Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy (30.10. – 5.11.)

Televízne tipy (30.10. – 5.11.)

| On 30, Okt 2010

Program od soboty 30.10.2010 do piatka 5.11.2010

Niet návratu (30.10.2010, 23.35, Markíza)

Blíži sa jej vysnívaná svadba. So snúbencom Davidom často chodí na prechádzky do newyorského Central Parku, no tentokrát sa stane nešťastie. Erica, hlavná hrdinka príbehu, je ťažko zranená a David mŕtvy. Žiada spravodlivosť, polícia nevie páchateľov nájsť. Rozhodne sa konať a ilegálne si zadováži zbraň. Hon na vrahov sa začína…

USA, Austrália, 2007, réžia: Neil Jordan, hrajú: Jodie Foster, Terrence Howard, Nicky Katt, Naveen Andrews, Jane Adams a ďalší.

Sprisahanie strelného prachu (31.10.2010, 20.00, JOJ Plus)

Píše sa rok 1561. Po smrti matky sa mladá a krásna Mária Stuartová stáva škótskou kráľovnou. Ak ste katolík a máte vládnuť protestantskej krajine, môžete sa stretnúť s viacerými neprajníkmi. Tí vám vládu rozhodne uľahčovať nebudú. A ak sa proti vám postaví kňaz John Knox, musíte rátať so všetkým.

GB, 2004, réžia: Gillies MacKinnon, hrajú: Robert Carlyle, Clémence Poésy, Catherine McCormack a ďalší.

Duch (1.11.2010, 20.00, Markíza)

Opäť sa ocitáme v období pred svadbou, tentokrát však život snúbenca neukončí skupina násilníkov, ale výstrel. Duša úspešného bankára Sama nedokáže opustiť jeho životnú lásku Molly. S pomocou jasnovidky Ody Mae s ňou komunikuje, aby ju varoval pred nebezpečenstvom. Pre romantické duše je táto oscarová romantická dráma v hlavnej úlohe s Patrickom Swayzem povinným študijným materiálom.

USA, 1990, réžia: Jerry Zucker, hrajú: Demi Moore, Patrick Swayze, Tony Goldwyn, Whoopi Goldberg a ďalší.

Francúzska spojka I. (2.11.2010, 22.15, JOJ Plus)

Čo sa stane, keď detektív začne prekračovať zákon? Pomôže mu to pri pátraní alebo to bude jeho osudová chyba? Drsný newyorský detektív Popeye Doyle spolu s partnerom Buddym Russom prenasleduje zločincov menšieho formátu. Jedného dňa však objaví sieť pašerákov narkotík a v snahe chytiť ich prijíma brutálne pravidlá hry tejto časti spoločnosti.

USA, 1971, réžia: William Friedkin, hrajú: Gene Hackman, Fernando Rey, Roy Scheider, Tony Lo Bianco a ďalší.

Jazero (3.11.2010, 10.00, JOJ)

Jackie zomiera otec, a tak sa vracia do rodného mesta. Keď sa však stretáva s rodinou a priateľmi, všetci jej pripadajú iní. Neprejavujú žiadne city a sú ľahostajní. Uvedomuje si, že čosi nie je v poriadku. Zrejme sa niečo stalo a príčinou toho môže byť tajomné jazero, v ktorom sa objavil farebný vír a pohltil ľudí… Film len pre fanúšikov Yasmine Bleeth, pozn. šéfredaktora =)

USA, 1998, réžia: David Jackson, hrajú: Yasmine Bleeth, Linden Ashby, Stanley Anderson, Haley Joel Osment a ďalší.

Ring voľný (4.11.2010, 23.25, Markíza)

Hlavnou postavou tohto filmu je takisto Jackie, ktorá však nestojí zoči-voči necitlivým ľuďom, ale bojuje proti rodovej bariére v boxerskom svete. Snímka vám prerozpráva skutočný príbeh prvej ženskej boxerskej manažérky. Zároveň sa zameriava aj na jej vzťah s boxerom Lutherom Shawom, ako aj na zákulisie tohto tvrdého športu. Nech sa páči, vstúpte do ringu!

USA, Nemecko, 2004, réžia: Charles S. Dutton, hrajú: Meg Ryan, Omar Epps a ďalší.

Memento (5.11.2010, 1.00, JOJ)

A napokon niečo pre „nočných vtákov“ a fanúšikov mysterióznych trilerov. Jeho ženu prepadli a zavraždili. On si však takmer nič nepamätá. Výpadky pamäte pokračujú, a tak si fotí rôzne veci a to, čo je dôležité, si necháva tetovať na telo. Kto je skutočným vrahom jeho manželky? Tajomný a drsný príbeh v réžii výborného Christophera Nolana uzatvára tieto televízne tipy. Želám vám príjemný týždeň plný kvalitných filmových zážitkov!

USA, 2001, réžia: Christopher Nolan, hrajú: Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, Joe Pantoliano, Mark Boone Junior, Russ Fega a ďalší.