Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | July 23, 2018

Scroll to top

Top

Televízne tipy (6.11. – 12.11.)

Televízne tipy (6.11. – 12.11.)

| On 06, Nov 2010

Program od soboty 6.11.2010 do piatka 12.11.2010

Návrat Sommersbyho (6.11.2010, 21.40, Doma)

Nachádzame sa na juhu USA, kde žije pani Sommersbyová. Ťažko pracuje na farme, pretože jej manžel podľa všetkého padol vo vojne a ona zostala sama. Jedného dňa sa zrazu objaví, no je akýsi iný. Kým pred odchodom bol neprívetivý a necitlivý, po návrate sa z neho stáva milujúci a oddaný manžel. Zmenila ho vojna alebo je to niekto cudzí?

USA, Francúzsko, 1993, réžia: Jon Amiel, hrajú: Jodie Foster, Richard Gere, Bill Pullman, James Earl Jones a ďalší.

Nepriateľ pred bránami (7.11.2010, 23.15, JOJ)

Vraciame sa v čase do obdobia, v ktorom prebiehala Druhá svetová vojna. 17. júla 1942 sa začala bitka o Stalingrad, jedna z najväčších bojových operácií tejto vojny. Obe strany si boli vedomé, že tu sa o všetkom rozhodne. Mesto zostalo v troskách, no odvaha a ľudskosť pretrvali. Objavujeme ich aj v príbehu legendárneho sovietskeho vojaka Vasilija Zajceva…

USA, Nemecko, Veľká Británia, Írsko, 2001, réžia: Jean-Jacques Annaud, hrajú: Jude Law, Joseph Fiennes a ďalší.

Dáždnik svätého Petra (8.11.2010, 9.35, Markíza)

Čudák Gergelits po svojej smrti zanechal majetok nemanželskému synovi. Po čase sa z neho stáva advokát, ktorý pátra po zvyšku dedičstva. Prichádza do obce Glogova, aby navštívil sestru farára. Podľa legendy, ktorá koluje medzi miestnymi obyvateľmi, mal totiž sv. Peter práve jej podržať počas búrky dáždnik nad hlavou. Tento predmet je však cennejší, ako by sa mohlo zdať.

SR, Maďarsko, 1958, réžia: Vladislav Pavlovič, Frigyes Bán, hrajú: Karol Machata, Sándor Pécsi, Mari Törőcsik a ďalší.

Pre hrsť dolárov (9.11.2010, 20.00, JOJ Plus)

Kolty prekliato nízko a pohľad, z ktorého naskakuje husia koža. To je Joe, nebezpečný pištoľník, ktorý prichádza do zapadnutého mexického mestečka. Rozhodne sa pracovať pre gang Rojovcov, no ani ponuka ich nepriateľov Baxterovcov nie je zlá. Čo takto využiť ich vzájomnú nevraživosť vo svoj prospech? Nenechajte si ujsť kultový „spaghetti western“ Sergia Leoneho.

Taliansko, Španielsko, Nemecko, 1964, réžia: Sergio Leone, hrajú: Clint Eastwood, Gian Maria Volonté, Marianne Koch a ďalší.

L.A. – Utajené skutočnosti (10.11.2010, 22.10, Jednotka)

Prenesme sa zo zaprášeného mestečka do „mesta anjelov“. Detektívi Bud White, Jack Vincennes a Ed Exley pátrajú po páchateľoch niekoľkých vrážd. Vyzerá to tak, že medzi nimi existuje určitá súvislosť. Problém však spočíva aj v samotných policajtoch, ktorí niekedy celkom nedodržiavajú pravidlá svojho povolania… Predstavuje sa vám oscarová snímka s hviezdnym obsadením.

USA, 1997, réžia: Curtis Hanson, hrajú: Kevin Spacey, Russell Crowe, Kim Basinger, Guy Pearce a ďalší.

Jane Doe: Putá, ktoré spájajú (11.11.2010, 9.20 a 23.40, Jednotka)

V minulotýždňových tipoch som vám ponúkol film Jazero, ktorý by sme mohli zaradiť do kategórie tzv. „oddychových“ diel. Na deň so zaujímavým dátumom nám pripadol ďalší zástupca tejto skupiny, aj keď ide ešte o celkom pozerateľnú snímku… V centre príbehu stoja detektívi vyšetrujúci vraždu zamestnanca, ktorej sa mal dopustiť riaditeľ spoločnosti. Zdanlivo jasný prípad nakoniec nie je taký jednoznačný.

USA, 2007, réžia: James A. Contner, hrajú: Lea Thompson, Joe Penny, William R. Moses, Jessy Schram a ďalší.

Mission: Impossible (12.11.2010, 23.35, Markíza)

Napokon tu máme ďalšiu kultovú snímku, ktorej ústrednú melódiu spoznáte okamžite. Pri akcii na americkej ambasáde v Prahe dôjde k masakre. Cieľom je elitná jednotka CIA, podozrivým zradca vo vlastných radoch. Ním je Ethan Hunt, ktorý sa púšťa do pátrania na vlastnú päsť, aby očistil svoje meno. „Nemožná misia“ sa začína…

USA, 1996, réžia: Brian De Palma, hrajú: Tom Cruise, Emmanuelle Béart, Jon Voight, Jean Reno, Vanessa Redgrave a ďalší.