Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | July 22, 2018

Scroll to top

Top

Sexy 40 (a sexy 25)

Sexy 40 (a sexy 25)

| On 12, Sep 2010

Do slovenských kín sa tento mesiac dostala jedna z mnohých amerických romantických komédií. Už je asi zvykom, že od podobných filmov divák neočakáva veľa. O to viac môže byť potom spokojný, keď ho film nakoniec príjemne prekvapí. A toto je aj prípad filmu režiséra Barta Freundlicha – Sexy 40.

Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastne vydatá, dvoma deťmi obdarená žena. Až do chvíle, keď odhalí manželovu neveru. Bez váhania zbalí kufre sebe aj deťom a odíde z idylického malomesta priamo do veľkého New Yorku. Nedá sa ničím zastrašiť a prejaví sa ako silná, sebestačná žena a matka, ktorá chlapa nepotrebuje. Ale taký mladý dvadsiatnik – to už je iná reč…

Vo chvíli, keď Sandy začne nový život v úplne odlišnom prostredí a za úplne iných podmienok ako bola zvyknutá, padne do jej života mladý Aram (Justin Bartha), ktorý sa stane opatrovateľom jej detí. Od tohto momentu môže byť divákovi jasné, ako bude príbeh ďalej pokračovať. Nasleduje typické zauzlenie, ktoré je  obzvláštnené vekovým rozdielom medzi hlavnými hrdinami.

Mladý, nie až tak známy Justin Bartha vo svojich hereckých prejavoch nielenže konkuroval už overenej Catherine Zeta-Jonese, ale miestami ju priam až zatienil. V jeho podaní bol humor podstatne sviežejší a do role zasneného romantického mladíka sa vžil priam ukážkovo.

Tvorcovia filmu to trochu prepískli s postavami Sandiných detí, ktoré boli na svoj vek prehnane vtipné a možno až príliš informované o vzťahoch, sexe a živote okolo nich. Tento humor nemusí ulahodiť každému a v podobných príbehoch by mal skôr absentovať.

Hoci je dej ľahko predvídateľný a jednoduchý, dokáže upútať. Samozrejme, že prioritnou cieľovou skupinou je nežnejšie pohlavie a príbeh ťažkej lásky skrátka chytí za srdce. Nie každý deň totiž vidíme okolo seba páry, kde by bola žena o toľko staršia od muža a preto je tento príbeh niečím iný, zaujímavejší a aj prekvapivejší.

Keď budete mať romantickú náladu a zároveň chuť zájsť si do kina, Sexy 40 bude správna voľba. Od tohoto filmu dostanete presne to, čo budete očakávať, plus aj niečo navyše.

Konečný verdikt: 85%

The Rebound, komédia, USA, 2009, 95 min, réžia: Bart Freundlich, hrajú: Catherine Zeta-Jones, Justin Bartha, John Schneider, Lynn Whitfield, Art Garfunkel, Sam Robards, Rob Kerkovich, Andrew Cherry, Kelly Gould, Kate Jennings Grant, Jake Cherry, Stephanie Szostak, Nick Poltoranin, James P. Anderson, Quarles Antoine, Peter Francis James, Joanna Gleason, Fatima Ptacek, Samantha Ivers a ďalší.

[ctext] [c]