Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | June 23, 2018

Scroll to top

Top

Tanečná horúčka po tretie

Tanečná horúčka po tretie

| On 20, Sep 2010

Let’s Dance 3D, v kinách od 02.09.2010

Vo veľkom štýle prišlo do kín tretie pokračovanie série filmov Step Up. Tentokrát sa Vás tvorcovia snažia nalákať na moderné 3D prevedenie, už klasických „vymakaných“ tanečníkov a chytľavú hudbu.

Na začiatku príbehu sa stretávame s vtipným tanečníkom Moosom (Adam G. Sevani), známym už z predošlého filmu. Práve sa dostal na vysokú školu a rodičom prisľúbil, že toho bláznivého tancovania sa už nadobro vzdá. Ako naschvál sa pripletie do tanečného súboja s jedným z najšikovnejších tanečníkov v meste a ukáže sa tam v plnej paráde. Následne ho neznámy chalan menom Luke (Rick Malambri) zachráni pred policajtmi, ktorým sa nepozdával rozruch okolo tanca a tu sa začína odohrávať hlavný príbeh.

Aj Luke je tanečník a ukáže Moosovi starý dom, kde žije spolu s ďalšími špičkovými tanečníkmi a kde takisto vedie svoj tanečný klub. Je to akési útočište pre decká, ktoré majú talent, ale nikam nepatria. A tak spolu žijú, spolu tancujú a spoločne tiež súťažia. Luke je akýmsi ich lídrom, ktorý ich prichýlil, keď nemali kam ísť. Problém nastáva vo chvíli, keď už nemá za budovu kde bývajú ako platiť a úrady ju chcú predať. Neostáva im nič iné, len vyhrať najväčšiu tanečnú súťaž na svete World Jam Competition a za výhru splatiť všetky dlhy.

Čo sa týka príbehu, tvorcovia naň príliš nevsadili. Tak ako pri predchádzajúcej “dvojke”, ani “trojka” nemá v popredí dej. Príbeh je síce zamotaný, ale scenár úplne klasický. Nájdeme tu spor, konkurenciu, lásku, zradu, sklamanie a nové odhodlanie. Ale všetko toto ste už videli v mnohých iných filmoch.

Hoci nebudete mať možnosť potrápiť svoju hlavu nad nejakou dych berúcou zápletkou, určite sa pokochajú vaše oči. Či už ste fanúšikom hip-hopu a tanca všeobecne alebo nie, budete sa mať na čo pozerať. Nudné a opočúvané dialógy sú vykompenzované úžasným tancom. Pri pozeraní tohto filmu nadobudnete pocit, že ste tam, na tanečnom parkete a tiež tancujete tak, ako tí blázni pred vašimi očami (a nie len preto, že je to 3D). Chcete sa zapojiť, láka vás tiež odhaliť v sebe tanečný talent, zúčastniť sa v battle. Ešte aj po skončení filmu máte pocit, že musíte ísť čo najskôr niekde na disco…

Ak ste nevideli predošlé dva filmy, tento tretí neponúka okrem 3D spracovania nič naviac. Je to hlavne o tanci a o hudbe. Ale ak ste naopak so Step Up-om oboznámení už dávnejšie, tretie pokračovanie vás ohúri práve tancom, ktorý predstihol svojich dvoch predchodcov o riadny kus. V takomto prípade nemôžem povedať nič iné ako: Hor sa do kina!

Konečný verdikt: 80%

Step Up 3D, romantická dráma/hudobný, USA, 2010, 107 min, hrajú: Rick Malambri, Sharni Vinson, Harry Shum Jr., Ally Maki, Alyson Stoner, Adam G. Sevani, Kendra Andrews, Jason Etter, Daniel ‘Cloud’ Campos, Ruby Feliciano