Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Nové hudobné videoklipy

Nové hudobné videoklipy

| On 22, Sep 2010

V pravidelnej rubrike nových videoklipov vždy prinesieme najnovšie klipy zo sveta hudby. Budeme sa snažiť vyberať zaujímavé videá, prípadne také, ktoré majú za sebou pozoruhodnú historku alebo inú dôležitú výpovednú hodnotu.

OK GO – White Knuckles

Svižné, výstižné a zábavné. Tak sa dajú charakterizovať doterajšie videoklipy americkej skupiny OK GO. Za video ku skladbe Here It Goes Again dokonca získali Grammy a na YouTube patrí medzi najsledovanejšie s počtom vzhliadnutí nad 52 miliónov. Ich ďalšie klipy sú tiež veľmi trefné, no svoj rekord neprekonali. Zas prichádzajú s niečím novým a zaujímavým, no keď sa lepšie pozriete na ich výraz ,akoby sa až príliš snažili a málo si to vychutnávali.

Junip – Always

José Gonzales už v našich končinách nie je neznáme meno. Do povedomia sa u nás dostal vďaka piesni Heartbeats, ktorú sme mali možnosť často počuť v reklame na Sony. Odvtedy uplynulo veľa času a medzitým koncertoval aj na Pohode. José však nevystupuje len sólovo, ale hrá vo švédskej kapele Junip, ktorá vydáva svoj prvý album. K piesni Always natočili celkom vtipný klip, posúďte sami.

Delorean – Real Love

Španielska alternatívna skupina Delorean vydala v marci album s názvom Subiza. Zožal pozitívnu vlnu kritiky a kapela mala nabité leto. Teraz prichádzajú s novým videoklipom k piesni Real Love. Vraví sa, že pes je najlepší priateľ človeka i keď to v klipe nevyzerá. V piesni sa však nespieva o zvieratách, ale o niečom úplne inom. „It’s sad and it hurts. The deeper it is, the harder it gets to gently say bye!“

Philip Selway – By Some Miracle

Čo sa stane ak si uznávaný bubeník vezme gitaru a nahrá celý album? Bubeník skupiny Radiohead dáva odpoveď na túto otázku novým albumom Familal. Vo videoklipe k skladbe By Some Miracle vidíme mladého muža, ktorý sa pokúša o samovraždu “old school” spôsobom. Je to presne ten typ klipu, ktorý drží v napätí a vyvrcholenie príde až na koniec. Takže trpezlivosť.

Foals – Spanish Sahara

Všetci vieme, že v Španielsku nie sú žiadne púšte. Oxfordská indie rocková kapela Foals sa nám nesnaží toto tvrdenie vyvrátiť. Spievajú o niečom úplne inom. Ako v jednom rozhovore uvádzajú, v piesni Spanish Sahara spievajú o vymyslenom spustošenom mieste (teda nie o reálnom, ktoré je na západe Afriky), kde človeka stretajú trápenia a prenasledujú fúrie. Presne takýto obraz poskytuje aj ich aktuálny klip.

[ctext] [c titulka="jj-band-com"]