Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy

Televízne tipy

| On 02, Okt 2010

Program od soboty 02.10.2010 do piatka 08.10. 2010

Navždy a ďaleko (02.10.2010, 21.40, DOMA)

Joseph (Tom Cruise) je chudobný írsky roľník a Shannon (Nicole Kidman) je šľachtičná a dcéra bohatého írskeho statkára. Shannon už ďalej nechce žiť svoj život podľa všemožných noriem príkazov a zákazov, preto s Josephom opúšťa rodné Írsko a spolu smerujú do Ameriky. Tu chcú získať kúsok pôdy, ale Amerika nie je koncom 19.storočia vôbec prívetivá k novým prisťahovalcom. Po rôznych útrapách sa Joseph rozhodne pôdu si vybojovať na Veľkých oklahomských pretekoch. V tomto filme bolo použitých 800 komparzistov, 400 koňov a 200 vozov, čiže o dramatické scény nebude núdza.

Zelená míľa (02.10.2010, 22.15, JOJ)

Podľa predlohy Stephena Kinga natočil režisér Frank Darabont pôsobivý film z väzenského prostredia, ktorý sa už nejaký ten čas umiestňuje na popredných miestach v rôznych filmových rebríčkoch. Paul Edgecomb (Tom Hanks) je dozorca vo väzení v Lousiane, kam sa posielajú odsúdení väzni za ťažké zločiny. Každý jeden z väzňov musí prejsť Zelenou míľou, chodbou na ktorej konci je smrť. Práve sem priviedli vraha odsúdeného za zabitie dvoch malých dievčat, Johna Coffeyho (Michael Clarke Duncan), ale Paul vnútorne cíti, že John by nebol schopný tak hrozného činu.

Once (04.10.2010, 21.45, STV 2)

V pravidelnom cykle Eurokino, nám DVOJKA ponúkne írsky film Once. Tento kúsok sa môže pýšiť Oscarom za najlepšiu skladbu, mnohými inými oceneniami a českou herečkou Markétou Irglovou v hlavnej úlohe. Romantický príbeh podfarbený všadeprítomnou hudbou sa stal „prekvapením“ roku 2006 a navyše zavial svieži vietor do tvorby nezávislých filmov s nehercami v Európe.

Nebezpečné hry (06.10.2010, 00.00, Markíza)

Keď je učiteľ Sam Lombardo (Matt Dillon) obvinený zo znásilnenia svojej študentky (Dennis Richards), jeho život sa zosype ako domček z karát. Neustále vyhrážky, bitie a spoločenské odvrhnutie sa stalo jeho denným chlebom. Avšak tento prípad nie je taký jednoduchý a jednoznačný ako sa zdá a skrýva v sebe mnoho tajomstiev. Kriminálka s celou plejádou známych a kvalitných hercov jemne kopírujúca postupy starej školy vám nedá vydýchnuť až do posledných záberov.

Schôdzka naslepo (08.10.2010, 22.00, DOMA)

Pamätáte si tie časy, keď mal Bruce Willis vlasy a nebol akčnou ikonou? Že nie? Tak si ho pripomeňte v tejto sviežej romantickej komédií. Walter (Bruce Willis) potrebuje na dôležitý firemný večierok dámsku spoločnosť, no jeho vzťahy dlho nevydržia. Jeho brat mu dohodí Schôdzku naslepo so sesternicou svojej ženy, Naďou (Kim Basinger). Upozorní ho na to, že Naďa nemôže piť ani kvapku alkoholu, lebo sa vymkne kontrole. Po ich vzájomnom zoznámení prichádzajú nevinné flirty, zmyselné pohľady a nejaký ten jemný prípitok. A presne ten prípitok bol pre Waltera chybou chýb, lebo uragán nekontrolovateľných situácií sa začal a silnie každým jedným pohárikom, ktorý sa dotkne Nadiných pier.