Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Televízne tipy

Televízne tipy

| On 25, Sep 2010

Program od soboty 25.9. do piatka 1.10. 2010.

Lovci pokladov (25.9. 2010, 20:20, JOJ)

Ak ste fanúšikom bájnych mýtov a legiend, tento film je ako stvorený pre vás. Ide o dobrodružný akčný film s Nicolasom Cagom na štýl Indiana Jonesa. Hlavný hrdina Ben už roky pátra po bájnom templárskom poklade. Podarí sa mu odhaliť, že mapa k nemu sa skrýva na zadnej strane Deklarácie nezávislosti. Túto informáciu však zároveň získa aj jeho úhlavný nepriateľ a tak Benovi neostáva nič iné, ako ukradnúť najcennejší americký dokument skôr ako jeho nepriateľ.

Nový svet, (25.9.2010, 21:40, DOMA)

Spomínate si na príbeh Pocahontas a jej Johna Smitha? Áno, v tomto filme ich príbeh opäť ožíva. Anglickí námorníci sa vylodia v Amerike a stretnú sa tu s obyvateľmi tejto krajiny. Kapitán John Smith (Collin Farrell) sa zaľúbi do náčelníkovej dcéry Pocahontas (Q´Orianka Kilcher), čo rozpúta spor medzi dvoma rozličnými svetmi. Ide o veľmi poetický film, ktorý vznikal v podstate za pochodu. Režisér Terrence Malick sa nechával inšpirovať okolím a hercami priamo pri natáčaní. V sobotu večer môžete objavovať Nový svet.

Tú starú treba zabiť (26.9.2010, 16:40, Markíza)

Komédia o tom, ako sa váš sen môže v okamihu zrútiť kvôli neznesiteľnej starej pani. Stuart a Nancy (Ben Stiller a Drew Barrymore) konečne nájdu svoj vysnívaný domov. Bohužiaľ nevedia, aké útrapy ich čakajú s ich starou susedkou. Čierny humor je niekedy až prehnaný, ale určite sa je na čom zabávať. Ako sa hovorí: “Zúfalé časy si vyžadujú zúfalé spôsoby” a tak si mladí zaľúbenci povedia, že Tú starú treba zabiť!

James Bond: Nikdy nehovor nikdy (28.9.2010, 22:25, JOJ PLUS)

Bondovka, ktorá pre produkčné spory nie je zaradená k oficiálnym filmom o agentovi 007. Po únose lietadiel Tomahawk z US Air Force je povolaný agent Bond, aby lietadlá získal späť a zneškodnil únoscov. Avšak čaká ho ešte ťažší prípad, keď krutá organizácia Spectre ukradne dve jadrové hlavice. Svet čaká na Bondovu záchranu. Ak ste fanúšikovia Seana Conneryho, vychutnajte si v utorok v noci jeho poslednú Bondovku Nikdy nehovor nikdy.

Nebo, peklo… zem (29.9.2010, 22:05, STV 1)

Slovenská dráma o mladej baletke Kláre (Zuzana Kanócz), ktorá ide za svojím snom, ale osud jej ho nedovolí splniť. Rozpadne sa jej dlhoročný vzťah, s rodinou si nerozumie a dokonca si zlomí nohu, čo jej kariéru baletky navždy ukončí. Keď si myslí, že ju už nič dobré nečaká, spozná 54-ročného chirurga Rudolfa (Bronislav Wroclawski), ktorý prežíva tiež ťažké chvíle potom, čo ho opustila žena  a on sa musí sám starať o 13- ročnú dcéru. Typický ženský film, od ktorého sa nečaká veľa, ale určite stojí zato pozrieť si ho a podporiť tak domácu produkciu.