokov typu Policajná Akadémia je zrejmá.

Sleigh Bells – Riot Rhythm (11. 11. 2010)

Nasledovné video nie je originálnym videoklipom od formácie Sleigh Bells, ale neoficiálnym klipom natočeným práve k ich piesni Riot Rhythm. V poslednom čase sa rozmohli tzv. „unofficial video“, ktoré režiséri a animátori z chuti vytvárajú, keď v nejakej skladbe nájdu dostatočnú inšpiráciu na to, aby priniesli rozdielny pohľad k oficiálnej verzii. Bo Mirosseni ukazuje v akom kontexte sa dá pieseň použiť. Príprava mladíka na šachový duel proti starému „pirátovi“ v znamení tréningu Karate Kida. Krátke, vtipné a bláznivé, tak by mal vyzerať každý klip.

Jónsi – Sticks and Stones (10. 11. 2010)

Islandského interpreta známej skupiny Sigúr Rós poznáme najmä ako skvelého speváka pomalých dlhých post-rockových skladieb. Na nedávnom sólovom debute Go Do však ukazuje aj iné polohy a v rýchlejšom tempe sa nesie taktiež pieseň Sticks and Stones, ktorú máme možnosť počuť na oficiálnom soundtracku k animovanému filmu Ako si vycvičiť draka. Na živo ju predviedol so svojou kapelou vo večernej šou Jimmyho Fallona. Všimnite si pestrofarebné kostýmy všetkých muzikantov a hlavne Jónsiho indiánsky vzhľad.

Gwyneth Paltrow – Forget You (12. 11. 2010)

Nedávno sa na mnohých hudobných serveroch, v rádiách a diskusiách premieľalo meno britského producenta Damona Albarna v spojení so seriálom Glee, keď povedal, že nesúhlasí s použitím žiadnej piesne jeho projektu Gorillaz v spomínanej televíznej šou. Pri Glee zostaneme, pretože stanica Fox, ktorá seriál vysiela, zverejnila útržok z nachádzajúceho dielu, kde hrá oscarová herečka Gwyneth Paltrow (za film Zamilovaný Shakespeare) a zaspieva pieseň Forget You (Fuck You! v originále) z najnovšieho albumu The Lady Killer od Cee Lo Greena (ex-Gnarls Barkley). Nie je to žiadny podvrh, herečka to naozaj sama naspievala a ešte si k tomu aj v minisukni zatancuje.

Andrew Bird – One-man orchestra (5. 11. 2010)

Americký pesničkár Andrew Bird je známy multiinštrumentalista a experimentátor, ktorý má za sebou už niekoľko albumov. Jeho vystúpenie na konferencii TED v Kalifornii sa nieslo v znamení sólo prednesu vlastných skladieb. Priniesol si so sebou len husle, ale aj to mu stačí, aby s ich pomocou nahral do slučiek rôzne zvuky a pripravil si podklad k spevu. Video trvá takmer dvadsať minút, ale pri sledovaní sa divák určite nebude nudiť, skôr ľutovať, že niečo podobné nemohol vidieť naživo.

[ctext]